| anonim_4396 a întrebat:

De ce confundăm de multe ori, iubirea cu ura?

Răspuns Câştigător
| alexya_8105 a răspuns:

Eu cred ca de la iubire se ajunge foarte usor la ura si iti zic si cum: cu cat te enerveaza mai tare o persoana oricat de mult ai iubi-o o sa te enervezi tot mai mult pe ea si o sa ajungi sa o urasti. Daca vrei sa faci ceva sa nu ajungi la ura e sa iei cuvintele care le zice in sens bun sau sa nu o mai iei asa mult in seama.eu asa cred ca confundam noi credem ca daca iubim o persoana nu putem sa ajungem sa nu o mai iubim, nefiind asa

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E perfect uman. Iubesti un tip.Si el nu iti impartaseste sentimentele.Si tu atunci incepi sa il detesti, sa ii cauti defecte, sa il urasti. Dar cel mai bine in acest caz, e sa intelegi faptul ca doar pentru ca o persoana nu te iubeste nu inseamna ca e ceva in neregula cu tine sau cu ea

| gigiro a răspuns:

Esti unica,! Eu aud prima data acest lucru! Si tie ti se intampla de multe ori. Da-ne amanunte ca sunt curioasa.Eu una, nu le-am confundat niciodata.

| Contrast a răspuns:

Pt intre iubire si ura, nu-i decat un pas!

| RMihai a răspuns:

Merg mana in mana, daca ma intelegi, si mie mi se mai intampla chestii de genu, desi o iubesc la nebunie cateodata ma enerveaza la nebunie

| CinevaDiferitDePersoanaTa a răspuns:

Pentru că de la iubire la ură mai este o treaptă de urcat şi după aceea urcând încă una ajungem la nivelul numit "obsesie."

| diana_4229 a răspuns:

Nu stiu dar si mie mi se mai intampla

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU confundam iubirea cu ura, ci iubirea cu indiferenta. Cand nu mai iubesti pe cineva, nu inseamna ca-l urasti, inseamna ca esti indiferent fata de el...pastrezi distanta cum s-ar spune. De ce? Pentru ca noi stim sa privim doar cu ochii pe care-i avem, nu cu sufletul! sad
O zi faina si sarbatori fericite! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate tu le confunzi. Eu nu, n-am mai auzit niciodată așa ceva laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stupid? Serios. Am aflat o chestie nouă, iar tu ai greșit că ai generalizat. Nu le-am confundat în viața mea, adică ori iubești ori urăști. Strâmb mai votezi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar ia stai... cum m-ai votat de doua ori :O?