| DenizaVonDe a întrebat:

De ce sunt asa naiva? Efectiv nu mai suport. Ultima oara am fost cu un baiat 3 saptamani si la despartire am suferit ogramada, am zis ca ma sinucid. Este in clasa cu mine si mi-a zis ca nu poate sa nu se dea la TOATE fetele din clasa! Cand am auzit am zis ca innebunesc crying...(sincer se da si la mine, si din punctul meu de vedere e cam idiot copilul)...In fine nu mai simt nimic pentru el! Dar de curand m-am indragostit de alt baiat, care se comporta extraordinar de frumos. Dar problema! L-am cunoscut pe internet, pe facebook si ne vedem duminica. Eu ca o naiva ce sunt am incredere! Dar sunt de parere ca el chiar este cine spune ca e, si ca nu minte in legatura cu identitatea. Si de curand se plangea ca s-a despartit de prietena lui (de fapt ea de el, ca i-a zis ca nu mai tine la el), si ca plange de fiecare data cand incearca sa vorbeasca cu ea, si ca asculta si canta la chitara muzica trista de despartire, si sincer cand am auzit ca s-a despartit de ea m-am bucurat ca in sfarsit am sansa sa ma apropii de el, insa bucuria asta a tinut foarte putin, ca el nu se simtea bine deloc, suferea dupa ea, chiar o iubea. si acum urmeaza intrebarile:
1. Cum pot scapa de naivitatea asta?
2. Credeti ca am sanse sa fiu cu el, avand in vedere ca amandoi suntem din Bucuresti, dar el sta pe undeva pe langa Cismigiu, iar eu stau in Salajan, si el inca sufera din cauza fostei lui prietene?

Va multumesc! Va rog sa fiti seriosi sad!

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

1.Naivitatea va disparea in timp, insa tu esti cea care va hotara cand se va intampla asta. Daca vrei, cu acest lucru te pot ajuta eu, insa e nevoie de o discutie mai lunga. In cazul in care doresti, da-mi un mesaj privat si discutam.
2. Daca este vorba de o dragoste adevarata, ceea ce simte el, atunci va trece ceva timp pana cand va scapa de asta, insa tu ii poti propune o relatie "ajutatoare", asta in cazul in care si el doreste sa termine acea relatie. Daca nu vrea... atunci timpul este factorul cheie

5 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Situația e mai sensibilă decât pare. Dacă ai de gând să fii într-adevăr cu el, ar trebui să-l înțelegi bine. Îi va luat destul de mult timp să o uite pe fosta lui prietenă și să se îndrăgostească într-adevăr de tine, iar perioada asta va fi pentru tine foarte grea. Dacă vrei să te implici, va trebui să te pregătești sufletește foarte bine. Chiar dacă în perioada ulterioară despărțirii oamenii sunt cel mai vulnerabili, îi va fi foarte greu să-ți scoată fosta prietenă din cap, însă dacă îi vei oferi dragostea de care are nevoie, va fi bine. Nu prea știu eu geografia Bucureștiului, dar dacă este o legătură cât de cât bună între zonele în care stați, atunci este șansă. În mare parte depinde de tine, mult succes! happy

| ingerdraq a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.

| MasterYoda a răspuns:

1. exista o cura de ceai de cozi de matura, servit pe bulevardul spinarii. roaga pe cineva sa ti-l prepare
2. daca statea in ghencea, puteati, dar asa...

| Diia13 a răspuns:

1.Poti sa fi mai tare si sa nu mai crezi in toate prostiile pe care ti le spun altii.happy
2.Intr-un fel depinde si de el. Daca l-ai face sa o uite pe fosta lui prietena cred ca ai avea mai multe sanse.
Succes!:*

| Fluffy_2785 a răspuns:

Ai putea incerca...sa-l faci sa o uite pe fosta prietena. sa incerci sa fii draguta, dulce cu el. si poate o va uita odata si odata pe ea. ar trebui sa-l asculti si sa-l alini cu iubirea ta fata de el... sper ca te-am ajutat. :*