| Exilee a întrebat:

De ce majoritatea persoanelor nu-i baga in seama pe cei ce le iubesc cu adevarat, dar ii baga in seama pe cei carora dragostea este doar o"joaca"? Chiar asa de "inofensive" par sentimentele? Nu inteleg unii cum pot provoca rani adanci prin niste simple cuvinte persoanelor iubite, dar dureaza ani ca acestea sa se vindece. Oare nu stiu ca este periculos sa te joci cu sentimentele cuiva?

Răspuns Câştigător
| JojuGB a răspuns:

E mai usor sa faci rau decat bine! sunt oameni care pur si simplu nu stiu ce e aia dragostea, nu stiu ce vor si din cauza confuziei lucrurile merg prost. Si intr-adevar suntem atrasi in general de persoane carora nu le pasa de noi si de sentimentele noastre, iubim pe cine ne trebuie, ne punem incredere in cine nu trebuie si dureaza din pacate ani de zile ca sa treci peste o astfel de deceptie sau dezamagire. Nu mai sti in cine sa ai incredere pentru ca toti si toate renunta la tine cand ti-e mai greu. in fine.

14 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Oare noi nu avem ochii sa vedem adevarul!
Imposibilul intotdeauna pare atractiv! asa suntem facuti, complicam lucrurile in atatea feluri, cersim unde ar trebui sa platim cu indiferenta si ranim unde iubirea este cea mai importanta!
Important este sa trecem cu bine peste!

| doc69 a răspuns:

Este o impresie falsa sper ca imi permiti sa spun ..ma rog este punctul meud e vedere... faptic cei care nu iubesc nu reactioneaza ok la reactiile clor care sunt indragostiti de ei pur si simplu..cand dragostea este impartasita nu ai sa vezi un astfel de comportament.

| PlayWithMe a răspuns:

Mai bine iti iei o vacanta, nu se merita sa iti pierzi timpul, eu am pierdut ani din viata, pana cand mi-am dat seama ca foarte multe persoane sunt masochiste si sunt atrase mai mult de rau, decat de bine.

| Exilee explică (pentru PlayWithMe):

Sincer sa fiu... am postat intrebarea din cauza faptului ca am (avut) o astfel de experienta.

| PlayWithMe a răspuns (pentru Exilee):

Uite un sfat, desi este destul de rau, de ce sa suferi tu? Nu mai bine te distrezi? Ai o singura viata, daca vei sta toata viata si vei suferi din cauza faptului ca multe persoane gandesc mult prea diferit si au o mentalitate care lasa de dorit, de ce sa iti strici tu viata ta, care este unica, fie ea urata/frumoasa pentru cineva? Nu mai bine tragi tare, incerci sa ajungi sus pe plan profesional si daca este sa apara cineva, incerci sa nu mai pui asa de mult suflet? Este simplu, nu exista nu, iti impui de la bun inceput asta.

| Azµre a răspuns:

Mda, datorită faptului că acele persoane nu gândesc dincolo de sticlă, au un cățeluș după ele, care e îndrăgostit și-ar da și viața pentru acea persoană, în schimb respectivul sau respectiva nu va alege cățelușul va alege un șarpe, o iguană, pe scurt un bărbat rău, care eclipsează cu frumusețea sau atitudinea sa, dar în realitate, acela e cel care va face persoana să sufere precum un șarpe sau o iguană când mușcă. Dacă stai să te gândești câinele, care își iubește stăpânul, nu-l va mușca, dar și stăpânul să nu-l lovescă.
Tipic, majorității adolescenților din ziua de azi, pentru ei o relație de lungă durată înseamnă plictiseală, obișnuință... Dar fraților v-ați gândit la părinții voștrii care v-au făcut, ăia nu s-au mai plictisit?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pai ne-ar place numai cei frumosi

| HouseHouse a răspuns:

Nu.

| Exilee explică (pentru HouseHouse):

Cand o intrebare incepe cu''deci'', ar trebui sa-(ti) aduci niste argumente pentru care esti sau nu de acord. Imi cer scuze, dar dai dovada de prostie maximabig grin.

| HouseHouse a răspuns (pentru Exilee):

In caz ca esti orb...incepe cu de ce.Sunt sigur ca esti extrem de,, inteligent''.

| Exilee explică (pentru HouseHouse):

Pai da, intrebarea incepe cu 'de ce'' si ar trebui ca raspunsul tau sa aiba cel putin un argument, nu sa negi o astfel d eintrebare pentru ca este ilogic.

| HouseHouse a răspuns (pentru Exilee):

Ti-am raspuns destul de clar intrebarea a fost :Oare nu stiu ca este periculos sa te joci cu sentimentele cuiva?
Eu ti-am raspuns:Nu
Ce ii asa de ilogic as vrea sa imi raspunzi.

| Exilee explică (pentru HouseHouse):

Am editat-o... Dar oricum, etica nu-ti zicea nimic?

| HouseHouse a răspuns (pentru Exilee):

Vroiai acum sa iti raspund despre toate problemele de ordin moral, încercând să iti livrez răspunsuri la întrebări precum: ce este dragostea?(etica). Cred ca stiu dc simti ca persoana aia nu te baga in seama.Esti prea orgolios.