| All4QuestionS a întrebat:

Deci, cand ma masturbez, imi dau drumul relativ repede, adica daca dau ceva mai repede in 5 minute sunt gata, e acelasi lucru si cand fac sex? Adica e posibil tot la fel de repede sa termin?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul primului tau sex va apare/interveni aproape sigur acea starea de mare tensiune nervoasa denumita surescitare, ceea ce probabil va avea ca efect o posibila ejacularea inca din timpul preludiului, sau. inainte penetrarea efectiva adica in momentul atingerii dintre vulva si gland, sau... in cel mai fericit caz dupa ce vei reusi o penetrare de cateva zeci de secunde. Aceasta stare va dispare treptat, in timp, prin intretinerea a tot mai multe acte sexuale, ceea ce in timp va determina instalarea obisnuintei, a rutinei necerare precum si a capacitatii de a-ti coordona si controla ejacularea care va permite producerea ejacularii doar in momentul dorit de tine, adica doar dupa ce partenera a avut parte de satisfactia, placerea oferita de sex sau dupa producerea orgasmul. Acest lucru se produce insa in timp. Succes.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

La primele acte sexuale(2-3), te vei termina mai repede. Dar la urmatoarele perioada de ejaculare se va mari si veti fi amandoi multumiti de durata.

| Felys a răspuns:

La inceput va fi si mai repede de 5 minute dar pe parcurs vei invata sa te abtii si sa dureze mai mult

| kandaraki a răspuns:

Da, te vei termina repede si cand vei face sex din cauza masturbarii. nu te mai masturba, dar sex.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Sexul este în egala măsura perceput de simțurile fizice cat si de percepția creierului. Dacă faci sex cu o persoană care nu te atrage, ai putea să faci sex ore întregi, sau dacă este cu o persoana respingătoare, sunt șanse să nu termini niciodată. Dar dacă persoana este foarte atractivă, din punctul tău de vedere și dacă preludiul este foarte incitant, ai putea să nu apuci să intri happy Dar cu timpul se reglează treaba happy

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

E posibil sa termini la fel de repede, sau mai greu, pentru ca atunci cand te masturbezi, o faci asa cum iti place mai mult, iti cunosti corpul. Cu o persoana in schimb, care nu stie cum iti face placere, lucrurile ar putea fi diferite. Depinde, desigur si de cat iti place de acea persoana. Si daca ea are orgasm in acelasi timp cu tine, mai conteaza cat de repede?

| Chevyn a răspuns:

Nu e aceeasi... daca nu ai facut vreodata sex cu o femeie prima oara o sa iti fie rusine si vii mai greu. daca iti place si ai chef si ti place gustul de floare atunci vi si mai repede!