| Antonia32anto a întrebat:

Dacă sunt în perioada de ovulație și o facem cu prezervativ tot există riscul să răman gravidă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul a fost inventat si este fabricat si comercializat si folosit de catre barbati cu scopul de a le permite sa intretina acte sexuale in orice moment al ciclului menstrual, chiar si in zilele perioadei fertile din preajma ovulatiei. Daca prezervatiul are marimea potrivita si este montat corect pe penis, doar atunci ofera protectie de peste 98% si sexul poate fi considerat ca este garantat si lipsit de orice necazuri. Multa sanatate!