| justify a întrebat:

De cate ori credeti ca putem intalni dragostea adevarata in viata?happy

Răspuns Câştigător
| Puiutz a răspuns:

Dragostea adevarata e numai unalove struck. prin restul incercam sa vedem care e de fapt cea adevarata.

16 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu e adevarat ca numai o data intalnesti dragostea adevarata, poti sa o intalnesti de multe ori, depind de pers care le cunosti si desigur k de multe ori poti iubi cu adv, nu exista numai o pers care e 100% jumatatea ta...

| liz23 a răspuns:

Se intampla de multe ori dar de fiecare data altfel, insa una singura isi lasa amprenta, ce te face sa zambesti cand iti aduci aminte.

| SweetCandy a răspuns:

Adevarata doar o singura databig grin

| JustMeFlory a răspuns:

Sunt de parere ca o data in viata! Persoana cu care ajungi sa faci nunta, sa faci copii sa existe iubire adevarat, respect! Restul...sunt niste iubiri trecatoare...happy

| emi a răspuns:

De nenumarate ori iubim cu adevarat...
Din pacate putine ori avem grija de iubirea noastra.
Iubirea trebuie sa evalueze, sa se transforme, si sa creasca.
Daca nu trece prin toate etapele ei, ne da impresia ca nu am iubit 'cu adevarat'...normal daca nu creste, scade.

| M.J. a răspuns:

Eu cred ca o singura data iubesti cu adevarat in viata...acum fiecare cu parerile lui

| maxQ a răspuns:

Deci poti sa iubesti o persoana pentru o perioada scurta de timp sau unua lunga... Poti sa ai sute de mii de astfel de iubiri in viata... Dar dragostea adevarata este unica si daca o intalnesti inseamna ca ea e jumatatea ta si o sa traiti toata viata impreunawinking Sper ca ai inteles diferenta.big grin

| MissCamelia a răspuns:

De cate ori vrem sa iubim si sa ne lasam iubiti

| antonius74 a răspuns:

De cate ori e nevoie!

| tuska a răspuns:

De cate ori simti...

| Danutz_8401 a răspuns:

Nu de multe ori. iar atunci cand o iantanlesti dai cu picioru asa cu se intampla in majoritatea cazurilor.eu am patit-o

| sTeFaN. a răspuns:

O singura data in viata gasesti iubire adevarata! Celelalte sunt trecatoare, chiar daca dureaza mai multi ani happy

| mikella a răspuns:

Ori de cate ori este nevoie.cine zice ca numai o singura data se insala.

| billy69 a răspuns:

Iubirea adevarat e una singura, poti sa te indragostesti de o mie de ori dar sa iubesti pur, sa simti cum te sufoci de sentimente calde fata de o persoana asta se intampla cu adevarat o singura data in viata! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cate ori vrei. si tot de atatea ori te poti minti singur. dragostea adevarata pentru un curvar este oricare intalnita care se pune cu picioarele in sus.pentru un om serios este cea care vrea el sa fie in cazul in care si ea raspunde la fel.si daca e unica ...tot de el depinde. si de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O singura data se intampla sa intalnesti persoana pentru care ai face totul si care la randul ei sa simta la fel. Apoi te mai intalnesti cu dragostea dar exista mereu diferente de sentimente, in relatiile viitoare va exista mereu unul care sa ofere mai mult decat celalalt.