| EmnaNagasaki a întrebat:

Am o mare dilema. De revelion am facut dragoste cu prietenul meu pentru prima data mentionez ca am facut-o de doua ori. fara prezervativ, dar a avut grija sa nu isi dea drumul in mine. Mai mentionez ca i-au anticonceptionale(Longest) de vreo 5-6 luni. Ar exista riscul sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca iti administrezi AC in mod continuu respectand intocmai instructiunile de folosire esti protejata aproape perfect astfel ca aparitia unei sarcini se poate elimina complet. In aceasta situatie barbatul poate ejacula in vagin fara nicio restrictie in orice zi a ciclului menstrual, adica pe intreaga perioada cat iti administrezi respectivele pastile. In momentul intretinerii unui viitor contact sexual ii poti explica iubitului ca fara nicio teama poate experimenta placerea unei ejaculari in vaginul tau. AC indiferent de marca/tip garanteaza o protectie de peste 99, 2%. Multa sanatate

| EmnaNagasaki explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos. chiar ma bucur ca mi-ai raspuns. m-ai ajutat mult

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar nu era prima data cand faci dragoste, asa-i? Daca iei anticonceptionale nu trebuie sa iti faci griji.

| EmnaNagasaki explică (pentru darrio2007):

Ba da a fost pentru prima data

| darrio2007 a răspuns (pentru EmnaNagasaki):

Si de ce mai luai anticonceptionale de cateva luni daca nu incepusesi viata sexuala? Nu te judec, dar din curiozitate.

| EmnaNagasaki explică (pentru darrio2007):

La recomandarea doctorulu, pentru reglarea menstruatiei

| AutumnDay a răspuns:

Iaiii, de 5-6 luni? Pai atunci nu ai de ce sa iti faci griji, draga mea. Poate sa ejaculeze inauntru ca tot nu ramai daca iei pastilutele corect happy

| EmnaNagasaki explică (pentru AutumnDay):

Mersi pentru raspuns