| user11080601008 a întrebat:

Deci, eu am cunoscut un tip prin fostul meu (sunt foști prieteni, se mai inteleg uneori dar nu asta conteaza).
Am iesit cu un prieten si din întâmplare era si el acolo si cativa baieti in plus. Noi am inceput sa tot vb, sa ne tachinam si la sfârșit cand am ramas doar noi singuri, mi-a spus ca de mult timp ii sunt draga, ca ii par timida, închisă in mine si sa nu mai zic nimanui ca am iesit sa nu se inteleaga gresit de către alte pers ptc eu ma despărțisem recent de fostul meu si n-am vrut sa par p@naram@ in ciuda a ceea ce se spune dspre mine din cauza fostului. (v-ati prins deja de situatie si de cele spuse, sper), noi inainte si cand eram imp cu fostul si erau ei prieteni, mi se parea ca se da putin la mine dar credeam ca sunt paranoica. In rest, imi scrisese intr-o zi pe insta si am vorbit putin si m-a intrebat daca am iubit, am spus ca nu am, totul dupa acea ieșire. Eu am inceput sa ma atașez putin de el ca ma tot chema sa stam impreuna si in timpul scolii cum ne intersectam mai mereu, voia sa păstreze lucruri de la mine etc. Am vorbit cu prietenul lui cel mai bun si a zis ca el chiar ține la mine ceea ce e rar pentru ca el nu prea ține la fete. Mi s-a parut dragut si i-am dat o sansa. Următoarele săptămâni urmând faptul ca m-a pupat si mi-a mai spus ca ma si iubeste, ma îmbrățișa si imi oferea atentie si afecțiune, purta toate lucrurile de la mine (brățărele, lucruri de pus in husa, scrisori dragute etc) însă nu eram inca impreuna, un fel de talking stage. Totul pana intr-o zi cand am ajuns normal la scoala si el mi-a spus ca are ceva de discutat cu mine, apoi a zis ca el nu mai ține deloc la mine si ca ramane sa ne salutam. I-am explicat ca eu am ajuns sa tin mult mult la el si imi pare rau ca ne mai certam uneori (faceam gelozii, asta din cauza ca incerca si el sa ma faca geloasa cu alte fete, sa vada cum reactionez) se bătuse si cu tipul celalalt (fostul) chipurile, pentru mine si chiar mi-a fost ft rau fara el. Eu tot voiam sa ne impacam si el tot mai urat se comporta cu mine dupa: statea cu alte fete (din nou pentru gelozii), facea metoda de manipulare oferindu-mi putina atentie apoi pleca, m-a jignit, m-a barfit, imi daduse si block o buna perioada de timp, m-a lasat sa-l astept cand a zis ca vrea sa vorbim si sa ne întâlnim si nu a mai venit. Dupa, cand am vorbit cu cmbp al lui, a zis ca el voia doar sa ma ***@ crezand ca sunt p@naram@ din spusele fostului si ale altora si ca nu a simtit niciodata nimic pentru mine, apoi am auzit vorbe ca si el ar fi spus asta, personal, altora.
Si oricat de mult incerc sa ma concentrez si sa-l uit, il am imprimat in suflet sincer. E cu 2-3 ani aproximativ mai mare decat mine si trebuia sa ma astept, dar atențiile alea si tot ce s-a intamplat intre noi la inceput ma face sa nu-l pot uita. Stiu ca probabil el a si uitat de mine, mai ales acum pe parcursul verii cand poate întâlni atatea fete. Am auzit bârfe cum ca vorbea cu mai multe in timp ce era cu mine. Nu stiu ce sa fac, ma gandesc mereu la el.

Răspuns Câştigător
| 01Apple10 a răspuns:

Daca bei lean si te faci trapper o sa ai destule zdrente si o sa uiti de el. Si asa are moaca de prost probabil, slay girl nu sta dupa asa ceva.

| user11080601008 explică (pentru 01Apple10):

Raddlaughing) da, are fata de prost. cati ani ai? i like your personality si vr ig u tau d asta zic

3 răspunsuri:
| anonimuIl a răspuns:

A procedat corect cu tine și el a ținut la tine.

| user11080601008 explică (pentru anonimuIl):

Geloziile le facea si inainte sa nu mai vorbim, ca voia sa le bat pe alea si tot le zicea ălora ca am ceva cu ele laughing))) sa ma iau de ele. erau niste grase proaste si stia ft bine ca nu as fi geloasa pentru asa ceva )