| SadBoyForever a întrebat:

De ce fetele sunt atrase de baietii golani, ma refer la derbedei.

Majoritatea fetelor la mine in oras nu sunt atrase de baietii cuminti deoarece ii considera fraieri si tocilari.

In toti anii acestia am observat ca numai baietii derbedei au noroc la fete.

Intrebarea este: de ce fetele prefera baietii golani si nu pe cei mai cuminti oare?

29 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fetele au nevoie sa-si confirme puterea sarmului lor feminin,iar un derbedeu e o provocare,pare greu de cucerit,dar cucerindu-l,odata cu el intra si ele in centrul atentiei,duc o viata palpitant-interesanta,au parte de diversitate,de distractie.
Un baiat cuminte pare simplu de cucerit si nu reusesc sa-l gaseasca nici macar interesant,il vad mereu facand aceleasi lucruri si mergand in aceleasi locuri,lipseste surpriza,distractia,suspansul.
De vina e faptul ca nu stiu sa aprecieze corect,sunt superficiale si nu cunosc deocamdata ce are intr-adevar valoare,sunt orbite de tot ce "straluceste".
Numai ca exista si fete cuminti,nu poti generaliza,si ele nu numai ca nu sunt interesate de derbedeii sus pomeniti,dar nu au curajul nici macar la baietii cuminti sa se gandeasca!
Fete care au sisteme de valori corecte sau macar pe drumul cel bun,pe ele rar sa le vezi pe-afara, aproape niciodata in club, preocupate de viitorul lor, serioase, zambitoare si poate timide.
Nu uita de ele, merita tot interesul si atentia ta!
happy

| mgtow a răspuns:

Stii de ce, pentru ca sant curve. Mam chinuit destul pe internet si nu am reusit sa obtin rezultate, dar cand am facut un profil fals cu varumiu care face sala toate veneau la mine, ce sa le ceri la proaste - cred ca mai bine facem comanda de o papusa cu 6.000€ chiar daca nu stie sa gateasca sta numai la odihna special pentru noi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Întotdeauna extremele se atrag!
Pa, pa.

| DNSK a răspuns:

Nu stiu, dar imi place maxim situatia

| JustThat a răspuns:

Pentru ca fetele (si unii baieti) sunt atrase de ceea ce nu pot avea. Nu vor langa el un tocilar si un bleg. Vor pe unu' care sa le faca sa sufere. Vor baiatul care se poarta urat cu ele si doar o data pe an o alinta sau ii spune ceva dragut. Vor baiatul care spune te iubesc dupa 1 an sau chiar mai mult. Vor spontaneitate. Odata ce ai ceva, "vanatoarea" inceteaza si acel lucru isi pierde valoarea.

| AdyAdeluş a răspuns:

Faza este ca... de obicei baietii mai "derbedei" cum le zici tu au mai multe aventura in viata lor. Si fetele sunt atrase de distractii, de extrem. Dar nu toate fetele sunt la fel. Poate unii chiar sunt tocilari. Dar cei care sunt retrasi, linistiti nu arata nimic interesant la ei. Imi pare rau daca esti unul dintre ei, si faza este ca vei gasi o fata care nu este interesata de extrem. Care a experimentat singura totul si o sa fie bine.

| RAY a răspuns:

Multi din baieti astia arata bine,au un corp frumos adica se apropie de fat frumos au multe iubite asa ca incepe competitia sa nu uitam cu cat motivatia creste cu atat si motivatia/dorinta de a avea un locru creste deci un baiat frumos,smecher. bogat emana motivatie de aia au mare noroc nu e mare filozofie totul e sa ai valoare noi oamenii apreciem orice om dupa o valoare fizica,financiara etc nu e vb ca prefera ele si noi preferam fetele frumoase pentru a le avea ne lipseste valoarea fizic,fianciar,comportamental,ca mascul trebuie sa fi mai barbat doar de aia esti mascul ce aia cuminte stai si plangi la telenovele ai o viata distreaza-te, du-te in cluburi, glumeste, rade nu isi plange de rau, gandeste pozitiv mereu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu trebuie sa fii golan ca sa atragi fete.
E adevarat ca cei mai mari golani, care ca oameni nu sunt de nimic, au succes mai mare la fete.
Insa fetele nu zic nu unui baiat cu capul pe umeri, daca e suficient de 'barbat'.
Aleg derbedeii ca par mai barbati, daca apare unul la fel de atragator, dar spalat, si bine educat, te asigur ca n-o sa-l refuze. Fetelor nu le plac baietii slabi (la caracter, nu la corp).

| Dariusuu a răspuns:

Nu toate fetele preferă golanii.Mai sunt fete care așteaptă să fie cucerite de băieți cuminți, timizi, romantici, simpli și așa mai departe.
Iubirea e oarbă într-adevăr iar aici pot să aduc în discuție că mulți dintre noi nu știm să ''citim''oamenii.
Nu știu ce să zic de golanii, nici ăia nu sunt toți la fel dar aici nu mai vreau să generalizez, fiecare definim acest cuvânt într-un mod diferit.

O zi frumoasă îți doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o sa se arda rau iti zic eu ca o sa-i prefere pe cei cuminti. laughing Inca nu stiu cu ce se mananca toata combinatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea tarfulitelor le plac astia mai libertini/golani. Mie nu imi plac astia care nu injura, nu se destrabaleaza si alte chestii pentru ca nu ii consider baieti ci niste fatali. Sunt o nebuna da stiu. tocmai de aia nu imi plac aia cuminti.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci esti o "tarfulita" sa inteleg laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ehh... se mai intampla...

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Am spus-o tot timpul.
Un golan stie ce vrea,are experienta,e sigur pe el,e versat.
Ori fetele asta cauta.
Un tip care sa le puna la punct,care sa le domine,sa le protejeze si de la care au ce invata.
Cat despre afirmatia unui de pe aici gen ca un golan va ajunge un santierist banal e posibil,dar putin probabil.
De ce zic asta?
Pentru ca un golan adevarat are de partea lui atuurile de mai sus si isi creeaza cu usurinta drumul catre succes.
Sa ne intelegem cand vorbim de golani nu ne referim la toti muritorii de foame ce o ard si ei cu vrajeala de cocalar de doi lei.
Tipul ala de golani da vor ajunge niste ratati in viata.
Eu cand zic golan ma refer la tipul acela inteligent,versat,sigur pe el,care stie ce vrea, ambitios, etc
Asta va garantez ca va ajunge departe in viata.
Problema fetelor care e?
Ele nu stiu sa faca diferenta dintre un golan cu potential si unul de duzina.

Apropo. Fetele cand se marita de regula cauta pe cei cuminti, cu o viata profesionala ok, cu un job bine platit.Asa e nu?
Dar, credeti-ma ca multe dintre ele au amanti golani.Doar aia stiu sa faca o femeie sa vibrezewinking
Asa ca baieti e timpul pentru o schimbare la voi. Vreti femei multe si sa ajungeti in viata departe?
E nevoie sa intelegeti aceste lucruri.
Altfel veti ajunge in situatia sotului inselat.Ori nu cred ca va convine asta nu?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Sa ne schimbam pentru femei? Mare prostie laughing
Daca femeia se arde cu un golan, inseamna ca e disponibila si pentru altii, nu doar ca are ala ce n-are sotul.
Si barbatul ala, potent financiar, daca-si pune mintea umbla din floare in floare si lasa femeia aia a nimanui, ca din postura unui barbat cu profesie ok, viata avanseaza, si poti chiar sa-ti tragi 'prospatura' dornica de 'material', care pentru tine e plictisitor deja.
Un golan dupa ce trece de 30 de ani ramane cu nasoalele lui nemaritate, tot la el in cartier, tot cu baietii lui, batrani, stricati la minte de la bautura, cu pensii alimentare de platit si toate usile inchise. Ce mai faci in situatia aia, dupa ce ai avut doar aventuri, profesie 0 si asteptari mari de la viata?
Si n-o spun din postura unui 'baiatul lui mama', inchis in casa cand se aprinde iluminatul stradal si pus sa mearga la nu-stiu-ce facultate, ca da bine.
Pot spune ca am fost golan, ca din clasa a 9-a descoperisem ce misto e sa te doara-n p*^a de ce se intampla pe langa tine, aveam gasca mea, incepeau orele la 1 amiaza, iar eu de la 11 pana la 15 stateam in bar, mergeam ametit sau chiar beat bine la ore, ma simteam euforic sau ma temeam sa nu vomit pe sub banca sa fiu exmatriculat, de la ultima sau ultimele ore plecam iar in oras, mancam ceva sa-mi revin, si incheiam seara pe la 9 seara, tot in bar, ajungand acasa din nou beat, dar obisnuit sa-mi tin echilibrul, parintii n-au sesizat niciodata ce faceam eu. Asta s-a intamplat pana pe la jumatatea clasei a 11-a, cand pur si simplu nu mai aveam chef de asta. Am avut si fete, ca trageau singure la mine, cand ma vedeau asa de boschetar, scoala a mers singura inainte, profii ma tineau toti in media 7 ca au vazut ca am potential, dar pur si simplu m-am saturat de viata aia.
Am luat permisul si mergeam ca sofer cu veterani in domeniul vietii de noapte, eram si inca sunt respectat in zona, din cauza cunostintelor. Si totusi nu mai simteam nevoia sa ma fac si eu praf, stateam pe bere fara alcool si suc toata noaptea, mi se parea aiurea sa vad oameni trecuti de 30 de ani, casatoriti, cum se sparg la betie cum faceam eu la 16 ani, nu tin cont de nimic, isi inseala sotiile intre ei si nu te poti baza pe ei niciodata, promit ceva din timp, dar 'intervine' o betie care se prelungeste o saptamana si nu mai ai cu cine vorbi. Vreau sa ajung si eu asa, ca sa f^t femeia altuia? Nu.
In prezent am 21 de ani, si imi gasesc mult mai atragatoare lumea oamenilor cu ochii odihniti, care au parte de respect si in fata persoanelor care nu-s de la ei din cartier.
Viata sociala mi-a scazut mult, ca mizez aproape totul pe cariera.
Poate esti mai in varsta decat mine, si din ce ai scris, probabil traiesti in continuare 'golaneste', poate la o alta calitate decat cea la care am fost eu.
Crezi ca o sa regret vreodata alegerea facuta?
Iar daca o s-o regret, eu de la meseria mea, din stadiul asta, imi permit sa umblu doar dupa placeri trupesti, ca am o baza, am o oarecare experienta si ca bisnitar de masini, as putea sa imi fac o viata destul de reusita de golan, dar un golan ar putea ajunge ca mine?

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

N-ai inteles deloc ce am zis in mesajul de mai sus.
In nici un caz nu m-am referit la acel tipar de golan pe care l-ai descris si tu.
Eu m-am referit la alt tipar de golan.M-am referit la ala versat,experimentat,elegant,stilat uneori, murdar in vorbire cateodata dar intr-un mod ce atrage, nu in mod respingator, care participa la viata de noapte, dar are anumite limite pe care si le cunoaste si aici referitor la alcool.Nu,nu tiparul ala de golan ce bea pana isi pierde mintile cauta fetele, ci pe ala care bea exact cat trebuie si cand trebuie, nu vor terminati cu iarba in gura toata ziua, in nici un caz.Vor pe cineva care se descurca in orice situatie.Fie ca e la primarie pentru a rezolva o problema,fie cu un vecin mai scandalagiu,fie cu o tipa ce o arde pe inabordabila, fie cu momente in care sunt examene la scoala, iar el nu e pregatit, fie atunci cand sunt doua fete la mijloc! Wow da, numai un golan adevarat se descurca bine cu doua.Sa lasam ipocrizia deoparte gen:eu sunt baiat si prefer doar o fata.Ma lasi?
Multe,multe alte exemple de situatii si momente cheie in care doar un golan le gaseste rezolvare.
Fetele tipul asta de golan vor ele.
In nici un caz un pamflet,cu alcoolul tot timpul in cap,care injura si vorbeste urat(macar de are face-o cu stil si intr-un mod care atrage),care pierde toata ziua degeaba pe la cot de strada si prin scari de bloc de aiurea(fetele vor pe unul ce acum e pe teren facand sport,acum e in casa cu o fata,putin mai tarziu e in bar cu prietenii,dar in acelasi timp cauta sa abordeze tipa de la masa de alaturi, iar mai tarziu repeta pentru scoala putin, dar nu prea mult, spre final se duce la prietena ''oficiala'', iar cand da sa plece e sunat de o alta tipa sau de baieti cu o anumita combinatie)

Sper sa fi inteles ideea.
Asta cauta fetele un bad boywinking

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Mda, inteleg.
Si eu aveam o masura la baut, ca imi stiam organismul, si stiam cand sa ma opresc din baut, s-o dau pe mancare, apoi ma intorceam la baut, daca era cazul. Adevarul e ca la un show nu poti spune "am baut 500, 2 beri, atat pot sa duc, de acum doar ma uit la voi". Trebuie sa stii s-o tii toata noaptea, altfel prietenii ametiti se iau de tine.
La partea de baiat descurcaret nu e neaparat sa fii golan pentru asta, eu sunt luat in seama oriunde merg, datorita imaginii de om serios pe care o port acum.
Iar la partea de 'curvasareala', uite ca eu nu pot. Nu zic ca sunt un sfant, si daca am iesit cu o fata o visez mireasa mea, am si eu mai multe combinatii simultane pentru pi*&a, dar cand apare o fata serioasa, care se potriveste cu mine in primul rand ca prieten, pun pauza la restul.

| Kennedy97 a răspuns:

Poate ca "asa e moda". Poate ca lor le trebuie un baiat care "sa aiba coloana vertebrala", sa fie asa...mai curajos si sa iese cu ele. Dar nu te teme,nu o sa regrete tocilarii mai departe,pentru ca:golanii,raman golani.Dar tocilarii, pot urma o facultate, poate doua, si un loc de munca acceptabil, cand zic acceptabil ma refer la un salariu de peste 2000 de lei, poate mai mult. Intre timp ce asa zisii "tocilari" o sa fie barosani, golanii o sa ajunga unde au vrut. Nu zic ca nu ar lucra ceva, dar mai mult de 600-700 de lei nu ar avea. Asa ca, nu mai regreta.winking

| JohnnyBi a răspuns (pentru Kennedy97):

Lasa locul de munca, aici este vorba de personalitatea tipului de om. golanii sunt siguri pe ei, emana un sentiment de putere interna, pe cand tocilarii dau senzatia ca nu stiu ce vor de la viata, sunt confuzi, nu emana acelasi sentiment de siguranta. + ca sunt plictisitori. fetele nu vor sa discute cu prietenul legile termodinamicii (ma rog, sunt si fete de genul asta), vor un tip cu bani, masina, plin de el care emana sentimentul de siguranta, ca stie ce vrea de la viata. tu sa fii femeie ce ai prefera? genul de om plictisitor, in lumea lui, nesigur pe propriile forte sau un om sa emane putere psihica? sa stie ce vrea de la viata?

| Kennedy97 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Acuma depinde ce viitor vrea sa isi formeze fata respectiva. Ori cu "golanul",care e posibil sa il duca un pic capul, ori cu tocilarul, care, cum spui tu, e plictisitor.Dar eu as mai adauga la tocilar ca isi poate forma un viitor stabil.

| sofisis a răspuns (pentru Kennedy97):

Sincer, cred ca vezi putin gresit totul.
"Tocilarii" niciodata nu vor urca foarte mult pe treapta sociala. De ce? Pentru ca le lipseste experienta de viata, curajul, "las cojones" ca sa zic asa. Ei sunt docili si in marea lor majoritate sunt executanti, nu lideri de opinie.
Daca o sa stai sa te uiti in jurul tau o sa vezi ca cei mai potenti oameni (din punct de vedere financiar) nu au nici macar liceul terminat.
Ca sa nu mai zic de deja clasicul : Einstein a fost corigent la matematica si a avut 4-5 clase daca nu ma insel. Deci...trage tu concluziile.

A... 2000 lei pe luna e acceptabil? Pentru unu care sta toata ziua cu nasul in carti? Eu nu cred.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Kennedy97):

Nu fa o regula din asta. golanul ala poate e din parinti de bani gata si mosteneste un imperiu pecuniar...si aici, iar castiga

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Einstein era un vizionar un visator ii placea sa priveasca lucrurile altfel, a ramas corigent deoarece nu era de acord cu metodele de predare si facea lucrurile diferit, gandea diferit si poate acesta este motivil pentru care a ramas corigent, deoarece profesorul nu la inteles, nu s-a putut ridica la nivelul lui.
Trebuie sa fi idiot si imbecil ca sa spui ca Einstein avea doar 4 clase, sa fim seriosi, el a facut facultatea de fizica.

Concluziile sunt urmatoarele: Este posibil ca in tara asta de rahat sa apara tot felul de golani cu bani pe care i-au facut din afaceri nu tocmai legale sau prin infractiuni, dar acest lucru se va schimba poate nu maine dar in anii urmatori.
Ai dreptate ca cei mai bogati oameni din lume nu au nici macar "liceul", dar acestia au avut ceva in plus fata de restul, sclipire la fel ca si Einstein. (acestia sunt oameni destepti si ar fi putut face cu usurinta o facultate, dar au considerat ca nu este necesara cui iar mai fi trebuit asa ceva daca are i mild. de dolari.)

La noi in Romania nu o sa ajunga niciodata un golan sa isi creeze un imperiu finaciar asa cum au facut altii in alte tari mai civilizate pornind de la niste idei.
In Romania baietii acestia mai mult de furt, camatarie, inselaciune, specula si alte smecherii nu vor putea face deoarece nu ii duce capul.
Daca stai putin si analizezi ajungi la concluzia ca in viata sunt alte lucruri mult mai importante decat banii, poti trai o viata fericita si plina de bucurii fara aceste valori pe care societatea ni le impune, iar noi traim ca niste sclavi intr-un sistem bolnav.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu m-ai fi jignit. poate as fi stat de vorba cu tine, dar asa... mi-ai taiat din start orice interes in a citi raspunsul tau.
O zi buna.

| VisionsofaGod a răspuns (pentru sofisis):

Einstein a fost foarte bun la matematica si iti garantez ca a avut mai multe clase decat 4-5. Nu inteleg de ce oamenii cred ca nu a fost bun.

| SadBoyForever explică (pentru Kennedy97):

Sunt de acord cu raspunsul tau.
Dar totusi, de ce femeile se lasa agatate de tipii mai duri si nu de cei cuminti?
De ce fetele prefera un golan in locul unui baiat serios, cu capul pe umeri?
In concluzie, de ce majoritatea femeilor sunt atrase de tipii mai duri?
Asta nu pricep.

| Kennedy97 a răspuns (pentru SadBoyForever):

In momentul ăsta,fetelor le plac mai mult tipii mai şmecheri,mai duri, nu le-ar place să-şi piardă timpul cu unul non-stop cu capul în cărţi, ele vor să se ocupe foarte mult de ele, băgate în seamă, înţelegi?

| AdrianL a răspuns:

Ei bine, parerea mea e ca derbedeii stiu sa exprime ceea ce vor.

| alexadulcica111 a răspuns:

Pai,o fata in general are impresia ca alaturi de un baiat derbedeu sunt aparate si sunt in siguranta, dar o fata nu prefera un golan pe o perioada mai lunga, suntem atase de ei fiindca au curajul sa faca primul pas, mereu fata sparge gheata, baietii cuminti sunt foarte de treaba, daca incerci sa inspiri faptul ca ai incredere in tine, sigur vei atrage multe fete, in general vorba nu ajuta prea mult, limbajul corpului conteaza, aa, si sa incerci sa fii indiferent, atunci cand un baiat ne acorda multa atentie ne plictisim repede