| PuținConteazăNumele a întrebat:

Deci, de la o vreme, din ce am observat eu, pe TPU sunt doar întrebări de genul (la categoria asta), "Bună TPU, m-am scobit în nas cu un creion, sunt însărcinată?", "dau laba de 3 ori pe zi, e rău?", "mi-a întârziat ciclul menstrual 10 secunde, e posibil să fi rămas însărcinată?", "O fată m-a luat în brațe și m-a sărutat, credeți că mă place?", "am cumpărat de curând un câine pechinez șchiop care mănâncă doar cereale, credeți că am rămas însărcinată?", mă întreb, CE EDUCAȚIE SEXUALĂ AU OAMENII DIN ZIUA DE AZI? CHIAR ATAT DE "JOS" SE AFLĂ? Mai era și unu "cine vrea să facă sex cu mine (să fie fată)", ce penibil, dacă vă întrebați ce raspunsuri aștept, e mai sus întrebarea propriu zisă, scrisă cu majuscule. Multumesc

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Faza e de ani buni.
Media de varsta e aici de 11-13-18 ani, putini sunt trecuti de varsta asta.
Sa nu mai zic ca sunt multi care pun la misto intrebari.
Nu le mai da antentie, asta vor in lipsa ei...

| corbulalbrosu a răspuns:

Predarea materiei denumita ''Educatia sexuala'' in scolile din tara noastra Romania, a fost in mod EFECTIV INTERZISA de catre BOR (biserica ortodoxa romana) din ordinul inalt prea NEfericitului patriarh Daniel, care le-a transmis parlamentarilor nostri minunati nu-i asa? ca ii va afurisi si blestema pe toti cei care vor indrazni sa voteze Proiectul de lege privind predarea in scolile din Romania a materiei scolare denumita Educatie sexuala si a cerut in mod expres ca sa fie introdusa ca materie de studiu Religia. Ma abtin sa mai fac si alte comentarii fiindca pe buna dreptate cuasemenea ''conducatori'' ne meritam soarta de... orbeti. thinking

| flixbuster a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Bine scris - prea-intunericitul patriarh ar trebui pus sa citeasca sectiunea Dragoste & Sex de pe TPU.

Bine, ca sa fiu al' dracu', BOR ar vrea educatie homo+pedo ca ei cu de astea se ocupa, cu vaginu' nu au treaba.

| Freya1 a răspuns:

Sunt foarte multi ce scriu la misto sau isi spun aici curiozitatile si fanteziile pentru ca sunt sub anonimat.
Nu au nici educatie in general, da educatie sexuala.De ce crezi ca sunt fete insarcinate de la 13 ani,abuzuri, violuri, zoofiliezoofilie etc? Din lipsa de educatie si minti bolnave.
Copilele de azi nu se mai tem ca au ramas insarcinate si nu isi termina scoala, nu au cu ce sa ii hraneasca si etc, isi fac griji ca afla mama.

| 6Antonio6Anto6 a răspuns:

In curand o sa vedem intrebari de genul : ''Am fost la biserica si m-am rugat, e posibil sa raman gravida cu Dumnezeu?'' laughing)))))