| Marck94 a întrebat:

De ce e necesar sa faci sex? laughing Sexul are beneficii?

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Are. Ingroasa vocea.

| RAY a răspuns:

Victoria stie mai bine, azi noapte a venit bau, bau la ea sa o calareasca
acum 16 ore | Victoria18 a răspuns (pentru RAY):
Declară răspunsul câştigător
Cam da, eram chitita pe chestia *virgina pe viata* dar tentatia e mare. Nu vreau doar sa ma posede, vreau sa ma calareasca laughing)))

orgasmul este cea mai placere cunoscuta de om, scopul biologic este reproducerea

Răspuns utilizator avertizat
| AlexSalling a răspuns (pentru Marck94):

Daca nu vine el, vin eu laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AlexSalling a răspuns (pentru Marck94):

De ce nu laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AlexSalling a răspuns (pentru Marck94):

Spune unde laughing laughing laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AlexSalling a răspuns (pentru Marck94):

Ahhhh laughing, si eu mor. Timisoara

Răspuns utilizator avertizat
| AlexSalling a răspuns (pentru Marck94):

Pupa-ma laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AlexSalling a răspuns (pentru Marck94):

Hai sa ne facem de cap atunci
https://www.facebook.com/JurjescuAlex717 :)))

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe langa anumite posibilele dispute, contraziceri si sau pareri/presupuneri mai mult sau mai putin stiintifice sau medicale, de regula parerile sunt diferite si destul de contradictorii in privinta motivului real privind acea asa zisa ''necesitate'' psihico-mentala ca oamenii sa intretina acte sexuale din pura placere si destindere. Pentru a se putea face o analiza obiectiva a acestei ativitati practicate de cand e lumea incepand de la varste fragede si pe urma la toate varstele, trebuie luate in calcul studiile si cercetarile atat stiintifice cat si cele medicale. Potrivit studiiilor publicate, prin sex se intentioneaza/urmarest pregatirea organismului de a atinge orgasmul proces care are rolul, scopul si menirea de a produce si elibera mai multi hormoni, printre care sunt : endorfina, dopamina si oxitocina, adica asa numitii hormoni ai dragostei, ai fericirii sau cei ai bunei dispozitii. In urma producerii si deversarii in sange a hormonilor amintiti se produce o scadere considerabila a cortizonului adica a hormonului care este responsabil de starile de irascibilitate, anxietate si/sau de stres care pot sa apara zilnic. Despre alte beneficii care se produc la nivelul mintalului precum si a psihicului fiecarui individ, poti afla mai multe lucruri foarte interesante si folositoare accesand si lecturand materiale stiintifice si medicale existente pe internet pe care nu le vei gasi in biblie. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, sexul are multe beneficii, dacă îl faci atunci când trebuie și cu cine iubești cu adevărat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Suntem oameni si avem si noi nevoile noastre, si da are multe beneficii sexul, printre acestea se numara urmatoarele:
-Elimina stresul si atenueaza depresia!
-Domoleste durerea!
-Ajuta la uitarea problemelor si sporeste bucuria!
-Modeleaza silueta si intretine sanatatea cardiovasculara!
-Orgasmul = 10 leacuri medicale naturiste!
-Potenteaza simturile! Sexul poate elibera un nas infundat, fiind un antihistaminic natural.
-Cu cat o femeie are parte de mai mult sex, cu atat va produce mai multi hormoni responsabili de libido. Altfel spus, un numar mai mare de contacte sexuale starneste o si mai mare dorinta pentru sex. A face dragoste poate creste nivelul de estrogen al organismului femeii, care protejeaza impotriva osteoporozei si a Alzheimerului.
-Sexul reduce riscul de cancer la prostata!
-Risc de cancer la san diminuat si un mai bun control al vezicii!
-Sexul cladeste increderea si imbunatateste intimitatea!
-Vindeca rani si inimi!
-Longevitate: trai lung si sex frecvent! Sexul mai este considerat si "Fantana Tineretii".
-Sexul energizeaza si stimuleaza un somn odihnitor!
Sexul este bun de la cap la coada, nu doar pentru satisfacerea fanteziilor si a dorintelor erotice, dar este chiar un panaceu, pentru trup si pentru suflet. Dragostea este limba universala pe care o vorbesc, nu doar toti oamenii, dar si toate celulele oamenilor. Nu este ca si cum cineva avea nevoie sa fie convins sa faca sex, pentru ca placerea este una acceptata de toata lumea, insa stiind si numeroasele beneficii concrete ale acestei activitati hedoniste, se pare ca nu trebuie stat pe ganduri atunci cand ocazia se iveste si "magia" se poate intampla in deplina siguranta.

| Seba2013 a răspuns:

In general lucrurilor nenecesare li se face mult zgomot, pentru ca ele in sine nu-s bagate in seama.
Beneficiul este ca te murdareste si tavaleste in praf si noroi, pentru ca lucrurile astea sunt muradre. De ce sunt murdare?
Pentru ca te face sa-ti pierzi puritatea, curatenia, centrarea si inima catre cer.
Iti pierzi puritatea inimii pentru ca lucrurile astea sunt ca un carbune aprins pentru inima, mai mult te arzi. Nu sunt de iubit lucrurile astea.

| AlexSalling a răspuns:

1. Nu e.
2. Habar n-am. laughing

| Victoria18 a răspuns:

Cine a zis ca e necesar? laughing)))
Toata lumea o face de placere. Ăsta e si singurul beneficiu daca il si putem numii, ca mai mult e un moft. laughing)))

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Victoria18):

Cand ti-am citit o postare la alta intrebare, am crezut ca raspunsul e o greseala, dar acum simt ca ar trebui sa le spun tuturor sa te respecte pentru faptul ca nu stii nimic despre sex. Nu-ti mai scriu nimic, iti redau doar un articol din presa.

Elevii, sfătuiţi să se masturbeze sau să facă sex de două ori pe săptămână

Potrivit The Telegraph, pliantele recomanda elevilor sa faca sex sau sa se masturbeze de doua ori pe saptamana si are tiparit sloganul: "Un orgasm pe zi tine doctorul departe".
Mai mult, copiii sunt indemnati sa consume zilnic fructe si legume, sa faca sport cel putin 30 de minute pe zi, de trei ori pe saptamana.
Autorii pliantului spun ca de prea mult timp expertii s-au concentrat asupra sexului protejat si a relatiilor, ignorand motivele principale pentru care majoritatea persoanelor fac sex.
Steve Slack, directorul centrului HIV si Sanatate Sexuala din cadrul NHS, unul dintre autorii pliantului spune ca initiativa lor ar putea incuraja multi tineri sa amane momentul in care isi pierd virginitatea, astfel incat atunci cand o vor face sa fie siguri ca experienta va fi una placuta.
Slack mai precizeaza ca, daca tinerii din ziua de azi sunt suficient informati despre sex si sunt capabili sa ia singuri decizii in cadrul relatiei cu persoana iubita, atunci au tot dreptul la o viata sexuala placuta intocmai unui adult.