| StringsDown a întrebat:

Dati-va cu parerea...de fiecare data am ghinion in dragoste..de ce? eu sunt cel din avatar.Pareri sincere va rog.Sunt o persoana sincera care e in stare sa puna suflet si sa tina la o persoana mai mult decat la el insusi...astept pareri.

26 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

*Friendzoned*
Problema nu este la tine, este la fetele cu care cauti sa te intalnesti, carora tipii cumsecade nu le trezesc interesul.
Adica asta este problema ta, cauti sa ai o relatie cu vreo gasculita din asta, in loc sa cauti o fata care sa te aprecieze pentru ceea ce esti.

| StringsDown explică (pentru Zenithf):

Pai tocmai, eu caut pe cineva care sa fie cuminte si sa fie totul ok... dar faza e ca nu stiu ce sa fac, deci totul e ok, saruturi, mangaieri, vorbe dulci, pana la un moment dat, iar eu asta incerc sa aflu.De ce se strica totul? Nu am probleme materiale sau altfel de probleme, dar nu stiu ce naiba...Sunt complet bulversat

| StringsDown explică (pentru Zenithf):

Eu caut ceva serios de fiecare data, doar ca ceea ce gasesc nu imi place, iar ceea ce imi place nu e vrea ceva serios. Cateodata nu mai stiu ce sa mai fac, as vrea sa plec la capatul pamanatului si sa stau acolo pana mor. Ce fel de tip ar trebui sa fiu ca sa le trezesc lor interesul?

| Zenithf a răspuns (pentru StringsDown):

Pai numai atat? Fetele vor ceva mai mult, dupa 2-3 intalniri ar trebui sa avansezi. In special in ziua de azi, fetele nu 'au vreme' cu curtatul si vor ca relatia sa treaca mai departe fara multa codeala. Dar vor ca tu sa faci pasul acesta.
Si altfel, daca ramai doar la ce-ai spus tu, atunci te considera mototol.
P. S. E greu de inteles cum judeca ele, daca le iei prea repede atunci zic ca esti obraznic, daca nu atunci esti (cum am zis) mototol. Este mai bine insa sa fii obraznic, vezi ca astia au de obicei cele mai frumoase fete ( a se vedea ce am scris despre tupeisti).

| DouaPuncteD a răspuns:

Buna >big grin

| DouaPuncteD a răspuns:

Raspunsul meu nu s-a afisat. Uite eu zic sa termini cu pesimismul acesta pentru ca nu e bun.winking Arati foarte bine, esti foarte dragut. Fetele sunt problema. Si lasa, ca ia destul timp. Fetele sunt ca trenul (la fel si barbatii), stii tu, pleaca unul vine altul. Hai bafta si numai fii trist.

| StringsDown explică (pentru DouaPuncteD):

Multumesc pentru cuvintele frumoase, ai dreptate, dar de chestia cu fetele sa stii ca mi-am dat seama cum functioneaza, poate ca din intrebare nu s-a inteles totul prea bine. Nu am probleme sa ma apropii de o fata, sa o sarut, sincer, pe toate le-am sarutat de la prima intalnire, de asta nu imi pot da seama care e problema...pentru ca aspectul nu da semne sa aiba vreo problema...

| DouaPuncteD a răspuns (pentru StringsDown):

Nu ai pentru ce sa imi multumesti. Mie mereu mi-a placut sa spun adevarul si nu cred ca as fi avut pentru ce sa te mint. Stii, pe lumea asta se mai gasesc si fete care se cred ofensate daca tu le dai sarutul de la prima intalnire, alte chiar se simt jignite daca nu le saruti. (cine sa le mai inteleaga pe femei). Eu sunt genul de fata mai tupeista si culmea e ca si actualul meu iubit cu care sunt de o jumatate de an tot la prima intalnire m-a sarutat si asta mi-a s-a parut atat de cool, m-am apropiat mai mult de el pentru ca mi-a dat o anumita "incredere" in mine avand "curaj" sa ma sarute din prima. Lasa ca viata merge inainte o sa vezi tu k o sa se gaseasca si fata perfecta pentru tine. Hai, te pup, si numai bine!

| DeeaMarry a răspuns:

Cel mai probabil pentru ca, fiind foarte dornic de a avea o relatie stabila, te-ai "aruncat" inainte, fara sa fii intalnit persoana potrivita.
Eu cred ca fiecare dintre noi are un destin si un suflet pereche ce il asteapta pe undeva happy

| StringsDown explică (pentru DeeaMarry):

Cat?laughing)inca 18 ani?laughing

| DeeaMarry a răspuns (pentru StringsDown):

Cat e nevoie.
Degeaba incerci sa fii cu o fata daca aceasta nu este potrivita pentru tine. Iti pierzi timpul!

| LarissaMouse a răspuns:

Buna! probabil nu te va ajuta foarte mult raspunsul meu dar eu cred ca pentru oricine exista un suflet pereche iar tu o sa il gasesti, doar ca mai ai putin de asteptat.incearca ceva nou.de exemplu ai putea sa mergi intr-un loc cu multe fete. ex:cursuri de dans.acolo sigur sunt fete poate chiar pe placul tau.sa nu ai incredere niciodata in site-urile de socializare pentru ca acolo intra toti disperatii/disperatele si cel mai mult intra persoane care vor sa isi bata joc de sentimente.ca o parere, cred ca esti un baiat sensibil si sincer si rau nu arati.sunt sigura ca iti vei gasi jumatatea mai devreme sau mai tarziu fara indoiala.
p. s.:sa nu fii cu o fata doar ca sa fi cu ea, ci sa fii cu ea pentru ca chiar iti place de ea si vrei sa iti petreci timpul cu ea.

| pisicutza1scumpii a răspuns:

Pe www.iddin.com poti sa incepi o viata noua, fara probleme

| NooN3 a răspuns:

OFF: pisicuto, site-ul ala este pentru ANTISOCIALI!
ON: Incearca sa studiezi extrem de bine fetele cu care vrei sa te bagi ca, cele din ziua de azi numai la bani se gandescday dreaming poate da norocul peste tine si gasesti una bunahappySucceshappy

| AllysaDeea a răspuns:

Stai linistit... pr nu e la tine... din cate obs esti chiar dragut(din foto), doar ca nu ai intalnit ink p cineva care sa te aprecieze la justa ta valoare:*

| Iubibila01 a răspuns:

Esti un baiat dragut, nu inteleg de ce te ai ghinion. Poate tu dai tot timpul de fete din aceeasi categorie. Asta e greseala ta. fostele tale iubite seamana intre ele, ca si trasaturi morale?

| StringsDown explică (pentru Iubibila01):

Pff, nu prea. Dar am observat ca cele mai frumoase sunt impreuna cu cei mai urati si invers. WTF?

| Iubibila01 a răspuns (pentru StringsDown):

Pai. intr-o relatie nu conteaza in mare masura aspectul fizic (conteaza si ala dar nu asa mult). Conteaza mult ca cei 2 sa se completeze reciproc, si daca unul e mai frumos si celalalt mai urat. (in cazul baietilor, si daca el e mai uart, daca are bani, sau e popular fata il accepta asa)

| StringsDown explică (pentru Iubibila01):

Ajungem deja la alt subiect, voi traiti pe lumea asta sa completati baietii sau sa va fie voua bine si sa va simtiti bine in preajma lui. Poate sunt arogant eu cand spun asta, dar, nu ma simt bine langa o fata urata, chiar daca ma place si stiu ca ma place, stii de ce? pentru ca eu nu vreau sa completez persoana aceea, vreau ca totul sa fie in echilibru. Am incercat totul, absolut totul. Ultima fata cu care am fost, m-a sarutat 10 minute constant, iar la urma mi-a spus : Oooh, esti bun! Vorbesc serios, dar cand i-am zis de o relatie, mi-a spus ca nu are timp pentru asa ceva... wtf again?laughing

| Iubibila01 a răspuns (pentru StringsDown):

Pai sunt de acord cu tine. Mici eu nu as sta langa un baiat urat. imi place cum gandesti happy. dar eu ma referam la faptul ca, conteaza si intelegerea, dintre cei 2 nu doar aspectul.

| StringsDown explică (pentru Iubibila01):

Cum a spus si DouaPuncteD, nimeni nu le intelege pe fete...
Cu toate m-am inteles super bine si nu cred ca vreuna s-a simtit ofensata ca am sarutat-o, cred ca daca se simtea, ma refuza, dar dimpotriva, dupa primul sarut, primeam inapoi 10laughingserios. E ceva ce nu pot explica...

| Zenithf a răspuns (pentru StringsDown):

Gresit, cele mai frumoase sunt impreuna cu cei mai tupeisti. Pentru ca un baiat 'gigel' este 'intimidat' de frumusetea lor si nu are curajul ca sa intre in vorbe cu ele, cand de fapt si ele vor si n-au ce face decat sa raspunda la cine se leaga de ele (tupeistii).

| StringsDown explică:

Am cautat, dar norocul da peste mine doar cand e vreuna urata sau altfel. Nu cer fotomodel sau 60 90 60, chipul ma intereseaza cel mai mult, iar daca are un chip frumos, are si corp frumos, fii sigur

| 3ryk99 a răspuns:

Fata tah e problema rolling on the floor

| StringsDown explică (pentru 3ryk99):

Macar nu mi-e rusine sa ma afisez cu ea in publiclaughingca tine