| HellKnight a întrebat:

Dati-mi si mie niste exemple de nume de alint pentru iubita mea (fara ingeras, asa imi zice ea).

Răspuns Câştigător
| DanSor a răspuns:

Cat am fost impreuna, ii spuneam "iubita", nu stiu dar mi-a placut sa o alint asa, pentru ca are mai multe intelesuri, dar nu-ti pot spune cum sa-ti alinti iubita, deoarece aceste "alinturi" (daca pot spune asa) vin din suflet si nu trebuie sa te influenteze nimeni in alegerea lor.
Ai grija de tine si o relatie cat se poate de lunga si de ce nu... o nunta. In viata nu se stie niciodata de unde sare iepurelehee hee

36 răspunsuri:
| Duhovnicul a răspuns:

Pisicuta, pisoias, tigrut, buburuza, mamutica, bombonica, viermisor, bondarel, albinuta, furnicuta, frunzulita, floricica, papadie, miericica, capsunica, gogosica, dovlecel, zaharel, dulceata, piticot, galusca, ursulet, gurita, turturica, ratusca, morcovel, spanacel, frumusica, pasarica, vrabiuta, gargarita, gandacel, serpisor,. sper sa te ajute

| Alina_9354 a răspuns:

Pui, puisor, puiut, bebu, bebe, baby, iubi, pisi, pisuc, pisoi, ursuletz...sunt o gramada, cauta ceva sa i se potriveasca!

| ßέßέ a răspuns:

- alintata, guritsa, pisi, puiuts, mami - Mai mult chestii d astea diminutivale sau cum iti place tie sa ii spui.

| Just a kid a răspuns:

Fostu7 imi zicea mereu"mamy"sad sau"bitha"sad "mamy meu mik s dulce:X"crying

| 16.laura.16 a răspuns:

Pui
iubito
gurita
sufletel
bebe
dragoste
mami
micuto

| Deea :x a răspuns:

Prietenul meu imi spunea ''bebe, soricel, iubi, puisor''batting eyelashes poate ''soricel'' nu e prea special, dar mie imi placea, il iubeam si ma iubea laughing...

| dynasmile21 a răspuns:

Iubito, dragoste, viata mea, sufletel, ursulet, frumusete. Orice ce nume care este asociat cu ceva ce ei ii place. Este mai bine daca nu introduci alinturi de genu "scrofita mea" daca animalul ei preferat este porcullaughing Insa daca din gluma ati inventat voi ceva "nume de cod" mai ciudate petru voi este mai bine sa le pastrati cand sunteti doar voi doi.
Mult noroc si va urez si mai multa dragoste big grin

| Inishor a răspuns:

Prietenul meu imi spune,, mamicule''happy

| ungurubulan a răspuns:

Zânã, prunã mica rolling on the floor etc...

| russiangirl_2817 a răspuns:

Cred ce numele de alint vin din suflet si nu trebuiesc influentate din alte parti. Dar sa-ti raspund la intrebare: al meu imi zice bambina, sufletel si zuza mica.

| SickOfWriting a răspuns:

Prietenul meu imi spune fluturas si eu ii spun suparici(este mai suparacios din fire)

| al3 a răspuns:

Tzuculina, iubitzica, bebe, mami, puiu...

| Pricked a răspuns:

"Iubita" e cel mai potrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice animal(diminutive).laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odoras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu cred ca o sa va apucati si sa dati sms cu alinturile de mai jos ca e vax...asta vin suflet. depinde cat de mult tineti la pers iubita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amore, baby. skumpo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa incepem:d :bebe, gurita, mamutzo, fetita mea, puta sunt multe goanga, buburuza, sufletel, botic, bebu, ursulet, ingeras, iubire,
motanel, pisu etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaza iubi bombonika dargutza is o gramada mai jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa curvo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cap de lemn! asa o strig prin casa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copil copac laughing si trebuie sa te gandesti si la un copac frumos in caz ca te intreaba laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi spunea micutzi si ma topeam toata il iubeam foarte mult si el pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pielsicuță

| obsercvayr a răspuns:

Draga
Scumpo
Dulceata
Ingerash
Titu

| AlexandruCiprian1993 a răspuns:

Pufi

| aNNa_5162 a răspuns:

Iepuras...tongue

| Flaviiia a răspuns:

Pai prietenul meu imi spune printesa mea.