| ghineanamaria a întrebat:

De ce vrea sa ramanem prieteni daca el mi-a cerut sa ne despartim(chiar nu ma merita)?

Răspuns Câştigător
| creatzulik a răspuns:

Multi inainte, sper sa ramai la fel de cuminte si de fidela lasa-l pe el sa decida ceea ce va face in viitor in legatura cu tine doar ca nu il ierta imediat ce vrea sa va impacati, arata-i indiferenta ca asta il va face sa te vrea inapoi si nu-i arata sentimentele tale pentru el, bafta si multa rabdare.

11 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Pai poate el inca nu vrea sa ajungeti sa va urati, s-au sa nu va mai vorbiti. Poate doreste ca din tot ce a fost frumos candva, macar un simplu"buna"sa mai existe intre voi.
Acum tu il cunosti mai bine si stii daca se merita sa ramai prietena cu el s-au nuhappy

| mona a răspuns:

Asa e politicos si frumos ca atunci cand un cuplu se desparte sa ramana amici, nu sa se urasca si sa se razbune unu pe altu

| Purec a răspuns:

Sincer sa fiu nu cred ca vrea cu adevarat sa ramaneti prieteni. Doar ca a fost si el un picut "diplomat". Daca nu te merita... gaseste altul...ai destui happy

| neutrino a răspuns:

Atunci cand o relatie se termina, nu este nevoie sa va urati.

| Anonima264 a răspuns:

El vrea asta deoarece doar fiindca ati incheiat o relatie asta nu inseamna ca trebuie sa fiti dusmani!
Daca nu vrei sa mai fii nici macar prietena cu el spune-i nu!

| MeConstantine a răspuns:

Buna,

Iti ofer cel mai simplu raspuns posibil: sunt foarte multe persoane care atunci cand se despart le cer partenerilor cu care au fost sa ramana prieteni. Desigur in multe cazuri aceasta relatie de prietenie nu se pastreaza, dar totodata lasa loc de interpretare, adica in loc sa zica ca a zis el sa va despartiti poate spune c v-ati despartit pe cale amiabila si ca ramaneti prieteni. E o chestie si de fatada care arata ca nimeni nu este vinovat cu nimic si ca totusi indiferent de cele intamplate intre voi lucrurile sunt bune.
Acum tu decizi, cum ziceam sunt putine relatii de prietenie de acest gen care rezista.

| creatzulik a răspuns:

A plecat din tara? pe ce motive a vrut sa va despartiti?

| ghineanamaria explică (pentru creatzulik):

Pentru ca el nu era cuminte(umbla dupa fete)iar eu eram prea cuminte si fidela.

| creatzulik a răspuns (pentru ghineanamaria):

Asa sa si ramai cuminte si fidela, cati ani ai? si cati ani are el? poate te vrea inapoi pentru atunci cand are ganduri serioase si nu vrea sa il urasti.

| ghineanamaria explică (pentru creatzulik):

Eu 16 si el face 18.

| creatzulik a răspuns (pentru ghineanamaria):

Multi inainte, sper sa ramai la fel de cuminte si de fidela lasa-l pe el sa decida ceea ce va face in viitor in legatura cu tine doar ca nu il ierta imediat ce vrea sa va impacati, arata-i indiferenta ca asta il va face sa te vrea inapoi si nu-i arata sentimentele tale pentru el, bafta si multa rabdare.

| Marian_Silviu_1981 a răspuns:

Din doua una: ori a zis-o la vrajeala ca sa nu te raneasca prea rau ori te vrea pe post de roata de rezerva in caz ca nu-i iese miscarea cu alta...