| Alazet2347w a întrebat:

De ce dupa ce ma masturbez apare o durere ușoara in testiculul stang si dupa o pauza de 2 zile durerea dispare si dupa ce ma masturbez iar apare durerea. De ce?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia o pauza si lasa le sa se refaca gindeste te ca daca te masturbezi des fortezi si penisul si testiculele, ai rabdare rezista macar cateva zile daca nu poti o saptamana, si pentru orice durere mergi la un urolog si i ti da trimitere la ecografie pelvis acolo vei vedea cauza durerii.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca durerea apare dupa masturbare, nu-ti este clar ca masturabrae iti face rau?
Ia o pauza de cateva saptamani, sa-ti revii si practic-o odata la 2-3 zile.

| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Incearca sa nu te mai masturbezi si nu vei mai avea astfel de dureri.

| Teo29 a răspuns:

Mergi la urolog