| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele fete se excita atunci cand le atingi sanii? E normal ca eu sa nu simt nimic? Prietenul meu mereu ma intreaba ce simt..nu stiu ce sa ii raspund..nimic.

Răspuns Câştigător
| b33a a răspuns:

Orice fata se excita dar asta nu inseamna ca ne excitam toate la fel :* Nu inseamna ca si tie trebuie sa iti placa sau sa te excite un anumit lucuru doar pentru ca le excita si pe celelalte :* Sunt femei care au modalitati de excitare mai ciudate sau mai normale(se uite la anumite parti ale barbatilor, le place sa fie sarutate intr-un anumit loc, le place sa fie atinse intr-un anumit fel, etc)! Spune-i iubitului tau exact ceea ce simti si anume ca nu te excita faptul ca el iti atinge sanii! E perfect normal sa nu simti nimic pentru ca tu ai un alt loc de excitabilitate :* Un sfat pe care til pot da e ca atunci cand faceti sex sau in pat trebuie sa vorbiti foarte deschis si sa ii spui exact ceea ce iti place si ceea ce nu :* Iar daca prietenul tau te intreaba ce simti nu trebuie sa fi jenata o face pentru ca vrea sa te faca sa te simti minunat si nu are cum sa stie ceea ce iti place daca nu discutati :* Bafta :*

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sensibilitatea lor depinde de zestrea genetica, de gradul de experienta, de gradul de afectiune fata de partener, gradul si interesul, gradul de relaxare, etc.

| mihai69 a răspuns:

Pentru că:
- pot;
- au parteneri pricepuți;
- sunt mai sensibile;
- etc.
Răspunde-i exact ce ai scris aici: nu simt nimic fraiere (eventual, poți adăuga și asta „pune mâna ceva mai jos, acolo chiar îmi place!")

| neutrino a răspuns:

Si daca nu simti nimic, de ce te joci asa?
Eu stiu ca mananci atunci cand iti este foame, nu la comanda unora! De obicei acest fenomen se intampla atunci cand esti prea mica, sau/si nu simti nicio atractie fata de prietenul tau.

| SkyPilot a răspuns:

Majoritatea fetelor se excita cand stii sa te joci cu sanii lor. Poate ca prietenul tau nu prea stie ce sa faca. Daca iti lipseste sensibilitatea asta, se poate educa in timp.

| Alcyon a răspuns:

Nu toate femeile sunt la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| NameHarris a răspuns:

Pai tu crezi ca daca te pipaie cu mana simti ceva ia pune-l sa te sarute pe sani vezi atunciawinking

| NoName0x0 a răspuns:

Poate ca aceea nu e una din zonele tale erogene sau poate nici el nu stie cum sa ii stimuleze, in general la sfarcuri te exciti mai tare, pune.l sa se axeze pe zona aceea si cu gura eventual big grin Si descoperiti.va impreuna zonele erogene!