| clauclau_6191 a întrebat:

De ce mintim persoana iubita >? Si de ce cand mint la prima intalnire am succes si cand spun adevaru se duce la naiba fatahee hee?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Am sa te mint in fiecare noapte, si-ai sa ma ierti in fiecare zi"

12 răspunsuri:
| simoSTAR a răspuns:

Mintim persoana iubita ij speranta ca o tinem langa noi insa cand adevarul iese la iveala, se simte mintita, tradata si totul "se duce la naiba" pentru ca acea persoana avea inmcredere in noi si noi am profitat de asta.

| Cryssy a răspuns:

Eu nu imi mint persoana iubita. Trebuie sa fim intotdeauna sinceri.winking

| Victoria a răspuns:

E normal ca ea sa te paraseasca daca o minti. Adevarul, oricat de dur ar fi, trebuie spus. Eu nu as accepta niciodata sa fiu cu cineva care ma minte.

| clauclau_6191 explică:

Ms, mersi, mersi va-m luat in considerare parerile, eu incerc sa ma adaptez la problemele mele, comunic cu voi, chestia ca le am pe moment

| esapament a răspuns:

1.Niciodata nu trebuie sa lasi impresia ca o fata " te are" ca tu ii spui clar ca " Te plac " sau sa o intrebi vreodata " Tie iti place de mine? ". Asta arata ca nu stii ce faci si e foarte neatragator pentru o fata sa te vada ca nu esti sigur de ceva.

2.La inceput poti sa minti dar niciodata cu ceva important. Fetelor le place sa fie mintite frumos. Si, DA, ele stiu ca tu minti. fetele sunt cam de zece ori mai bune decat baietii la "citit" o persoana.

3.Este foarte indicat sa faci complimente decat DUPA prima relatie sexuala - asta am auzit-o de la fete - pentru ca acum de fapt o cunosti, si complimentele au insemnatate. Daca tu oferi complimente inainte de relatie, inseamna ca incerci sa o "cumperi" - ceea ce e foarte neatragator, si DA si de asta isi dau seama fetele imediat ce o faci.

succes amice, e foarte bine ca intrebi, daca toti baietii ar fi la fel, nu ar exista relatii nefericite.

| esapament a răspuns:

Cu totii avem solutii, ma intreb cati aplica?

| diana_9207 a răspuns:

Pai, nu exista raspuns pentru acesta intrebare, mintim fara sa vrem iar dupa ne pare rau, aici ii ceva de genul ( nu stiu sa fiu numai pentru tine, Gresesc mereu nu ma pot abtine, Nu stiu sa fiu numai pentru tine, Crede-ma ca vreau, crede-ma te vreau)

Asta e s emai intampla, si depinde si de fata daca te iarta sau nu, nu sunt toate la fel, unele au fite altele nu, unele sunt ca Maica Teresa...altele dracu gol...

si bineinteles depinde daca tine la tine sau NU

succes cu fetelesmugsmug si daca tot vrei sa minti
Incearca sa fi cat de cat bun laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca nu esti pe placul acelei persoane si daca o minti ii place ce zici fiindc esti pe placul ei dar cand ii spi adevarul nu esti persoana pe care o plac si de aceea pleaca e logic
sfat nu mai minti si vezi daca te place asa cum esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum suna adevarul, nici mie nu mi-ar placea sa imi spuna de la prima intalnire ca este impotent, minciunile conventionale sunt acceptate, sunt aproape placebo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Claule. daca vrei sa cladesti ceva, nu pe minciuna o sa reusesti.fiindca minciuna este o amanare a aflarii adevarului.si cu cat e mai mare minciuna pe care ai cladit ceva, cu ata mai zgomotoasa va fi caderea a ceia ce ai cladit.se minte mult clau. da aceea e si multa suferinta.toti cred ca daca spun adevarul sunt fraieri. dar daca mint sunt prosti.cum ma sa-ti furi caciula singur? fiindca nu este taina care sa nu se afle si lacat care sa nu se deschida? sa stii ca e greu si sa nu stii sa minti.mai ales in ziua de azi. dar in dragoste, e jale.mai ubiti voi cu adevarat? daca va mintiti? din dragoste? sincer, va plang. dragostea voastra nu are nimic sublim. e frumoasa, minunata, exista, dar lipseste cu desavarsire. e trist, clau.adevarat si trist.

| cascadorys a răspuns:

Pentru ca le place sa auda ceea ce vor...

| daryusik a răspuns:

Din propria experienta nu este bine sa minti...
Si cat de dureros ar fi adevarul mai bun ar fi acesta...