| Flori567 a întrebat:

De ce tot imi e frica sau am senzația ca sunt însărcinată? Când ma uit la burta mea, parca se schimba, pare umflata in partea de jos. Am avut sex protejat pe 6 Septembrie, menstra pe 18 Septembrie si iar pe 13 Octombrie. Am fost operata de apendicita pe 17 Septembrie se poate sa fie si din cauza asta?
Menstra luna asta ar trebui să-mi vina pe 6-7. Dar parca mi se mișcă ceva prin burta si imi e greață. Ma doare si spatele, sunt foarte speriata, nu stiu ce sa mai fac? Am facut 3 teste de sarcina dar sunt negative.
Sunt puțin constipata adică ies greu cu scaunul, sânii mi s-au întărit puțin probabil ca trebuie să-mi vina menstruația.
Ajutați-ma

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Oare este chiar atat de greu sa intelegi ca o sarcina se poate forma doar intr-o anumita situatie, DOAR atunci cand sunt indeplinite anumite conditii obligatorii si anume SA EXISTE un OVUL VIABIL in momentul sau in urmatoarele 3-5 zile de dupa sex si in mod obligatoriu sa ajunga SPERMA in vagin. Fiindca sexul a fost protejat, rezulta ca NU a ajuns sperma in vagin si de asemenea probabil ca si sexul s-a desfasurat dupa ovulatiecand NU mai exista ovulul. EXACT din acest motiv s-a produs si menstruatia care intotdeauna reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% nu s-a format si nu s-a instalat o sarcina in endometru in ciclul menstrual anterior, deoarece acesta s-a terminat in momentul inceperii sangerarii. Deoarece incep sa se manifeste si simptomele premenstruale, in urmatoarele zile se va porni in mod sigur si menstruatia mult asteptata. Sanatate!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu îți creezi senzația asta! Încearcă sa ai mai multa încredere în voi, i-ați masuri de siguranță, verifica de mai multe ori tot ce se întâmplă. Nu mai fi asa speriata, dacă te protejezi mereu, nu are cum sa ramai însărcinată.

| raresbarbier a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi cat de repede poti la doctor.

| Flori567 explică (pentru raresbarbier):

Sa fie vorba de o sarcina sau doar un consult?

| raresbarbier a răspuns (pentru Flori567):

Pai te duci sa te consulte si o sa vezi.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Flori567):

Oare este chiar atat de greu sa intelegi ca o sarcina se poate forma doar intr-o anumita situatie, DOAR atunci cand sunt indeplinite anumite conditii obligatorii si anume SA EXISTE un OVUL VIABIL in momentul sau in urmatoarele 3-5 zile de dupa sex si in mod obligatoriu sa ajunga SPERMA in vagin. Fiindca sexul a fost protejat, rezulta ca NU a ajuns sperma in vagin si de asemenea probabil ca si sexul s-a desfasurat dupa ovulatiecand NU mai exista ovulul. EXACT din acest motiv s-a produs si menstruatia care intotdeauna reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% nu s-a format si nu s-a instalat o sarcina in endometru in ciclul menstrual anterior, deoarece acesta s-a terminat in momentul inceperii sangerarii. Deoarece incep sa se manifeste si simptomele premenstruale, in urmatoarele zile se va porni in mod sigur si menstruatia mult asteptata. Sanatate!

| Flori567 explică:

De ce zici asta?