| bolfunea89 a întrebat:

De ce barbatii inseala?

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Complicată întrebare dar o să încerc să-ți răspund.
Deci să luăm câteva exemple:

Tu ești împreună cu un băiat de 5 ani și vă înțelegi foarte bine, vă iubiți și nu v-ați certat deloc, iar într-o zi vă propuneți să mergeți la o plimbare. În fața voastră se află o puștoaică mai mare decât tine la ani, mai înaltă decât tine cu câțiva cm, mai bine îmbrăcată decât tine, și cu pantofi mai frumoși decât ai tăi. Prietenu tău își fixează privirea către ea iar tu observi acest lucru și îl întrebi de ce se uită așa de insistent. El fiind atent la fată aceea, te ignoră. pe tine te supără acest lucru, îl oprești pe stradă` și-l iei la interogatoriu. El se enervează, te înjură, și îți zice că` vrea s-o terminați. apoi fuge după acea fată. Băiatu a cunoscut-o mai bine pe ea, au format un cuplu dar nu după mult timp` s-au despărțit. Băiatu a revenit la tine, dar tu cum nu l-ai mai vrut, nu i-a mai păsat` și a plecat în căutare de 'gagica'.Și uite așa s-au dus dracu` 5 ani.

Sau, alt exemplu :
O fată se da la tipu' cu care ești tu împreună în glumă, el crede că este adevărat și te lasă pe tine și pune de-o combinație cu ea.

Deci băieții înșeală doar pentru că` vor să cunoască alte fete`, sau să le testeze în pat happy.

| bolfunea89 explică (pentru Neimportant):

Trist dar adevarat (((

17 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca stai cu teama asta, nu rezolvi nimic.Toi suntem apti sa inselam,oricat am face pe sfintii.

Chestia e ca trebuie sa iti pui in cap:''m-a inselat, s-a terminat, merg inainte''.

| RXN a răspuns:

De ce femeile inseala?

Abh
| Abh a răspuns:

Nu toti inseala, unii insa sunt infantili si vor mereu alta "jucarie".

| fabiola a răspuns:

Uneori de prea bine, alteori din lasitate!

| Rianana a răspuns:

Pentru ca sunt egoisti

| BluX a răspuns (pentru Rianana):

straight face de parcă fetele nu înșeală straight face

| Rianana a răspuns (pentru BluX):

Intrebarea nu era big grinE ce fetele inseala ci de ce barbati inseala?

| Michiiiiiiiiii a răspuns:

Nu toti insala.
Pur si simplu.
ASsa suntem noi.

| mistery01ro a răspuns:

Pentru ca pot! happy Asa intrebare, asa raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu voi incerca aici sa-ti spun niste chestii si tu,daca vrei, iei din ele ce-ti place; in primul rand barbatul e mai *jmecher*, si daca el are 4-5 amante se cheama ce e idolu la toate femeile,deci e de admirat la treaba asta; o femeie poate sa isi faca un iubit,dar daca relatia lor se strica dupa ceva timp,si ea intalneste un alt barbat si se apuca sa-i dea nr. de telefon,se cheama-evident-ca ea este o curva; la fel:daca el e insurat si merge la prostituate(nu conteaza motivele) asta nu e nimic rau,pentru ca e barbat si pentru ca *ce dracu,doar e barbat,trebuie sa mai faca si asta),iar daca o femeie maritata alege sa apeleze la servicile unui gigolo(iarasi nu conteaza motivele),automat e o zdreanta careia nu-i mai ajunge,ma scuzati,organul lui barbat*su pe care-l are acasa; ideea e ca daca pui intrebarea asta nu rezolvi nimic si deci nu afli decat ca noi avem voie,iar voi,femeile,ar trebui sa ramaneti niste sotii fidele,sa faceti mancare,sa aveti grija de copii,si sa ne *pregatiti hainele* cum spune o colega(cam proasta) de pe aici; faza e in felul urmator:nu conteaza ce facem noi,conteaza ce faceti voi; astfel daca ai un fraier langa tine,care e si alcoolic,si jegos,si prost,si cu harfe pe el,trebuie sa-i faci vant,dar pana sunt gata actele,poti sa iti faci un amant, pentru ca el oricum a fost pe la toate nespalatele, unde si-a tocat banii pe care putea sa-i bage la pariuri sportive;

| zuzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Urata teorie happy. Daca baiatu inseala. nu e idor. e c*rvar happy. Daca femeia inseala iarasi poate e c*rva. urate cuvinte oricum'oh go on. Barbatii... oricum ar fi nu au dreptu sa faca femeile c(rve ptc nici ei nu sunt departe si inca ceva cavalerulesmug. Cand injuri o feeie sau vorbesti urat de ea. aminteste-ti ca ai iesit dintr-unawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru zuzu):

Bine; faza e ca eu acolo *combateam adanc* - vorba lui Caragiale; reciteste si poate reusesti sa te prinzi de poanta; iar daca nu,vezi ce-am mai postat eu pe aici,ca sa-ti dai seama de stilul meu; si daca nici asa nu merge,intreaba chiar pe TPU,(ca de aia-i facut site-ul asta) ce au inteles altii din raspunsul meu; nu? in alta ordine de idei,sa stii ca e nostima replica ta, mai ales la faza cu *inca ceva, cavalerule*! ok; pa!

| zuzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Paii. asta am dedus eu din rapunsul tau:].
Poate am inteles gresit poate nu`.
Dar`. eu de aici am dedus ca esti subiectiv'happy

| ElementX a răspuns:

Barbatii inseala din 3 motive:
1. Nu-si mai iubesc partenera de viata.
2. S-au plictisit de ea fiindca nu-si pot implini toate fanteziile si vor ceva nou.
3. Barbatii inseala pentru ca asta le sta in caracter. Poate sa aiba o prietena/sotie si sa o iubeasca maxim si ei tot vor mai mult.

| love_2286 a răspuns:

DE PORCI CE SUNT! MI-E SCARBA DE BARBATII CARE NU STIU SA SE MULTUMEASCA CU CE AU!straight facede ex nu vreau sa ma laudwinkingdar eu arat bine toti intorc capul pe strd dupa mine,se dau la mine, vor sa fie cu mine dar mie nu-mi trebuie niciunu...dar ma intreb oare dc pentru iubitul meu nu sunt indeajuns cu toate ca arat bine si m ar vrea multi baieti? Iti zic si dc pentru ca noi femeile suntem proaste si ii iertam mereu crezand k se vor schimba, desi nu merita mila aceste pers! Poti sa fi miss ca tot te inseala intr o zistraight faceoh go on

| IAmWeasel a răspuns (pentru love_2286):

Cineva e modest rolling on the floor)