| utiluetujte a întrebat:

Daca un tip ii introduce unei tipe un deget in vagin si ar putea exista posibilitatea ca el sa fie atins de lichid preseminal,dar s-a sters cu un servetel, sunt sanse de sarcina? Sau daca e murdara de lichid seminal intr-o zona si se spala cu apa si sapun nu exista nicio sansa sa ajunga in vagin?

Răspuns Câştigător
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Lichidul preseminal contine un numar foarte mici de spermatooizi care nu rezista in contact cu aerul. Dacaa te-ai sters, nu mai exista deja nici urma de spermatozoizi, deci, in acest caz, prietena ta nu are cum sa ramana insarcinata.Cum am mai spus, lichidul presemial are un nr. foarte mic de spermatozoizi. In momentul in care, ai atins vaginul, vulva, etc cu kichid preseminal, spermatozoizii existenti, deja isi croiau drum prin corpul fetei, asaca e posibil, atunci cand s-a spalat, un spermatzoid sa fi ajuns unde trebuie. Desi sunt sanse foarte mici de sarcina, ele exista, asa ca ar fi mai bine ca data viittoare sa folositi balonul.Sa speram ca pritena ta nu e gravida. Daca vrei neaparat sa fiti siguri, spune-i sa faca un test de sarcina dupa 3 saptamani, desi nu cred ca e nevoie. Bafta\|!

| HereToHelp123 a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Lichidul preseminal contine un nr foarte mic de spermatozoizi. Are mai multi daca a avut o ejaculare anterioara si nu a urinat intre timp, nu? Totusi, multa lume face sex neprotejat cand ea e in perioada nefertila happy

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns (pentru HereToHelp123):

Da, ai dreptate, dar daca soune ca s-a sters, exista sanse mai mici.Da, asta este foarte adevarat, majoritatea fetelor, fac sex, fara sa calculeze cand e perioada fertila sau nici macar nu au menstruatia reglata in loc sa se protejeze, aleg varianta cu perioada nefertila.Majoritatea fetelor fac sex neprotejat, fara sa stie macar ce li se poate intampla. Destul de trist happy

| HereToHelp123 a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Dar daca fata respectiva era virgina si tipul i-a introdus degetul? thinking Interesanta intrebare.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns (pentru HereToHelp123):

Da, foarte interesant, e greu de gasit un raspuns laughing

| utiluetujte explică (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Si daca inainte sa faca baie s-a sters cu servetele si dupa s-a spalat cu apa si sapun?

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns (pentru utiluetujte):

Pai, un spermatozoid inainteaza destul de repede, pana in locul unde trebuie sa ajunga. Daca nu este in perioada fertila, nu poate ramane insarcinata, dar daca este in aceasta perioada, depinde cat de repede s-a sters, daca s-a sters pe moment, nu e nici o problema, daca a asteptat, se rea poate ca spermatozoidul sa fi ajuns deja unde trebuie. Oricum baia cu apa si cu sapun nu s-a facut la cel mult 5 min. dupa, deci, in acest caz, nu mai are nici un rost. Bafta!

| utiluetujte explică (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Da,dar fata nu a fost atinsa langa vagin, a fost pe abdomen, dupa s-a sters cu servetele si dupa a facut dus cu apa si sapun.