| Rux_5597 a întrebat:

De ce inseala barbatii?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Pentru ca nu gasesc ceea ce le trebuie acasa. Straduieste-te sa-i oferi tu aceasta. Esti o femeie care a pus aceasta intrebare, deci care si-a pus aceasta problema, deci inteligenta. Poti cu siguranta manevra relatia ta de cuplu. O partida buna, este medicament veridic pentru barbatul tau: pentru placere, in primul rand, pentru somn, pentru destindere. Fa-ti atitudinea in asa fel incat sa creeze dependenta. Mult succes!
http://www.eva.ro/dragoste/relatii/de-ce-inseala-barbatii-articol-1671.html

34 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Dar femeile de ce sunt materialiste? Sau cumva ele nu inseala niciodata?

| Flav a răspuns:

@Ruxy- priveste raspunsul Lorei. Daca nu ai intalnit un baiat care sa nu insele, nu e problema noastra, nu trebuie sa pui astfel de intrebari puerile pe site. Asa cum baietii sunt cunoscuti drept cei ce inseala mai mult, asa si femeile sunt recunoscute ca umbla mai mult dupa ban, dupa portofel. Vorbesc la termenul majoritar aici.
Cauti motive ca nu intelegi fenomenul? Pai ce varsta ai si cati barbati ai avut in viata ta? Specific, am spus barbati si nu baietei sau pustani.

| fabiola a răspuns:

Am spus-o si o mai spun :din lasitate! Nu au curajul sa puna punct atunci cand trebuie! Raspunsul este valabil pentru ambele sexe.

| JeSa a răspuns:

Bine a grait Legiuitoarea!
Ca nu-s fermi convinsi de ceia ce-si doresc(neincrederea) si atunci isi dau in patec.Is niste imaturi, nu toti, dar majoritatea da.Bafta!

| simoSTAR a răspuns:

Cam din aceleasi motive pentru care inseala si femeile.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Barbatii, eterna poveste''de ce inseala barbatii'' simplu, pentru ca, cauta si primesc din alta parte ceia ce nu îi poate oferi partenera de viata. Cauza care duce la probleme de cuplu.

| albastrel a răspuns:

Dar femeile de ce inseala?

| anad a răspuns:

Pentru ca fug de" una "(pe care o au acasa )sau fug dupa "una" care e importanta fiindca e" alta "sau altfel decat ceea ce au.

| inna a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care inseala si femeile.

| Seline a răspuns:

Orgoliul e de vina laughing

| Adolescentul a răspuns:

Salu.Sincer eu cred ca toti inselam pana gasim cu adevarat ceea ce avem nevoie anumebig grinragostea PURA.Motive sincer nu exista in todeuna ci pur si simplu asa se intampla, cum noi barbatii avem motivele noastre uneori proababil si voi femeile de altfel aveti diferite motive happy e ceva DIVINhee hee ceva PUR INTAMPLATORtongue

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Am întâlnit pe undeva un citat, nu mai ştiu cui îi aparţine-"Un bărbat nu înşală o femeie cu alta pentru că cealaltă este mai frumoasă ori mai deşteaptă, ci pentru că e alta". Iarba pare mai verde în curtea vecinului... O explicaţie valabilă pentru ambele sexe.

| Nimeni_7600 a răspuns:

Din cauza femeilor.tot cu o femeie te inseala...

Răspuns utilizator avertizat
| liviu00 a răspuns:

In primul rand o mica remarca legata de forma corecta a verbului "a insela". Se spune "barbatii insala", nu "inseala".
Raspunsul e simplu. Din lipsa de respect. Ceea ce e grav e ca se generalizeaza. Esecurile astea personale nu ar trebui puse pe seama vreunui fatalism. Asta pentru ca o relatie este pana la urma o decizie, una pe care trebuie sa o gandesti. Daca nu o gandesti suficient, e posibil sa gresesti.
Pe mine unul ma amuza cum stati si va lamentati ca va insala. Mai bine ati incerca sa va formati o idee despre tipul de barbat infidel, ca de experiente neplacute nu putem spune ca duceti lipsa. Poate data viitoare nu veti cadea iar in plasa "cuceritorilor".
Am mai spus-o si o mai repet. Nu e vina barbatilor ca femeilor li se par mai atractivi aceia susceptibili de a comite infidelitati.

| betty17 a răspuns:

Pentru ca nu le ajunge ce au acasa...cred ca barbatii inseala mai mult ca femeile, desi ei nu recunosc acest lucru

succes

| SCUFY a răspuns:

Parerea mea e ca uneori m-ai trebuie sa o faca pentru a aprecia ce au acasa.

| cristibossu27 a răspuns:

Dar femeile de ce insala?

| oana23madrid a răspuns:

K sa schimbe meniul... parerea mea pentru ca sunt mitocani...

| nikoleta93 a răspuns:

Barbati nu inseala doar comparawinking

| TotLora a răspuns:

Din PLACERE, din frustrare, razbunare, ...sunt o mie de motive pentru care ar face acest lucru.

| liubuska a răspuns:

Parerea mea este ca asa-i firea lor, sau poate ca se satura de una si aceeasi, vrea sa mai afle ceva nou...nu toti sunt asa dar majoritatea...

| Rux_5597 explică:

Ma amuza cum sar barbatii la intrebari de genullaughing. Uite Flav, nu cred ca numai femeile sunt materialiste.Cred ca oamenii in general sunt materialisti.Bineinteles ca sunt barbati care nu inseala, dar eu n'am intalnit straight face sau vazutlaughing. N'am spus niciodata ca femeile nu inseala deci nu incerc sa favorizez sau critic vreun sex. Caut motive ca sa'mi explic fenomenul.

| Rux_5597 explică:

Dar nu cred ca e nevoie sa am eu personalhappy. Cred ca e de'ajuns sa privesc in jurul meu si sa aflu care'i treaba. Asa e, n'am o varsta foarte inaintata sau poate nu la fel de inaintata ca a ta, dar e dreptul meu sa intreb si sa primesc raspunsuri.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
... pentru că-i caracterizează!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din acelasi motiv ca si femeile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, in primul rand pentru ca pot!
dar a insela incepe prin a compara, ceea ce nu-i tocmai negativ...
si am vazut barbati care spuneau ca NU si-au inselat femeia dar mandria ispravii lor se impletea jalnic cu regretul, pareau de-a dreptul invinsi, neputinciosi, de aceea ma intorc si repet:barbatii inseala pentru ca pot, si NU inseala daca nu pot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga liviu00, merge o licenta poetica mica si nevinovata? hai ca merge la ora asta: inseala e totusi corect cand ascunde in sine "ea" de la greseala. Te-ai prins?