| sweetangels a întrebat:

De ce nu pot tine langa mine un baiat ca amic si mereu vine vorba de o relatie?! Desi imi doresc prieteni si sunt un om cald, extrem de sensibil si caruia ii pasa de binele celor apropiati mereu dupa ce trece un timp ma lovesc de acest aspect si vazand ca eu nu-mi doresc decat o frumoasa amicitie baietii se supara iar daca isi fac o iubita devin aroganti de parca prin prietenia mea le-am ranit orgoliul!

30 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Daca nu te lăudai ca lucrezi in occident pentru nu ațiu ce agenție nu as fi înțeles de ce nu poți avea un amic. Am o mulțime de prietene fete, dar pentru a exista prietenie trebuie sa existe si niște calități de ambele parti...

| RAY a răspuns:

Angel baieti vor sex majoritatea iar ca amic nu o sa dobaneasca asta asa ca fara a avea un interes fata de persoana ta nu prea le pasa, iar cand ai iubit interesul ala scade la zero de aia nici nu te baga in seama, adevarul e ca suntem obiecte cu valori si fiecare ne treateaza in functie de valoarea avuta, eu isi recomand sa mai si citesti carti sunt atatea pe scribd online in lb romana se merita, asa poate vei gasi prieteni in acele carti mai sti

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu exista prietenie si amicitie intre o fata si un baiat. Poate doar daca au sub 10 ani.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cu barbatii insurati e alta problema, aia vor sa se valideze cand ies cu alte femei. Vor sa vada daca inca mai pot smulge un zambet sau atentia altora (in afara de nevasta pe care o vad zilnic).
Plus ca aia au deja ce phute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarasi tu laughing.
e o vorba, un baiat si o fata nu pot fi niciodata doar prieteni. de aia fetele stau mai mult cu fetele si baietii cu baietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca probabil arati bine, esti inteligenta, amuzanta si poate si sexy. Te-am dat gata? happy Cauta-ti amici care au deja prietene. Cat timp "postul" de prietena este vacant, noua, baietilor, numai la asta ne umbla mintea.
Cu Endoryus nu sunt de acord. Am prietene cu care nu s-a pus niciodata problema de ceva sentimental sau sexual, si mai stiu si pe altii in jurul meu.
Vorbind despre prieteni in general, nu prea inteleg cum ti-i "faci". Eu am prieteni putini dar relatia este foarte adanca si dureaza pete ani. Dar nu I-am "facut". De regula am avut o pasiune comuna sau am fost adunati intr-un proiect comun si la un moment dat, cand am ridicat capul si m-am uitat in jur, aveam un prieten in plus.
Vad ca ai si coltzisori happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu rau, nu poti sa fi prieten cu cineva daca nu iti e macar un pic pe plac fizic. Adica nu stai sa-ti zgarii retina pe la intalniri, nu? Si daca tot va intelegeti bine parca ar merge mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca-i cauti pe Facebook sau pe TPU n-ai nicio sansa...or exista si exceptii neglijabile.
Prietenie reala exista, dar trebuie cautata in alta parte.

Cel mai usor o gasesti intr-o colegialitate foarte buna la locul de munca, la scoala. Chestia nasoala e ca mai ales la scoala de multe ori e doar ceva temporar (urmeaza schimbul de scoli, licee, facultati, etc.).

Se poate, dar in ziua de azi multi sunt prea disperati sa reguleze ceva. Pacat.

| NameHarris a răspuns:

Poate esti maxima de bunaciune si toti ar vrea sa te aibawinking

| DoarSteff a răspuns (pentru NameHarris):

Poate, tu domnule, ai dreptate laughing
Doamne da in ce fel ai zis-o rolling on the floor

| NameHarris a răspuns (pentru DoarSteff):

hee hee

| sweetangels explică:

Cum fac sa am PRIETENI, nu iubiti?!

| sweetangels explică:

PhDachiever esti o parasuta, ia-ti zborul de pe terra ca nu are nevoie de materii fecale ca tine, viata e tolerata celor cu MATERIE CENUSIE IAR TU NU POSEZI ASA CV ASA CA MARS!

| sweetangels explică:

Tocmai ca de aia vor sa-mi fie iubiti pentru ca am ceva in cap spre deosebire de tine dar un onanist cum esti TU nu a vazut altceva decat SEX

| sweetangels explică:

Pt PH...blablabla cu dedicatie postarile de sus

| sweetangels explică:

Endoryus vad fete ca au prietenii si cu barbati insurati....atunci?! De ce eu pic mereu 'victima'?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sweetangels):

Ce fel de prietenii? ca iese cu el si nevasta la un suc? nu cred ca ar iesi doar ea cu el, si nevasta sta ca proasta acasa.

| sweetangels explică:

PhDachiever incearca sa footi un 'cal in peezda' frate, ai prea mult rahat in cap si in raspunsuri vad ca te-a complexat rau intrebarea mea si imi dau seama ce fel de om esti din mom ce te adresezi asa unei femei pe care nici macar nu o cunosti, deja stiu clar ca intri in categoria celor care FAC PE EI cand e vb sa stea fata-n fata, esti un rebut asa ca 'verde si la gara' de pe pagina sluga nu mai imi cersi atentia si timpul meu pretios!

| sweetangels explică:

Endoryus prietenii insurati nu sunt tinta mea, insa fetele pe care le cunosc si au prieteni de acest gen, nu numai ca ies in gasca cu ei si sotia sta acasa (ba mai mult, nevasta nu vede acest lucru ca pe o problema, lucru care nu stiu...e aiurea) De aceea si intrebarea mea...

| sweetangels explică:

Gogosharul nu imi place deloc sa ma laud, dar cu siguranta daca nu aratam bine nu lucram ca fotomodel in occident pentru o agentie cunoscuta (probabil o fi reiesit fara sa vreau calitatile mele fizice din intrebarea pe care am pus-o, fapt care l-a complexat peste masura pe PH asta, care a avut parte numai de tocilare cu ochelarii grosi ca sticla de lapte sau e tot virgin si sare la gatul femeilor adevarate pentru a se face de ras ce proasta educatie are 'vulpea daca n-ajunge la struguri...' off off). Trecand la barbatii adevarati care mai stiu sa fie si amici, stii cum se spune...mai bine mai tarziu decat niciodata! Sunt constienta ca nu le putem avea pe toate odata dar viitorul a venit mereu cu surprize placute pentru mine...nu aduce anul ce aduce clipa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sweetangels):

Nu ai idee ce presiune pun pe noi toti pseudoprietenii cand ai o amica mai atractiva. Ce ai facut cu ea, cand o faci, daca nu o faci paseaza-mi-o mie, vai de capul tau daca vorbesti cu aia si nu-I faci nimic... Baietii devin obsedati si nu te mai intelegi cu ei, nu mai ai in cap decat cum sa o inhate ei pe amica respectiva. Asta ca sa ii intelegi un pic si pe cei cu care ai vrea sa fii amica.

| sweetangels explică:

PH (ma iriti la piele, zau!) Auzi....intai iti spun ca incepi sa ma plictisesti...desi nu am 18 ani ci foarte putin peste, femeile de la casierie nu imi dau sampanie fara buletin lucru cu care ma mandresc, nu imi arat varsta... daca tu ai dubii ca eu sunt sau nu interesanta...eu am certitudinea ca esti un avorton bun de folosit pe post de somnifer! N-am mai cascat de mult asa adanc...plus ca, vorbind de IQ, al tau e egal cu numarul de la pantof! Ce vrei? Astia ca tine n-au cum sa aiba ultimul cuvant! Hai, la somn cu tine...relaxeaza-ti mintea aia si-asa odihnita

| sweetangels explică:

RAY23TM mi se pare amuzant ca, desi nu e locul unde voi dezvalui numele, identitatea si alte amanunte de genul...intamplarea face ca eu sa fiu chiar SCRIITOARE, am si studii in domeniu, cineva care nu citeste suficient in viata cu siguranta n-are ce cauta la asemenea scoli, asta pentru ca eu sunt un om care nu s-a multumit doar cu felul cum arata, am ales sa ma si cultiv!

| sweetangels explică:

Ps...cand am iubit e exact invers, vor mai tare, de ce crezi ca am avut probleme cu 'iubi' care nu intelegea de ce se da lumea la mine si eu sunt intr-o relatie...

| sweetangels explică:

Gogosarul ce sa zic, complicate sunt caile Domnului si pentru baieti nu? laughing

The Avenger00 exact asta imi doresc si eu ca prieteniile care mi le fac cu baietii sa dureze, sa ramana asa, nu sa ajunga toate in acelasi punct, iar apoi sa se rupa ca 'de ce nu devenim iubiti?'

| DoarSteff a răspuns:

Poate nu-ti gasesti prieteni tocmai din cauza ca esti prea frumoasa si prea sexy, ca inteligenta nu-i neaparat sa fii (nu ca probabil n-ai fi) dar ceea ce vreau eu sa spun e fix ceea ce-o zis NameHarris: "Poate esti maxima de bunaciune si toti ar vrea sa te aibawinking"

| TheAvenger00 a răspuns:

Cel mai fain este sa ai un prieten de sex diferitwinking angelsmodels7, crede-ma ca exista acest gen de relatie si este foarte frumos doar ca trebuie amandoi sa va faceti intelesi ca nu vreti sa aveti o relatie intima big grin Bafta

| PhDachiever a răspuns:

Esti prea buna.
Coboara de pe cacatu' tau de cal imaginar, eventual masturbeaza-te si realizeaza ca lumea nu se invarte in juru' tau.
Apropo, daca vor sa-ti fie 'iubiti', presupun ca vor sa ti-o traga. In cazu' asta, esti o gonflabila cu care nu gasesc nimic altceva de facut. (Adica nu esti interesanta)
Viata e grele si smecherii nu moare.

| PhDachiever a răspuns:

Esti frustrata rau. Normal, cu un asemenea coeficient de inteligenta, cine n-ar fi?
Ai incercat sa te caci? Poate mai scapi de crampe. Vad ca ratezi taste. Asta, sau esti o retarda agramata. Greu de spus.

A propos, have you tried turning it off and on again?

| PhDachiever a răspuns:

Stii tu, a? Realizezi ca (presupunand ca nu mananci **** cu lopata, ci ti-l portionezi cu lingura) ai ajuns la varsta in care oameniidin jurul tau se casatoresc si tu cauti sfaturi pe tepeu?
Cam cat de trista ti-e viata?

N-am glumit mai devreme, esti impulsiva si egocentrica, problema e ca esti si inadaptata societatii. Priveste partea buna, macar n-ai prieteni pe care sa ii deranjezi cu personalitatea ta de rahat, copil rasfatat ce esti.