| TheBestLife a întrebat:

De ce barbatii inseala?

21 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Din instinct.
Cu cat si-l stapanesc mai bine,cu atat inseala mai putin.
Masculul e nascut vanator,cu cat se imperecheaza cu mai multe femele,sansele sa aiba cat mai multi urmasi proprii creste exponential!
Puteam sa-ti raspund ca barbatii inseala din curiozitate,din prostie,din plictiseala, mai rar chiar din razbunare, dar la baza sta instinctul.Ancestral.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Nu barbatii inseala, fetele ii ispitesc ca, cateodata sunt niste cu*ve care nu stiu sa numere ca intr-o relatie e nevoie de doi si nu e loc de ele.

| cal3star a răspuns:

Mai bine zis... de ce ne inselati voi?

Barbatu inseala o femeie daca are sanii mici si nu face oral
Femeia inseala daca barbatul o are mica si n-are bani...

asta e ideologia mea laughing

| TheBestLife explică (pentru cal3star):

``Barbatu inseala o femeie daca are sanii mici si nu face oral,, - alegerea perfecta ar fi o prostituata, nu?

``Femeia inseala daca barbatul o are mica si n-are bani,, cred ca o femeie nu si-ar permite sa se intilneasca\casatoreasca cu un om al strazii..., nu toate femeile se uita la marime

| cal3star a răspuns (pentru TheBestLife):

1. Daca faci sex oral nu esti prostituata. Probabil esti mica si zici ca e scarboasa sau ceva de genu, insa pe viitor vei vedea ca e ceva normal la cursul zilei.

In opinia mea prostiuata = femeia care isi vinde trupul pe marginea soselei
curva = aia care sta cu mai multi deodata sau daca sta pentru bani

Si da sunt femei care nu se simt satisfacute de prieteni, si de aia inseala.
Si eu vorbeam de fufele care stau cu miliardari... hai ca stii despre ce vorbesc. Arata-mi un cuplu unde fata e miliardara si sta cu unu normal (nu ma refer la cersetor)

| TheBestLife explică (pentru cal3star):

Hai ca cu banii am inteles, dar in legatura cu sexul oral tot timpul vor fi opinii diferite ...si nu sunt mica, am 21 de ani!

| aryana1991 a răspuns:

Nu doar barbati inseala si femeile pentru ca atunci cand te plictisesti esti tentat sa incerci tot felul de alternative

Răspuns utilizator avertizat
| chipanoo a răspuns:

Femeile nu cumva fac acelasi lucru, sau ele sunt sfinte?

| TheBestLife explică (pentru chipanoo):

Nu am spus ca femeile nu inseala ...doar ca majoritatea lor se simt 1.rusinate 2.au remuscari iar altele 3.chiar isi doresc acest lucru (sa insele )

| chipanoo a răspuns (pentru TheBestLife):

Acelasi lucru e valabil si la barbati.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asa a fost lasat de la natura.barbatii sa insele si femeile sa compare.si chiar compara.destul de multe ca nici ele nu mai stiu cum e mai buna; mai lunga,mai scurta,mai groasa,mai subtire, mai moale, mai tare. uite pune-le intrebarea sa vezi ca primesti pareri dupa placerea si esperenta fistecaruia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt porci si vanatori de cand lumea.Pentru ca barbatii in general se satura de aceeasi fata si doresc ceva nou o data ce nu mai au pentru ce alerga si o data ce au descoperit fiecare parte fizica si pshihica a femeii de langa el.Lor le place sa cucereasca, sa vaneze si sa descopere mereu ceva nou.Sunt rare exceptiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici se pot enumera mai multe motive:dorinta de a arata ce poate,prostie,inconstienta,curiozitate,tentatie,anturaj, etc.
Dar cel mai des, este acel instinct care zace in orice fiinta.Numai bine.

| Petruţa98 a răspuns:

Pentru ca sunt prosti, porci, cretini dar aici insulma prosti sunt niste mitocani obsedati de femei dupa parerea mea!

Răspuns utilizator avertizat
| TheBestLife explică (pentru Ancutsss):

La 15 ani nu se poate intilni la nimeni dragoste adevarata, asta se numeste amorezare (dragostea adolescentei) cind invatam la liceu era o fata care se intilne cu vreo 3 deodata, si ce? nu s-a invatat nimic... crezi ca a acumulat experienta? in nici un caz? se tinea cu nasul pe sus pentru ceea ce facea, intr-un cuvint, se lauda. Asta dovedeste ca la virsta adolescentei nu poate fi nimic serios, mai stiu multe cazuri cind fetele isi pierdeau capul si spuneau ca-i gata asta-i alesul...pffff prostii! Acum sa trecem la astia mai mari.Desigur ca atunci cind nu se mai suporta, unul din ei sau chiar amindoi se duc pe la stinga. Acum apare intrebarea ``De ce nu se despart si sa nu complice situatia mai tare? Dar acei care deja si-au jurat in fata lui Dumnezeu fidelitate? De ce o fac? 1. Unii cred ca dupa casatorie viata se complica si se schimba complet si pentru ca sa isi aduca aminte de viata frumoasa ghici ce fac? 2. Tachinarile si certurile duc si ele la inselat, dar de ce lumea nu se gindeste ca certurile sunt benefice ( desigur doar unele tipuri sunt benefice relatiei ) ele ii ajuta pe partenei sa se inteleaga.
Mai suntsi multi alti factori care duc la inselat, dar de ce nu raminem in patul nostru si cream probleme? iar cu ispita sunt de acord in cazul celor care sunt slabi de fire asa ca gandeste-te, desigur ca la virsta ta vezi lumea cu alti ochi, dar e destul sa o patesti si totul se schimba!

| TheBestLife explică:

Am citit undeva ca pentru ei inselatul e ceva normal...ei nu vad in asta o tradare ...sa fie ore chiar atit de porci?