| qSkywalk3r a întrebat:

Sunt băiat am 16 ani si din cand in când mă masturbez, dar termin repede in 5-7 minute. E normal?

13 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Da,e perfect normal

| 13 a răspuns:

Da, este absolut normal.

| Emilian65 a răspuns:

Este normal dupa cat timp ejaculezi, dar nu este normal ca te masturbezi.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Normal dupa cine, mai Pinocchio? Dupa Biserica Catolica sau dupa Ellen White, care a mancat rahat cu polonicul pe tema asta?

Dupa medici si psihologi e perfect normal, iar din punct de vedere etic nu e treaba ta ce face el cu scula lui.

| peperonies a răspuns:

Mie in 5-7 minute nici nu mi se scoala.

| Seba2013 a răspuns:

Nu este normal sa te mastubezi, este pacat.
Vei ajunge cu tot felul de boli.
Medicii, spun lucrul acesta, uite aici:
http://www.asam.org/......n-faqs.pdf sexual"
http://sash.net/
https://ro.wikipedia.org/wiki/Hipersexualitate

| TheRealDaniel a răspuns:

Nu, du-te la un doctor, urgeeent!

| Ionutszu a răspuns:

Frate, termini cand vrei, am terminat si in 2 minute si in 25 de minute..depinde de cat de excitat esti.of Doamne.

| ychigo a răspuns:

Încearcă sa te ti mai mult! Succes!

| PaharDeSticla a răspuns:

Depinde cand te masturbezi. daca te uiti 5 minute inainte la filme porno si dupa te apuci de treaba uitandu-te in continuare, nu apuci 2 minute, iti spun din experienta rolling on the floor))

| BadBEver a răspuns:

Copiilor, sau baietilor ca majoritatea aveti peste 15 ani daca stiti de masturbare. Daca te masturbezi devii un looser in viata, nu stii cum sa flirtezi cu fetele teafar. In mintea ta te gindesti tot timpul `e ceva in neregula cu mine?` Ai acnee pe fata, nu cresti in musculatura si/sau in inaltime maximal cit genetic esti predispus sa cresti. Ai un numar mai redus de hormoni masculini, inseamna ca barba iti va creste greu si vei arata ca un scolar, nu vei fi agresiv intr-o bataie, vei lua o palma si in loc sa raspunzi vei pune capul jos. Vederea si concentratia va fi mai slaba, increderea in sine la fel.
Daca nu te masturbezi te vei schimba in alt om, hormonii masculini te vor schimba fizic si psihic (te vei adapta pentru a place sexului opus).

In general vei fi un looser daca continui sa faci asta.
Gindestete ce e mai important sa fii un looser dar sa ai parte de aceasta placere, sau sa fii un barbat adevarat care va avea aceasta placere prin a face sex cu fetele.

Cheers.

| qSkywalk3r explică:

BadBever serios? Poveștile astea sunt pentru copii boss. Am impresia ca nici tu nu crezi tot ce ai scris acolo.