| daniel03 a întrebat:

De ce visez pe cineva in fiecare noapte? Pentru ca se gandeste la mine sau pentru ca ma gandesc eu la ea? ( Eu nu ma gandesc la ea deloc dar in fiecare noapte o visez...)

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru ca te gandesti prea mult la ea fie ca recunosti sau nu

| MitroKta a răspuns:

In subconstient raman imagini, actiuni, intamplari, persoane etc, care te-au marcat/afectat cumva. Dar, s-ar putea doar sa ti se para ca nu te gandesti la ea. Analizeaza-te mai bine.

| Vix999 a răspuns:

Incearca sa te gandesti la acel cineva inainte sa adormi. Nu o sa mai visezi acea persoana.

| NuMaContrazice a răspuns:

Este efectul subconstientului, probabil ca ai iubit-o foarte mult si creierul tau e obisnuit sa se gandeasca la ea, iar daca tu il controlezi cand esti constient, cand esti inconstient(cand dormi) tu nu mai ai control asupra lui si acesta incepe a depana diverse intamplari care au fost importante pentru tine.
Nu cred ca ai inteles ceva dar ma rog...am incercatwinking.

| FearOfTheDark a răspuns:

Am vazut la toti raspunsurile si nu stiu ce sa zic.Eu de ce nu visez ceea ce iubesc?
Este doar o intamplare. Timpul le rezolva pe toate.

| lolylolypops a răspuns:

Nu te increde in vise prea mult!
Ori se gandeste si ea la tine, ori tu ai iubit-o vrei sa o uiti, nu poti, incerci din rasputeri si o tot visezi, daca o placi incearca sa o intrebi daca ar vrea sa aveti o relatie poate asa nu o vei mai visa mereu sau poate o vei visa mai des!love struck! Depinde de sentimentele tale!

| HoneyPot a răspuns:

Crezi tu ca nu te gandesti. Subconstientul are intiparita imaginea ei. Cu timpul n-o s-o mai visezi.

| lexyy a răspuns:

Pentru ca e persoana visurilor talelaughing