| TeckTonik997 a întrebat:

De aproape un an sunt singur, am trecut cu greu de o despartire dupa o relatie lunga (2ani+). Relatia a fost foarte stransa si s-a incheiat oribil si inexplicabil. Ma rog, ideea e ca ea m-a izolat de prieteni si am renuntat la toti, fie fete sau baieti etc. si am ramas singur, fara sa mai tin legatura cu nimeni. Din pacate, eu cu aia suntem colegi de clasa (a12, deci no stress). Clasa are in jur de 80% fete si problema e ca nu am cu cine iesii decat cu ele... Fain, nu? Ideea e ca, de fiecare data, nu stiu de ce, ma pun sa beau si sa fumez (de la ele, yey) si cand vreau sa combin si eu o straina din club/bar, practic nu ma lasa, tot cu ochii pe mine sunt, alte dati chiar a venit una sa se dea la mine asa la misto doar ca sa imi strice treaba, daca cumva imi iese cu vreuna (1 data a iesit ceva dar scurt sad ), nu mai scap de gura lor la scoala...
Eu zic ca arat binisor, cu un tricou mai mulat chiar si mai bine, nu sunt eu cel mai indraznet sau extrovertit sau politicos dar...
Situatia e ciudata rau si in ultima vreme nici cu ele nu am mai iesit nicaieri... si nu prea cunosc fete ca sa imi fac si eu o prietena si daca e doar prosteala de cateva saptamani...

3 răspunsuri:
| BeAmazing a răspuns:

Nu mai iesi cu ele cand vrei sa combini ceva.
Iesi cu un coleg (sau cu ceva prieten), mergeti intr-un club/bar si incearca acolo sa cunosti noi fete, poate iese si ceva mai serios cu timpul.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te-a izolat nimeni, tu te-ai izolat in momentul in care ti-ai ales o stapana si nu o prietena. Si te izolezi in continuare pentru ca inca mai iesi cu stapana...

| Anna12341 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa cauti o persoana potrivita si pentru o relatie serioasa, iar prietenii tai daca sunt adevarati prieteni te accepta asa cum esti, mult noroc