| Sabinaaa_5167 a întrebat:

Dau fundita pentru cel mai rapid si eficient raspunslove struck la problema mea putin cam lunga si complicata: Cu o clasa mai mare ca mine sunt doi baieti care seamana mult dar sunt diferiti ca personalitate: unul este timid si tacut dar cu care rad mereu, celalalt ar vorbi toata ziua dar este atent si amabil si foarte amuzant etc. Cu cel mai vorbaret sunt prietena foarte foarte buna de 2 ani.ne spunem orice unul altuia, e foarte dragut sa vorbesti cu el-o placere! si cu cel mai timid vorbesc din vara2010, dar de atunci tot da semne ca ma place[asa zis eu si colegele mele si prietenul lui cel mai bun]. Si eu il plac. Dar din vara pana atunci s-a pus cu una dintre fostele mele prietene pe care placea de mult. Par fericiti dar ma enerveaza ca inca se comporta cu mine mai bine decat cu ea si am si iesit de vreo 2 ori numai noi 2 si a fost foarte tare! Dar ma simt foarte prost. El are prietena cu care se intelege foarte bine[Mentionez ca nu imi iesit doar noi 2 intentionat. s-a intamplat sa nu mai vina a 3-a pers. etc] Si nu stiu ce sa imi cred.ma palce sau nu?! [Stiu ca e un mitocan daca da] Apoi celalalt cu care sunt bff de 2 ani.Noi mereu ne spunem la gluma "te iubesc" prieteneste etc. dar in ultimul timp mereu ma ia in brate pe la spate, sta mai mult cu mine, zice sa iesim mai des, am fost la ziua unei prietene de-a mea si am dansat unul langa altul, cand vorbim pe mess sau prin sms imi trimite mereu ":*" >":d

Răspuns Câştigător
| Nobodyy a răspuns:

Pai. eu zic ca baiatul pe care il placi, te place si el chiar daca are iubita.Probabil el tine la ea dar si la tine si iar pentru ca probabil el stia ca ea il place a zis sa incerce cu ea din moment ce nu stia ca il placi. Daca nu vrei sa te bagi intre ei fii in continuare cum esti acum, prietena lui, iar cand se despart consoleaza-l si fii alaturi. Poate prinzi si ocazia sa il saruti.[Doar nu se casatoresc].Apoi.pe tipul care crezi ca te place eu nu stiu ce sa zic.chiar ar merita sa stricati o prietenie pe o relatie de o luna/doua? Din moment ce tu nu il placi nu cred ca are rost sa stii daca te place sau nu. poate te place.E vreo sansa.

P.S. Baiatului pe care il placi, cand gaesti momentul potrivit spune-i ca tii la el iar cu celalalt continua prietenia.Este una foarte frumoasa.Succes.~Yoni.

5 răspunsuri:
| Nobodyy a răspuns:

Pai totusi daca nu esti prietena cu tipa aia ce conteaza? laughing Eu m-as baga dar ma rog. Tot nu merita sa strici prietenia cu cel care nu are prietena. Si din nou. Doar nu se vor casatori?

| vrrra a răspuns:

Complicata situatia. Cel care are prietena inca te place dar incerca sa te scoata din sufletu lui (nu stiu cum sa spun) si de aia e cu tipa aia iar celalalt se vede ca te place de aia te i-a in brate etc.

Daca iti place de tipu care iti e bff incerca sa te apropii mai mult de el si poate iese ceva frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i complicat nimic atita timp cit raspunsul e in tine. Iubirea izvoraste din noi si e libera si nu cunoaste interese.Nici macar timpul cu care am fost cu cineva nu vrea sa-l stie. Iubirea izvoraste continuu iar izvoarele ei sint sufletele noastre.

| Sabinaaa_5167 explică:

Trebuia sa mentionez ca imi place de tipul fara prietenalaughing Dar aveti dreptate.nu merita stricata prietenia! Dar nu pot sa ma bag peste tipul cu prietena sunt impreuna de 5 luni! Si se inteleg foarte bine...

| Sabinaaa_5167 explică:

Aaa.si tipul cu prietena.stie ca il plac!