| MaDeclarFan a întrebat:

De ce la un contact sexual e mai bine ca baiatul sa isi dea drumul mai tarziu? Adica cu ce ajuta,nu inteleg? Si la fete e valabil? Cu cat rezista mai mult, e placerea mai mare? As vrea o explicatie mai detaliata

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca actul sexual in sine este placut si nimeni nu vrea sa se termine in 5 minute. in plus, majoritatea fetelor au nevoie de mai mult timp pana la orgasm, iar un act sexaul reusit aduce cel putin un orgasm femeii. la fete nu conteaza, fiindca ele pot continua actul sexual si imediat dupa orgasm, spre deosebirede baieti.

| MaDeclarFan explică (pentru Brigaela):

Deci daca baiatul termina, nu mai tine cont de partenera si se opreste?

| Brigaela a răspuns (pentru MaDeclarFan):

Baiatul respectiv se va simti ca ultimul impotent ca n-a reusit sa isi satisfaca partenera si nici macar n-a incercat, iar partenera isi va gas curand o alta relatie in care placerea ei sa conteze

| Zenithf a răspuns:

Pai trebuie sa stii cum este orgasmul, la barbati este ca un munte, ajung la varf si dupa aia se coboara repede de tot jos, la femei este ca un platou, cu cat ii mai intins, cu atat se simt mai bine, apoi chiar ajung sa se catere si mai sus, pe alt platou mai inalt. Deci este clar de ce conteaza atat de mult sa te stii tine.

| MaDeclarFan explică:

Daca nu mai eram, se mai punea problema de asa o intrebare? Crezi?

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns (pentru MaDeclarFan):

Bine in fine.laughing nu ma mai bag

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns (pentru MaDeclarFan):

E normal sa vrei sa te tina mai mult straight face cine nu isi doreste, pentru ca multi se termina in 5 min uni chiar si mai putin

| Azµre a răspuns:

Un bărbat trebuie să reziste până ajunge femeia la orgams, apoi poate să se termine. Cam ăsta e principiul.
Oricum o partidă durează între 5-7 minute, ce e sun e scurtă, ce e peste e mare.

| raluk27 a răspuns:

Cred ca 10-15 min e un timp rezonabil pentru amandoi. Nu toate fetele au nevoie de cine stie ce timp. Poti avea orgasm si dupa 2-3 minute. Si daca dureaza prea mult, devine plictisitor.

| stark47 a răspuns:

Deci,fetele ajung la orgasm mai greu decat noi baieti.de aceea pentru noi, ar fi mai bine sa ne tina mai mult.ca sa va oferim si voua orgasm...actul sexual perfect, e atunci cand ambi parteneri au orgasm in acelasi timp..incearca sa tii pasul cu partenerul tau

| agathapurple a răspuns:

Fetele/femeile pot avea si 5 orgasme unul dupa celalalt fara probleme. Baietii/barbatii in schimb nu.
Este vorba se sincronizare si de prelungirea actului sexual astfel incat partenera sa poata avea macar un orgasm. Este frustrant sa se intample ca el sa ejaculeze in trei minute, timp in care ea abia "se incalzeste".
In concluzie cu cat dureaza mai mult cu atat mai bine.

| NanaForever a răspuns:

Toata lumea vrea mai multa placere.la fete atata timp cat sunt ude pot sa continue si dupa orgasm, desigur daca baiatu mai vrea...