| Ana_4223 a întrebat:

Dau funda.Sunt recunoscatoare daca puteti citi tot.Sunt intr-o situatie cam urata si nu stiu cum sa-l fac sa se uite la mine.Suntem in aceeasi clasa (aVIII-a) mie imi place de el de un an si jumatate, in tot acest timp am facut tot ce cred eu ca era de facut ca sa il atrag, darr nimic.Am stat cu el in banca o perioada de timp,mda in acea perioada pot spune ca mai vorbeam oarecum.
Au fost multe situatii nasole in care m-am facut de ras in fata lui,dar nu datorita mie,ci din cauza unor colegi rautaciosi care vorbesc aiurea.I-am spus unei colege,care in acel timp imi era prietena si inca una foarte buna ca imi place extrem de mult de el,ea ce a facut s-a dus si i-a spus acest lucru,da foarte urat din partea ei,apoi au aflat toti colegii de clasa inclusiv el si nu l-a interesat.
Am spus ca daca tot a aflat sa incerc sa ii atrag atentia intr-un fel sau altul,dar nimic,m-am dus la scoala mai aranjata decat de obicei,dar nimic,uneori ii mai dadeam mesaje,dar nu-mi raspundea niciodata,de vrreo luna incoace am inceput sa ies in oras cu el nu numai noi ci si niste prieteni,printre care se afla si un coleg. Aha si inca ceva,recunosc ca nu sunt o fata urata,ba chiar din contra sunt frumoasa(am parul saten deschis pana la fund ochii mari si albastri sunt inalta sunt bine-facuta) si asta nu am spus.o eu ci baietii care ma curteaza zi de zi, tocmai asta ma si enerveaza se uita atati baieti la mine, dar numai el nu
Am nevoie de niste idei cum sa il atrag ca eu chiar nu mai stiu cum as putea face asta! Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Poate se uită, însă îi place altă fată, nu o poate scoate din cap așa cum nici tu nu poți.
Părerea mea este că n-ar trebui să mai încerci, 0 șanse.

Încă n-ai ajuns la un început, ai grjiă la ceea ce faci, la decizii.

8 răspunsuri:
| VladRO a răspuns:

Dezbraca-te si o sa se uite la tine

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Ai putea sa incepi prin a-l lasa in pace. Nu te mai strofoca sa ajungi la inima lui..baiatul nu te vrea si tu nu il poti obliga! Fii mai atenta in jurul tau. daca tot sunt asa multi baieti care te curteaza. Se poate ca, in incercarea ta de a-i intra sub piele unuia caruia nu-i pasa, sa pierzi sansa de a avea langa tine un baiat care sa merite cu adevarat atentia ta. Acesta pe care ti s-a pus tie pata ti-a aratat ca nu ii pasa..mai mult decat atat a aflat ca il placi si nu a facut nimic. Ce altceva mai vrei, sa il rogi sa fie cu tine? Ai putin orgoliu, respecta-te!

| stronzzo a răspuns:

Sincer,cum crezi ca poti sa stai cu el daca in jurul vostru sunt prieteni
Eu cred ca el vrea sa stea cu tine dar, faza auzita de la prieteni a luat-o in gluma.
Cauta un mod sa il prinzi singur si zi ca il placi etc.
Sincer eu daca as fi in locul lui nu as refuza o incercare.
Cred ca tot ce ai facut pana acum i.sa parut o gluma si ii este rusine sa continue glumele colegilor.
Si eu as proceda in modul asta!
Incearca iti garantez ca nu te refuza, numai sa te afli la locul potrivit.

| Danielaaaaaaaa a răspuns:

Buna! Tot ce pot sa iti spun este ca daca ai incercat ceea ce ai crezut tu de cuviinta sa-i atragi atentia si nu a rectionat, eu te sfatuiesc sa il inviti undeva unde sa fiti doar voi doi si sa-i spui : " Uite mie imi place de tine nu stiu ce gen de fata preferi tu dar nu mai pot sa ascund ceea ce simt pentru tine, cred ca am putea sa incercam sa fim impreuna si daca nu va merge asta e macar am incercat si nu vom regreta mai incolo.Tu ce spui ai fii dispus sa incercam o relatie sa vedem cum decurg lucrurile sau cel putin sa iesim cat mai des sa ne cunoaste mai bine si apoi vom decinde daca vom incepe o relatie" iar asa vezi afla daca vrea ceva cu tine si daca nu nu trebuie sa fii dezamagita cu capul sus mergi inainte gandindu-te ca el nu a fost ales si ca alesul tau va veni candva de undeva! Succes:*

| GgIiPpSsYy a răspuns:

Buna! Am fost si eu in situatia ta si daca il lasi o perioada, te va baga el in seama, dar incearca sa vorbesti cu el. Explica-i situatia si daca ii captezi atentia inseamna ca si el te place.Lasa rautaciosii din clasa de la tine; pentru. ca ei vor vorbi mereu/ ii roade invidia.Cat despre "prietena ta cea mai buna", las-o.Aia nu e prietena ta; un prieten pastreaza un secret.Fa tot posibilul sa fii cu el. Daca are iubita baga-te peste ei.Desparte-i.Fa-l sa te placa cu felul tau de-a fi, nu cu rujuri si haine nu stiu de care.Acum, eu sper ca te-am ajutat cu ceva.Chiar mi-as dori sa fii cu el.BAFTAA :*

| Abbey353 a răspuns:

Da... Din ce am citit reiese ca tu il placi enorm pe acel baiat si te cred. Dar singurul lucru pe care il poti face e sa il studiezi mai amanuntit. In primul rând fi atenta la limbajul trupului lui. Daca se uita la ambii tai ochii apoi la gura si iar la ochii este clar ca ii place ceea ce vede. Daca inspira adânc si trage umerii in spate înseamnă ca vrea sa te impresioneze. Daca ridica din sprancene apoi iti zambeste înseamnă ca este atras de tine. Fi atenta pentru ca acest gest nu durează mai mult de 2 secunde. Daca se uita la buzele tale in timp ce vorbesti înseamnă ca ar vrea sa te sarute. Daca zambeste, da din cap si este de acord cu tine înseamnă ca prezenta ta chiar ii face plăcere. Daca se apropie de tine e clar ca e atras de tine si vrea sa te cunoască. Daca iti propune sa mergeți undeva te poti considera norocoasa! Daca iti atinge parul fie pentru al aranja, fie pentru al zbarli e semn ca in subconstientul lui vrea sa fie cu tine.