| dametuamor00 a întrebat:

De la cati ani te poti logodi?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista o norma legala in acest sens. Oricum, preferabil ar fi sa fiti majori.

| CevaNormal a răspuns:

Cred ca pentru fete e de la 16, desigur daca esti crestina ortodoxa

| viatadecacatt a răspuns:

Oi fi gasit vreun tigan de esti asa nerabdatoare sa te logodesti si sa pleci...

| i.love.me a răspuns:

Daca vrei poti sa te logodesti de acum dar hai sa nu o numim asa...sa fie un fel de legemant intre voi2 daca ve iubiti...nu stiu.

| plasticstyle a răspuns:

16 la fete 18 baietihappy
parca aveai o intrebare ca vrei sa pleci din tara? hmmm ai doar 14 ani, te prosteste iubi ala al tau...trebuie sa-ti termini si tu macar scoala, liceul, o sa mai gasesti baieti, in caz ca el pleaca din tara, sa stii

| r8driver a răspuns:

Pe la 7-8 ani, ce vrei sa ramai ultima?

| rap4life a răspuns:

Pai acum e momentul, daca tot ai 14 ani si ala 18, ala vrea sa te ia in alta tara, cine stie ce face cu tine.baftalaughing

| Skadred a răspuns:

18 ani

| DoctorX a răspuns:

Logodna. nu cred ca exista o limita legala pentru asta. Doar pentru casatorie stiu ca trebuie sa ai minim 16 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine, dupa 18.