| Vasilica_Miron_1986 a întrebat:

Daca se stimuleaza singura sau partenerul ii face CUNNILINGUS, este mult mai usor pentru o femeie sa aiba parte de orgasm, decat daca este penetrata....ADEVARAT SAU FALS?

Răspuns Câştigător
| Bozgi200 a răspuns:

In medie o femeie ajunge la orgasm prin Cunnilingus in 20 min.
Prin penetrate se ajunge puțin mai greu(dacă se face doar penetrare fără stimularea clitorisului din exterior)
Acum depinde de la organism la organism. Sunt femei ce ajung in 2-3 minute altele in 40. Depinde cat de mult își dorește si cat de excitată este

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toate sunt femei dar nu toate se excita in acelasi mod. Am intalnit femei care se excitau rapid doar la stimularea clitorisului, pe o perioada destul de scurtă, pe cand la penetrare era mai mult de muncit, până sa ajunga la orgasm.

| RAY a răspuns:

Depinde,cum ele sunt atrase de o mica parte din barbati nu e de mirare, probabil cand i face oral.ea iti imagineaza pe unu frumos si cand se masturbesza, si studile dovedesc ce spun femeile nu sunt atrase sexual de catre parteneri lor

| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce tu nu stii este ca: femeia poate avea 2 orgasme diferite: - unul obtinut clitoridian (cunnilingus) sau prin masturbare si
- celalalt vaginal, obtinut doar cu un penis adevarat, capabil anatomic sa atinga peretii vaginali si sa excite centrii nervosi de acolo.

| mihai69 a răspuns:

Prima e clar adevărată, a doua - depinde. Cine, cum și cui îl face. Nu de alta, dar unii nu știu s-o facă, iar pe de altă parte sunt femei cărora cunilingusul le repugnă total.

| Freya1 a răspuns:

Are orgasm mai repede parerea mea.

| Donsavas a răspuns:

Este adevarat. Cam asa practica femeile lesbiene sexul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru tine ce este mai bine să-ți dai o l@ba sau sa te încălzești într-un vagin? Nici o femeie nu e excitata la maxim din clitoris(ăla doar o încălzește și pune mai multa tensiune in zona aia), Sau masturbare. Ii trebuie ciocan. happy

| Willis a răspuns:

Eu sunt de părere că ambele variante sunt bune. Important este să fie făcute bine. Fata sau femeia poate ajunge la orgasm în multe variante, dacă este stimulată bine

| Vasilica_Miron_1986 explică:

Dupa parerea mea este adevarata

| Stefancon14 a răspuns:

Da