| anonim_4396 a întrebat:

De 3 luni fac sex neprotejat cu prietenul meu! El foloseste metoda coit-intrerupt si as vrea sa stiu daca exista 100%sanse riscul de a ramane insarcinata...mentionez ca, cu prezervativ nu ne place si nici cu anticonceptionale. Mi-ati putea recomanda un alt mijloc de protectie? multumesc mult!

Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Atunci faci calcule si eviti perioada fertila; te speli dupa. cu apa in care ai pus cateva picaturi de otet. Ai alaturat mai multe idei http://en.wikipedia.org/wiki/Birth_control

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sansele sunt cuprinse intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care aveti contactul sexual. Asta desigur daca amandoi sunteti sanatosi si fertili. Alta metoda de contraceptie? Folositi spermicide plus coitus interruptus in perioadele cu fertilitate mica (primele 10 zile de la venirea menstruatiei si ultimele 10 zile inaintea unei noi menstruatii) si abstinenta in celelalte 8 zile.

| catthshshshs a răspuns:

Spermicid si sa urmariti perioada fertila.

| seawolf a răspuns:

Du-te la farmacie si cere PELICULE CONTRACEPTIVE.
Le strangi ghemotoc si introduci foita in vagin cu 10-15 minute inainte de actul propriu zis.
Costa in jur de 2-3 lei 10 foite

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sa faceti si cand ramai insarcinata sa iti dea 2 pumni si gata problema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista daca e imbecil si se termina in tine laughing) altfel nici o sansa tongue mijloc de protectie? ce au anticonceptionalele. sunt pastile straight face mare chestie. sau lasa-l sa se termine in tine laughing) si a2a zi iti ia pastila de a2a zi si gata problema big grin