| anonim_4396 a întrebat:

Dacă un băiat si o fata fac sex prima dată, e bine ca amândoi sa fie virgini?
Sau e mai bine ca unu dintre ei sa fi facut deja?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E irelevant.
Important e sa vreti amandoi sa faceti asta, restul vine de la sine care pe care invata

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este bine ca amandoi sa fie vorgini, ca-n situatia asta si invata impreuna sa faca sex, descoperind lucruri placute, impreuna.
Apoi, nu exista risc de boli cu tranmsitere sexuala.
Conditia este ca ei sa fie majori si capabili sa-si ia raspsundere asupra feptelor lor.

| just4ubr2015 a răspuns:

Este bine ca baiatul sa aiba experienta sa te invete el asa daca amandoi nu stiti mai faceti si vreun copil sau luati vreo boala

| Paracetamol0lol a răspuns:

Nu contează acest aspect

| anonim_4396 explică (pentru Paracetamol0lol):

Se Ce nu, daca ei nu stiu cum se face?

| Aditu94 a răspuns:

Buna Elena,
Este irelevant daca ei sunt amundoi virgini s-au nu, daca te stresezi cu chestia asta ajungi sa te oftici, sa fii deprimat si nu se justifica. Important este sa te simti pregatita sa faci acel pas cu acel baiat.Nu conteaza daca acel baiat este virgin s-au nu,nu conteaza daca are experienta s-au nu,IMPORTANT este sa aveti imaginatie, sa comunicati,sa spuneti ce vreti unul de la celalalt,ce va excita,ce va doriti, ce nu vreti si asa mai departe. Daca amundoi sunteti virgini, nu va grabiti, acordati atentie, informativa, folositi prezervativul.nu va jucati facand dragoste neprotejat ca stii tu ca cand te masturbai iti dadeai mai greu drumul si altele de genu..sunt aberatii,sexul nu se compara cu laba,sunt doua chestii toatal diferite si o sa intelegi cand ai sa faci sex. Daca vrei sa simti placere si sa fiti amundoi satisfacuti,recomand un lubrifiant, ca sa alunece usor si sa fie o deflorare deloc dureroasa si subtire ca sa simte si el placerea. Oricum fiind prima data pentru amundoi, s-ar putea ca el nici bine sa nu atinga vaginul si sa ejaculeze, ceva normal, dar e bine sa fir protejata treaba, sa nu apara un bebe din intamplare..si daca dupa ce ejaculeaza in prezervativ, se sterge si o baga fara..recomandat este sa urineze,sa o spele bine si apoi faceti iar. Daca tu esti virgina si el nu este,e bine sa discutati,sa aiba rabdare cu tine,sa nu te grabeasca,daca simti ca te doare sa va opriti si sa incercati mai tarziu si tot asa."himenul - panza de paianjen" in functie de cat de groasa s-au subtire este se va greu cu dureri s-au de e subtire, se va urepe imediat. V afii un punct si un moment mai greu, dar trebuie sa aveti rabdare si sa nu fortati, sa il slabiti prin incercari, daca se intinde prin incercari cate putin, la un moment dat va ceda.

| dariaflorina a răspuns:

Este bine oricum. Important este sa fie preludiu, sa fie băiatul finuț cu tine