| motanwwe a întrebat:

De curiozitate.Un penis lung de 17 cm e bun? Nu vreau raspunsuri gen : degeaba o ai nu stiu cum daca nu stii sa o folosesti sau mare pentru cine? Sau tot felul de chestii de genu...

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Mie imi place emisiune tabu de pe disovery, si te anunt ca maxima este de 20-21 dar doar 5% din populatia lumii o au, in mare parte afro americani. media europenilor este intre 13-14 cm ( nu stiun unde ai vazut-o tu de 22?), iar rasele asiatice au in medie de 12 cm.
Sincer nu am vazut multe penisuri la viata mea, dar am vazut multe emisiuni pe tema asta si am citit destul studii.
Si app, natura nu e atat de idiota, nu ar face penisul mai mare daca vaginul are in jur de 12-14 cm, trebuie sa se potriveasca in mare parte, nu crezi? mai ales ca sunt legate una de alta pentru reproducere.

30 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este normal. E la fel de bun cu unul de 11 cm, nu e nici o diferenta reala pentru o femeie.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Şi totuşi...ce IQ ai?

| darrio2007 a răspuns:

De cate ori ti-o masori pe zi? Iti raspund cu ceea ce nu vrei sa auzi. Daca ea nu este satisfacuta dupa o partida de sex, poti sa o ai si de 30.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Media europeana e 16-17 cm, cei mai multi barbati par sa aiba un penis intre 10-19cm, sunt destui care se descurca foarte bine cu penisuri intre 12-15. La 17 cm e foarte ok.

| LaLaura a răspuns:

Dar de ce nu ar fi bun? Are vreun defect?
Fi fericit daca o ai asa mare, marimea unui penis este de 12-14 cm in stare erecta.
Deci ori minti, ori esti un norocos.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru LaLaura):

Deci imi pare rau sa te anunt ca media europeana e undeva la 16-17 cm. Cele mai intalnite dimensiuni sunt undeva intre 14-19 cm. Exista destul de multi barbati cu penisuri peste 19 cm. Nu stiu de unde ai ales tu dimensiuni atat de mici dar esti in eroare, un penis are in general o dimensiune intre 10 si 22 cm, cele mai mici sau mai mari sunt mai rare cel putin la nivel european.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru LaLaura):

Nu stiu daca exista o maxima dar cu siguranta exista penisuri si de 25 de cm si chiar 30, e adevarat in foarte rare cazuri. Si desi aceste marimi se intalnesc la afro-americani, desi logic nu toti au astfel de dimensiuni in ciuda zvonurilor, dimensiuni mari sunt intalnite si la albi.

Media de 14 cm nu e la nivel european, poate global. Media europeana e undeva pe la 16 cm nici intr-un caz la 12 13.

Nu trebuie sa te uiti la Discovery sa stii ca exista si penisuri mai mari de 22 cm. E suficient sa te uiti la unele filme porno.

Acu inca o chestie daca vaginul ar fi doar de 12-14 cm explica-mi sincer cum mai poate patrunde in el complet un penis de 16-18 cm.

| LaLaura a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Complet nu poate patrunde, dar banuiesc ca vaginul are marimi diferite cum si penisurile sunt pe marimi. Nu sunt fana filme porno, deci prefer documentarele.
Si nu exista penisuri de 30 de cm ca nu isi au rostul ( barbatul nu e cal pentru a aveqa un penis de 30 de cm si sigur nu are ce sa faca cu el odata ce vaginul permite doar 14 cm.). Maxima este de 20-21, sau au fost si cazuri de 23 cm, dar foarte rar, cum am spus e cam greu sa faci sex cu un penis de 23 de cm daca vaginul permite doar 14 cm si deci, nu isi are rostul sa fie mai mare.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru LaLaura):

Draga mea te asigur ca penisuri de 30 de cm exista. Daca sunt foarte foarte rare nu inseamna ca nu exista. Nu stiu daca documentarele arata penisuri in erectie dar din fericire filmele xxx da. Eu n-am vazut in realitate unul de 30 ci doar masurat intr-un film Si cum barbatii, baietii au in general pasiunea asta am vazut o singura data pe bune unul de 25. Ca e util ca intra sau nu e absolut irelevant, ideea e ca exista.

Hai sa zicem ca media mondiala ar fi undeva la 14 cm. Stii ce e o medie? Dubleaza 14 cm si vezi cat iti da. Si ia in considerare faptul ca exista din pacate barbati care au un penis in erectie de doar cativa cm, mai ales ca media asiatica e doar de 11 -12.

| LaLaura a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Ok, cum spui tu. Eu una raman la stadiu ca nu exista, nu are de ce sa existe, natura "nu fabrica" defecte, doar unele anomalii, iar unul de 30, e anomalie pentru mine, si tind sa cred ca nu exista. De ce? nu isi are rostul. Si filmele sunt si trucate si nu poti sa masori exact un penis la tv ori dintr-o poza, iti trebuie o unitate langa, sau un obiect pentru a calcula corect masura ( ex, o moneda langa o piatra, stii cat are moneda cu aproximatie, deci stii si cat are aceea piatra). Si inca o chestie, ochiul inseala foarte mult, nu poti sa masori exact un obiect din ochi, doar daca ai o mare experienta, deci ori stai toata ziua la filme porno si masori penisuri din ochi, ori te inseli total si tind sa cred ca e ultima varianta.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru LaLaura):

Ai auzit de malformatii congenitale? Da e o anomalie de aceea e si foarte rar. Se intampla. Nu l-am vazut intr-o poza. Alaturarea lui in film de un brat e suficient ca masura? Nu crezi e treaba ta. N-am zis ca e normal sau ca se intalneste des. Au existat si probabil mai traiesc cativa barbati care s-au nascut cu doua penisuri. Iti repet sunt malformatii congenitale sau erori, mutatii in codul adn.

| LaLaura a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Da, am auzit de toate, dar nu ma face pe mine sa cred ca exista penisuri de 25-30 de cm ca ai masurat tu dupa un brat a unui tip dintr-un film porno. Vin-o cu ceva scris "palpabil" si real si o sa te cred nu doar cu o "poza dintr-un film". Banuiesc ca daca avea ala 30 de cm, era "vedeta" si toata lume auzea de el, se scria prin presa, etc. Te rog, vin-o cu ceva palpabil si o sa te cred, pana atunci, inceteaza sa ma convingi ca exista penisuri de 30 de cm cand stiu sigur ca nu are cum sa exista, cum am spus nu isi are rostul daca vaginul are adancime de 14 cm, unde vrei sa ii bagi acel penis? in burta? gandeste un pic logic. Eu am 1, 55, deci unde ai vrea sa-mi incapa acel penis? M-ar omora sincer.
Si inca o chestie, exista marformatii, dar nu am auzit pana acum legat de marformatii care fac penisul mare. Cum am spus nu am citit nicaieri, deci nu cred.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru LaLaura):

Ala de 25 de cm l-a masurat posesorul de fata cu mine si alti amici N-ai auzit ca barbatii fac asta? Asa ca daca tu crezi sau nu e absolut irelevant si chiar incepe sa ma plictiseasca conversatia. Daca tu n-ai auzit si n-ai vazut inseamna ca nu exista? De cand?

Am gresit eu cu malformatiile. Ceea ce face penisul excesiv de mare sunt unele mutatii slabe in adn. Stii adn-ul ala care comanda ce inaltime avem, ce culoare de ochi, ce culoare a parului si ...cat sa ne creasca penisul.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru LaLaura):

Http://www.penis.ro/anatomie.php?p=1

vezi ca scrie acolo recordurile 1, 5cm si 30cm. N-ai citit nu exista nu?

| LaLaura a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Stiu si eu biologie elementara, deci stiu ce inseamna adn. happy. Eu nu cred pana nu am dovezi, asa mi-e firea.
Craciun Fercit, si daca ai ceva palbabil sa imi demostrezi penisuri mai mari de 22 de cm, stii unde ma gasesti.
O zi buna happy.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru LaLaura):

Intreaba-i pe astia atunci. De la Ce se intampla doctore.

http://www.csid.ro/......e-5759984/

| LaLaura a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Mai multe detalii, te rog, Prefer sa am de unde alege, nu am incredere in presa, e greu sa spui dupa 3 in sus articole la fel, si daca se poate si persoana care are acel penis de 30 cm sa spui ca e fals.

| LaLaura a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

laughing o sa ii intreb. E doar o anomalie. media o stiu, si o sa raman la ceea ce stiu. Multumesc oricum ca mi-ai dat ceva palbail, exista, dar e doar o anomalie, nimic mai mult.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru LaLaura):

Si uite si cu lungimea vaginului. Poate ajunge si la 22 de cm.

http://www.potenta.ro/41-marimea-vaginului.html

Daaaa ai citit tot tot tot. Doar pe-astea care apar chiar in primele cautari google le-ai pierdut din vedere. Palpabil? omu ala cu 33 de cm il stie o lume intreaga l-au masurat specialistii. Daca nu l-ai pipait tu live inseamna ca nu exista? Hai ca esti comica.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru LaLaura):

Pai mai fata am zis eu ca nu-i anomalie? Logic ca e o anomalie, dar exista. E prin toata presa, e de mult povestea. Din 2010.

| LaLaura a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Scuze "palpabil" adica ma refeream la ceva real, care exista documentatie. Cum am spus e doar o anomalie, si e destul de rara. Deci eu raman la ideea ca un penis ajunge pana la 13-14 cm in medie, si cu unele exceptii ( influentate de rasa), poate sa varieze mai mult sau mai putin, care sa scada. La fel si cu vaginul. In medie este de 12-14 cm, dar nu e "constant".

| Danyel19cm a răspuns (pentru LaLaura):

Eu o am de 19 cm si grosuta zic cu mana pe inima

| LaLaura a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Mie imi place emisiune tabu de pe disovery, si te anunt ca maxima este de 20-21 dar doar 5% din populatia lumii o au, in mare parte afro americani. media europenilor este intre 13-14 cm ( nu stiun unde ai vazut-o tu de 22?), iar rasele asiatice au in medie de 12 cm.
Sincer nu am vazut multe penisuri la viata mea, dar am vazut multe emisiuni pe tema asta si am citit destul studii.
Si app, natura nu e atat de idiota, nu ar face penisul mai mare daca vaginul are in jur de 12-14 cm, trebuie sa se potriveasca in mare parte, nu crezi? mai ales ca sunt legate una de alta pentru reproducere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

L ai masurat cu rigla care o folosesti la scoala?

| LonlyWolf a răspuns:

Depinde de fiecare fata. fiacare fata are o adancime asa cum baietii au o lungime.

| corbulalbrosu a răspuns:

Adancimea medie a vaginului este de 12-14 cm deci cei 3-4 cm in plus ai penisului tau nu folosesc la nimic deci nu vad de ce te-ai mandri ca iti este peste medie.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cm in plus peste medie ai unui penis permit penetrarea in pozitii mai dificile la fel cum diversele curburi ale unui penis pot impiedica efectuarea unor pozitii. E adevarat, pentru unele femei un penis prea lung poate insemna o penetrare dureroasa. Cm in plus, la o anumita varsta vor compensa prezenta burtii.

| minrest a răspuns:

La 17 cm. e peste medie si e foarte bun. Acum ca stii poti sa te ocupi de lucruri mai importante.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

O societate in care nu vreau sa traiesc...

| vioricavio a răspuns:

Depinde de femeie happy

| Negoi_Darius_1998 a răspuns:

Este destul de stupida intrebarea.da ma este bun