| Cristina788 a întrebat:

Daca sunt insarcinată in 3 saptamani pot face avort medicamentos? Cum sa scap de aceasta sarcina? fără chiuretaj
Va rog ajutați-mă.

17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu face avort, avortul este crimă, inainrte de a face sex gîndeste te ca sunt 100% șanse sa ramîi gravidă, după ce ai ramas gravida este risc urias avortul indiferent cum il faci medicamentos sau prin chiuretaj, păcat ca ai astfel de idei, mamei tale i ai spus ce idei ai in cap? Si ea ce a zis, "bravo Cristina" asa sa faci mamă.

| BoboBobo6717 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Tu nu știi toată povestea. Nu am cuvinte pentru aceasta persoana. Până acum își introducea sperma din prezervativ fără să știe prietenul si mai zicea că a rămas infertilă in urma unui avort, ba că nu știe sigur etc și încearcă să vadă dacă chiar e adevărat. Își face filme fata in cap, ba cu una, ba cu alta. Când am intrebat-o ce o să facă dacă chiar rămâne ( mi-am dat seama că nu i s-a pus un diagnostic, ci așa credea ea), nu a răspuns. Normal că recurge la avort fiindcă pentru ea a fost doar un experiment! Rușine fato, nu am cuvinte pentru tine! Ti-a da D-zeu după fapte. Mai degrabă du-te la un psihiatru că nu ești normală

| Violleta2022 a răspuns:

Pana ieri iti bagai sperma cu degetele in vagin, sa ramai gravida si azi vrei avort?

| Cristina788 explică (pentru Violleta2022):

Am facut testul si a doua linie a iesit slab pozitivă. Inseamna ca sunt insarcinată?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cristina788):

Nu stiu daca esti, ca nu stiu ce test ai facut si daca l-ai facut corect.
Dar ce importanta are testul, cand tu iti bagi sperma cu degetele in vagin, de pe unde apuci, doar ca sa ramai gravida...

| Wr3nch a răspuns:

Intreaba pe RoMedic sau mergi la ginecolog.

| SG1995 a răspuns:

Din câte știu da e posibil. Medicamente avortive pot fi folosite în primul trimestru de sarcină, dar pentru informații adiționale contactează un ginecolog cum a zis cineva mai sus.

| Silviu0792 a răspuns:

Cum mama dreacu stati bah voi cu toti astia va foot pana va sar creierii in sus va lasa gravide si pe urma va dau papucii....intr-un fel BINE VA FAC ca o si meritati

| alexalx1234 a răspuns (pentru Silviu0792):

Și după își varsă frustrările pe băieții care chiar le iubesc.

| Silviu0792 a răspuns (pentru alexalx1234):

Pe unul cuminte care nu ar da nici un pisat pe el la care sa se descarcelaughing)

| SG1995 a răspuns (pentru Silviu0792):

R/niceguys

| Silviu0792 a răspuns (pentru SG1995):

Ce *** inseamna R/niceguys

| SG1995 a răspuns (pentru Silviu0792):

Scrie asta pe reedit și vei înțelege. laughing

| Anuskaa a răspuns:

Fetito ce i cu tine? De ce vrei sa scapi de sarcina? Pana acum ai introdus sperma din prezervativ in vagin, acum vrei sa scapi de sarcina? Da poti sa faci avort medicamentos, dar noi nu te putem ajuta, doar medicul.

| Cristina788 explică (pentru Anuskaa):

Prietenul meu m-a parasit si are altă prietenă... pot sa scap de sarcină?

| Anuskaa a răspuns (pentru Cristina788):

Da, se poate medicamentos.

| DeeaDeea94 a răspuns:

Nu face avort, te rog. Nu o să fii mai fericită dacă iei o viață, trebuie să te gândești că dacă vei avorta vei avea o traumă pe viață care nu iți va da pace, un copil e o Binecuvântare oricum ar fi. Gândește-te ce dulce e un copil? De ce să îți omori copilul?