| Silviu0792 a întrebat:

Daca se spune ca voi fetelor nu puneti accent pe aspectul fizic, stare materiala etc, de ce cand va faceti conturi pe datting apps, raspundeti cand zboara porcu! Ce anume e gresit la interactiune de nu va simtiti miscate?

25 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Orice pune accent pe aspectul fizic și este 100% normal sa pui accent și pe starea materială, a pune accent pe starea materială nu înseamnă ca o femeie vrea sa fie întreținută sau așa mai departe, contează foarte mult salariile intr-o relație, de asta trebuie sa fie cel putin egale, sa nu fie mari mari diferențe, ca de acolo pleacă certurile. Așa ca nu mai visați ca orice femeie vrea sa fie întreținutălaughing O groaza de femei au salariile triple decât unii și după tot ei comentează ca vai, e materialista laughing penibil, in fine. E clar ca este vorba de fizic, dacă tipul arata nașpa, poate sa mă bage in seama cu cea mai interesanta replica, nu i-aș raspunde.

| VoidEternal a răspuns (pentru AnemonaP):

Cum iti dai seama de starea materiala a cuiva de pe o aplicatie de dating? Una dintre poze ar trebui sa fie un extras de cont langa fluturasul de salariu si CV? Intreb pentru un prieten.

Sau ar trebui sa-si faca toti selfie-uri in bemveu ca toti broscarii?

Crede-ma, tot sistemul asta de dating e o absoluta ineptie, o gaselnita veninoasa care nu promoveaza decat superficialitatea, ignoranta si denatureaza grav perceptia utilizatorilor asupra realitatii, fie ca ei sunt barbati, femei, sau elicoptere Apache.

| Silviu0792 explică (pentru AnemonaP):

Salarii triple, conturi dezbracate pe only fans, videochat-uri, casierite la profi, mega sau case de pariuri... singuri salarii de 6000 de ron au unele

| Silviu0792 explică (pentru AnemonaP):

Explica-mi asta, da-mi un raport ceva ca exista fete care castiga in Romania lunar peste 650 de euro, unde sa nu murim prosti? exclus videochat si only fans ca na, nu iti trebuie facultate sa iti arati un vagin imputit la web

| AnemonaP a răspuns (pentru Silviu0792):

Daca tu crezi ca unele femei câștige 650 euro, e grav laughing Și iarăși, dacă tu crezi ca femeile cu bani fac videochat, e și mai grav, ești ultimul sexist.

| Silviu0792 explică (pentru AnemonaP):

Esti mai proasta ca noaptea femeie, hai sa mori tu ca nu fac fetele videochat fara diploma la mana ca nu s-ar osteni pe 1500 ron taci in *** ca nu stii ce zici

| Silviu0792 explică (pentru AnemonaP):

Ai zis ca unele au salarii triple, du-te la un Optometrist ca nu mai vezi ce scrii, poate te ajuta el

| AnemonaP a răspuns (pentru Silviu0792):

Da, deșteptulelaughing))) Unele fac ceva in viața, nu stau trântori ca bărbații, stai tu liniștit

| AnemonaP a răspuns (pentru Silviu0792):

Tu cred ca ești prost, vere. Și dacă fac videochat, ce? Eu ți-am dat exemplu de femei, cum ai spus tu, sa nu aibă OF sau sa faca videochat, n-ai ajuns de funcții mari? N-ai auzit de femei care au propriile lor business-uri? Ce minte îngrădită ai, vai de tine. Tu ești din ala care arată cu degetul oamenii care stau bine pe partea financiară și spui ca au furat sau mai știu eu ce.
Banii vin din munca și mult timp consumat. Dar tu ce sa știi, cred ca tu ești ăla pe 650 euro

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca nu prezinti interes, de aceea.
Exista atractie la prima vedere, exista placerea de a privi pe cineva, de a-ti imagina lucrurui cu acel cineva, iar daca tu, din pozele cu care te prezinti acolo nu te pui intr-o lumina prea placuta, atunci nu esti atractiv.
Eu una, nici nu vrea sa vad astia care isi etaleaza muschiuletii, sau ies pun poze in panataloni de trening care au turul la genunchi, insemnand ca baiatul ala nu are pic de creier, total neatravtiv si de ocolit.
Alt lucru total neatractiv: toate mesajele acelui baiat, contin vulgaritati sau vocabular de cartier (ex: boss, mancati-as, bagami-as samd).

| Silviu0792 explică (pentru Violleta2022):

Deci daca ai fata de prost garantat nu prezinti INTERES, in sfarsit am inteles

| Anna71 a răspuns (pentru Silviu0792):

Nu înțeleg de ce te ofensezi, de parcă tu ai fi cu o fată care nu te atrage fizic

| Silviu0792 explică (pentru Anna71):

De unde pana unde ati ajuns la concluzia asta?

| relian a răspuns:

Na spus nimeni ca pun accent pe aspectul fizic,pun accept pe aspectul fetei,deci cum arati la fata,daca ele sunt atrase de tine cum arati la fata nu cum arati dezbracat laughing
La aia se uita femeile toate prima data la un barbat, cum arata la fata.
Daca ai o fata atragatoare atunci or sa fie calare pe tine toate laughing alegi tu pe care vrei, ai de unde.
Daca esti urat la fata, indiferent ce corp aia nu se uita nici bunica laughing asta e lumea femeilor, bine ai venit

| VoidEternal a răspuns:

Cand e vorba de aplicatii aspectul fizic primeaza. Iar in online nu le ajungi cu prajina la nas nici macar celor mai banale si sterse exemplare ale rasei umane de gen feminim, care in realitate nu ar merita o a doua privire cand treci pe langa ele.

Renunta la aplicatiile astea, iti distrugi stima de sine si perpetuezi modelul asta aberant in care faptul ca esti femeie te arunca la kilometri deasupra barbatilor si care le ofera lor satisfactia de a refuza un numar nelimitat de pretendenti in asteptarea alesului, arhetipul frumos destept dotat si cu bani, care evident ca nu isi pierde vremea cu mizerii de genu'.

Ele doar isi avanta cu gratie degetelele facand swipe la urmatorul, asteptand de pe tronul lor de hartie creponata sa fie impresionate in 3 cuvinte si 2 poze, gandindu-se ca "nu prezinti interes".

Mi se face scarba grav cand ma gandesc la subiectul asta.

| alexalx1234 a răspuns:

Am avut și eu tinder acum 2 ani, l-am instalat de curiozitate și văd acolo o tipă care era vai capul ei din punct de vedere fizic, nici să se machieze nu știa, dar la descriere a pus: "Răspund doar băieților frumoși și bine făcuți, urâții să-și ia gandul". Am șters aplicația în secunda doi. E de rahat.

| Silviu0792 explică (pentru alexalx1234):

Te miri cum stia sa scrie fata ...nu am mai auzit pana acum asa ceva, sper CA ma iei la misto cu asta...e STRIGATOR LA CER inseamna

| Silviu0792 explică (pentru alexalx1234):

Bine facuti ca pe gratar cum se fac mititeii...laughing))si ei ii se vedeau suncile ca la porci big grin, nu m-ar mira din 2022 la story doar baieti CULTURISTI sa imi dea reply rolling on the floor)

| alexalx1234 a răspuns (pentru Silviu0792):

Nu am de ce sa te iau la misto. Poate avea autocorectorul pornit la telefon.

| Silviu0792 explică (pentru alexalx1234):

Stiu, am vazut si eu niste specimene pe tik tok nu aveau nici flocii la pzd tot asa aspiratii mari, asta ne e soarta te salut

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Uite care-i faza:fetele de mintit mai mult mint pe net, in viata reala rar aud una care sa spuna ca nu-i pasa de aspectul fizic! Eram in clasa a IX-a coleg cu una in clasa care era obeza si nici la fata nu prea arata bine! Nici vai de capul ei nu era, dar nici vreo Ileana Cosanzeana! Iti jur ca aproape in fiecare zi se lauda cum mai dadea friendzone la un nou baiat, si culmea ca unii dintre ei chiar aratau binisor, te-ai gandi ca nu e normal ca tipi de genul sa se uite dupa ea! Asta e, ce pot sa mai zic!

| Silviu0792 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

As spune ca muianul din oglinda pare altceva in realitate laughing)) pariez 2000 de euro joc ca batoza ta daca isi face cont pe tinder rupe la match-uri in nici 4 ore bate recordul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nici nu frecventez aceste aplicații. Nu găsești nimic serios. Toate proastele cu stima de sine scăzută care postează poze cât mai sexi pentru a atrage atenția, pentru a obține multe like-uri și asa mai crește și lor stima de sine. Iar pe partea cealaltă sunt bărbații, o adunătură de disperații care s-ar toți ca vulturii când vad una mai "sexi". Laba.

| Cheo0S a răspuns:

1. Pe online dating gasesti toate parasutele cu fite.
2. Primesc pe putin 100 de mesaje aproape zilnic de la toti ciudatii.