| Vanic369 a întrebat:

De ce fetele se folosesc de alti baieti ca sa uite de precedentul pe care la avut?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca cineva trebuie sa le consoleze, prietenele nu sunt eficiente la treaba asta.Cand o fata se desparte de un baiat,tot de un baiat are nevoie,sa-l simta langa ea,sa-i vorbeasca,sa se simta protejata,tocmai fiindca cel de care s-a despartit nu mai e cu ea! Ea nu se desparte,daca vrei, ea inlocuieste un gol, cam asa ceva. Golul dragostei.Pt ca dragostea se vindeca tot cu dragoste. Poate ai inteles ce am vrut sa spun.

10 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Mda...si oare baietii nu fac(eti) la fel?

| Georgiana21 a răspuns:

Pentru ca, cauta o ocupatie. Iar in momentul in care se gandesc la altceva, reusesc sa uite de precedentul.

| СЛивка a răspuns:

Fetele fac asta deoarece simt si ele nevoia sa aiba o persoana alaturi atunci cind se simte singura,nu doar fetele se folosesc de baieti, la fel si baietii (majoritatea) se folosesc de feete. ne folosim pentru ca sa nu ne fie tot atit de greu pe suflet, sa nu ne mai gindim la trecut, ci sa ne bucuram de prezent.chiar daca nu-l placi de la inceput, vine dragostea mai apoi. (pofta vine mincind.)asta e.

| alliwtsa a răspuns:

Fac asta ca sa-i demonstreze precedentului ca a gasit unul mai bun ca el, adica din razbunarehappy

| Anonim_7591 a răspuns:

Nu numai fetele fac asta

| SERIOUX a răspuns:

Deci e o prostie. Se folosesc de alti baieti ca cica vvrea sa-l uite pe ala si de fapt isi da seama ca tot de el are nevoie in viata si pe el il iubeste. Deci nu te lasa inselat ca se foloseste de tine si-ti va parea rau cand se intoarce inapoi la el. fundabig grin

| simona223 a răspuns:

Ca sa le consoleze si sa-i faca gelosi pe fostii

| didixdsgregtrh a răspuns:

Pentru ca si baietii fac asta ~!

| Bella21 a răspuns:

Nu ai cum sa inlocuiesti pe cineva cu altcineva.Chiar daca incearca sa faca asta nu or sa reuseasca.Ai grija sa nu se foloseasca de tine pentru ca daca inca il iubeste pe precedentul o sa te faca sa suferi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta au invatat-o de la baieti, ei folosind femei (am auzit ca unii de pe site folosesc tot baieti) laughing De cele mai multe ori functioneaza.