| rozbombon a întrebat:

Deci de ceva timp ma inteleg foarte bine chiar cu fostul meu prieten, vorbim zilnic. Specific ca amandoi avem iubiti, doar ca acestia nu stiu ca vorbim.Ne-am intalnit intruna din zile si am vb de trecut, ieri l-am intrebat daca a tinut vreodata la mine, precizez ca ne-am despartit acum 3 ani deoarece eu eram mai mica decat el. El mi-a raspuns ca a tinut doar ca nu avea cu cine pentru ca eram mai mica decat el si aveam alta mentalitate. L-am intrebat ca acum de ce mai vorbeste cu mine si mi-a spus ca nu stie raspunsul la aceasta intrebare, mi-a mai spus ca acum ma vede mai matura si ca m-am schimbat de atunci. Intr-una din seri eram prin oras si m-a vazut si mi-a scris ca sunt frumoasa si am tot vorbit, si tot prin preajma mea era sa ma vada ..azi i-am zis ca stiu ca ii este dor de mine si a zis ca de ce il mai intreb daca stiu deja raspunsul. ce parere aveti? inca mai tine la mine? eu inca as putea spune ca mai simt ceva pentru el. astept raspunsurile voastre

Răspuns Câştigător
| AliG a răspuns:

Eu cred ca el ti-a adus acest argument, ca nu erai matura si ca nu avea cu cine, fiindca altele au fost motivele despartirii, tinand cont de diferenta extrem de nesemnificativa dintre voi.
Eu merg pe premisa ca trecutul este trecut! u te-ai gandit ca daca el acum se desparte de iubita pentru tine, poate asa a facut si acum ceva ani, pentru alta? Analizeaza bine relatia ta actuala si relatia trecuta. Pune-le in balanta. Care e/ te-a satisfacut mai mult? Fii atenta la defectele lor, fiindca o alegere gresita o sa ti aduca multe consecinte si regrete. Daca tu l-ai fi iubit in momentul de fata pe iubitul tau, cu siguranta tipul nu iti mai trezea sentimente. Poate ca nu l-ai uitat, dar fii realista. Este pacat sa dai un baiat bun, pentru o iubire trecuta. In schimb, fiecare dintre noi avem goluri si pase proaste in relatii si cred ca fostul iar te minte si in general asta eeste motivul universal de despartire a barbatilor ``nu ne mai intelegem``. Asta denota ca n o iubeste si nu este dispus sa aiba o relatie serioasa cu ea, cum a fost si cu tine. Daca a vazut ca nu merge, nu s-a straduit sa fie bine, a preferat sa plece. Nu crezi ca este o problema? De ce cand da de greu, el fuge? Cedenota asta?

| rozbombon explică (pentru AliG):

Asa e, ai dreptate. iti multumesc mult pentru sfatul pe care mi l-ai dat :*

| AliG a răspuns (pentru rozbombon):

Ai grija, nuda vrabia din mana pe cioara de pe gard. Pupiciii

11 răspunsuri:
| Raulinio a răspuns:

Clar ca tine la tine dar grija mare ca daca vreti vrea din nou o relatie mai sunt alte doua persoane la mijloc care probabil cel putin una dintre ele va avea de suferit iar o relatie reinceputa nu va mai fi la fel si in cazul in care nu va mai merge se va termina mult mai urat ca prima, asta daca unul dintre voi investeste mai mult ca celalt asa ca gandeste-te bine ce vrei

| AliG a răspuns:

Pentru inceput... iti iubesti actualul iubit?

| rozbombon explică (pentru AliG):

Tin la el, dar mai am sentimente si pentru fostul.

| AliG a răspuns (pentru rozbombon):

Tii decat, nu il iubesti. Pe fostul l-ai iubit?

| rozbombon explică (pentru AliG):

Da, foarte mult.

| AliG a răspuns (pentru rozbombon):

Si cu siguranta relatia cu fostul a fost mai buna si mult mai lunga, zic bine? El de cat timp este cu iubita actuala?

| rozbombon explică (pentru AliG):

Am fost un an cu el, cu iubita actuala este de aproape 2 dar mi-a spus ca nu prea mai merge si se gandeste sa se desparta de ea, ce crezi mai tine la mine? sau vrea doar sa ma ia la misto?

| AliG a răspuns (pentru rozbombon):

Imediat o sa ti sun. SPune-mi cati ani ai tu, fostul, iubitii vostri actuali.

| rozbombon explică (pentru AliG):

Pai eu am 19, iubitul meu are 21 iar fostul 23 si actuala lui iubita este deodata cu mine