| narcis14 a întrebat:

De ce dupa 2 ani asa frumosi care au evoluat de la o simpla imbratisare in noapte pentru a nu ne vedea nimeni...la discutii despre intimitati si despre casatorie si multe alte chestii frumoase s-a gandit ea ca ar fi frumos sa se certe urat(din nimica toata, am incercat cu de toate sa o impac dar ea nu si nu si mi-a zis ca nu ma iubeste in fata) si sa isi puna prietena secreta(despre care eu nu stiam absolut nimic, iar ea se plnagea ca nu are o prietena buna) sa ma testeze si eu ca bou sa cad in plasa?

Iar dupa aceea prietena sa ii bage atatea vorbe in cap si chiar sa nu imi mai dea niciun mesaj si sa se uite la mine de parca as fii facut o crima?

A mai dat cateva semne ca ar vrea sa fim iar impreuna...adica a inceput acum cateva zile sa ma intalneasca si sa ma stranga tare de mana apoi sa imi zica rabdare si dupa nimic, niciun mesaj, nimic.de ce?

8 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

La ce te referi cand spui ca ai cazut in plasa? Ce s-a intamplat mai exact intre tine si prietena ei?

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca intre timp si-a gasit un alt iubit.

| e1xtz a răspuns:

Stiu ca in momentul acesta este o drama, sau asa ti se pare, dar in realitate 'nu e panica man'...ai doar 17 ani.

Nu e raspunsul ce il astepti, dar peste ani si ani vei fi uitat de mult jocurile astea de pustoaica cu care te amageste.

Cel mai bine iesi cu altele, ***-i cea mai buna prietena daca ai sanse la ea, profita de tinerete ca anii astia nu se intorc.

| narcis14 explică (pentru e1xtz):

Stiu, dar am facut atatea planuri si acum, probabil si mai tarziu, mi se par fara rost fara ea. Adica nu as putea sa ma imaginez cum as fi cu alta sau alte planuri. Am incercat sa ma schimb. Dar nu pot. Sunt o epava de om(copchil)

| ychigo a răspuns:

Asta înseamnă ceartă,pornește de la nimic, de cele mai multe ori pleacă de la tine, pentru ca o auzi:"n-ai folosit tonul care trebuia" si începe cearta, cat despre cea mai bună prietenă a ei a fost din totdeauna acolo, doar ca tu n-ai știut de ea, pentru ca o vedeai doar pe iubita ta. Nu te-ai mai uitat și in jurul ei. Drept urmare v-a cam ars pe amândoi. In schimb tie inca ti-e dor de ea. Sper ca esti conștient ca dacă veti fi din nou împreună nu va mai fi la fel.

| narcis14 explică (pentru ychigo):

Pai am mai fost despartiti.dar atunci nu am pus asa mult suflet(nu stiu exact ce si cum dar nah nu am-pus mult suflet) Dar dupa ce am recapatat-o muream fara ea. Si mai suntem si in aceeasi clasa, si eu sunt mort fara ea. Iar prietena aia a ei.pai cum sa zic.am tot intrebat-o daca o cunoaste si sub juramant a zis ca nu o cunoaste... Oare sunt tampit daca o sa imi respect promisiunea fata de ea: ca o sa o iubesc mereu? Nah sunt intr-adevar niste mizilicuri pentru altii.dar simt ca relatia asta era total alfel fata de ce vedeam in jur.

| ychigo a răspuns (pentru narcis14):

Fiecare la rândul sau isi vede relația ca fiind diferita de cea a celor din jur. Unii într-un mod plăcut (gen:nicăieri nu e dragoste ca la ei)si unii gen:de ce nu putem sa fim si noi ca celelalte cupluri. Dacă ar fi toate cuplurile la fel de amoroase in majoritatea cazurilor, 1 din 2 persoane s-ar plictisi foarte repede. Cat despre prietena ei... Cum e posibil o persoana sa ti-o numești prietena, iar "sub jurământ" sa nu o cunoști. Tare! ia vezi tu unde e buba!

| narcis14 explică:

DeeaMarry pai cum sa zic. Inainte sa cad in plasa... Fosta mi-a zis in fata ca nu ma mai iubeste si eu am crezut-o. Dupa cateva zile se baga una in seama. Una care dorea sa ii aflu identitatea nimic mai mult. Si mi-a propus sa iesim. Eu habar nu am cum arata, cine e sau de ce face ce face acum. Stiu doar ca atunci fosta mi-a ca nu am facut-o fericita niciodata. Si nah e destul dureros. Si decat sa ii mai fac viata un chin mai bine o las libera. Idea e ca dupa doua trei saptamani ne-am impacat intr-un fel. Dar ne-am vazut doar cateva ore deoarece trebuia sa plece la Focsani. Ei bine acolo cand aproape sa ajunga acasa a decis ca vrea o pauza. Ca nu poate sa maj ascunda relatia, ca vrea si ea sa poata face mai multe fara sa ii fie frica de mama ei.

P.S. eu nu is genu care sa imi spal rufele in public dar habar nu am de ce o fac. Complicat eh?