| anonim_4396 a întrebat:

Deci. îmi place rău de un băiat. Da' rău! Cred că îl simpatizez de vreo 3 ani, însă abia acum 1 an am realizat că e ceva mult mai mult. Anul asta, prin martie, făcea glume cu mine, la olimpiada, se băga în seamă și cineva mi-a spus că îi părea că ne înțelegem foarte bine. Am început să îl salut, si mi-a raspuns de vreo 2 ori, până când l-am salutat din nou dintr-o altă zi si nu mi-a mai răspuns. Vara asta îl vedea în fiecare zi. Dintr-o zi, o prietena de-a mea, de fapt nu sunt foarte sigura daca îmi e prietena, era la pod cu el si fratele ei, si vecinul meu. Când am trecut pe lângă ei, ea mi-a povestit că el a întrebat pe vecinul meu "ce are mă asta? E handicapata? Auzi ma,tu stai cu ea?".
Când mi-am întrebat prima oară nu a zis și cuvântul handicapata, după a completat. E posibil ca si ea sa ma fi mințit? Ca nu are logica! Poate că și ei îi place de el, sincer,e cel mai frumos din școală, a ieșit și mister.
Adineauri am trecut pe lângă el, chiar ma gândeam înainte,ar fi culmea sa ma întâlnesc cu el, si am rămas dezamăgită că nici măcar nu s-a uitat la mine.sad Eu chiar l-am iubit si inca il iubesc mult, nu stiu de el. am crezut că tine măcar puțin la mine, acum nu stiu. sincer, mă gândesc mereu la el. el se da la toate fetele, el se tine după ele, probabil ca nu il interesez.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este exact asa cum presupui, nu este interesat de persoana ta. Pentru a exista o relatie chiar si de prietenie este necesar sa existe o minima atractivitate intre cele2 persoane. In cazul tau se pare ca nu exista asa ceva din partea lui, sentimentul de placere, atractie, iubire iti apartine doar tie, si fiindca nu este reciproc probabil ca te si ignora. De obicei timpul rezolva astfel de probleme, deci momentan nu ai de facut nimic altceva decat sa astepti si sa speri. Cine stie, poate... poate. Multa sanatate!

| Minulina123 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa inerci sa il uiți. Mai sunt si alți băieți pe lume care poate ar face orice doar ca sa le vorbesti. Daca voia ceva cu tine sigur iti dădea de inteles asta, adica ar fi încercat sa stea în preajma ta, sa te salute el primul cand vă întâlniți si multe altele. Sunt cam in aceeasi situație ca tine. Plac în băiat care la un moment dat a facut ceva glume cu mine si părea ca ne intelegem, dar acum se comporta ca si cand nu m-ar cunoaste măcar. Eu incerc sa trec peste. Nu îmi e de nici un folos sa alerg după el si lui nici sa nu ii pese. Încearcă sa nu il mai bagi in seama si nici măcar sa te mai uiți la el, doar asa il poți uita. happy Bafta!

| andreedeed5a a răspuns (pentru Minulina123):

Dar dacă nu vrea să îmi dea de înțeles asta si e timid?

| Minulina123 a răspuns (pentru andreedeed5a):

Din cele povestite de tine nu mi se pare deloc ca e timid. Crede-ma, daca te-ar fi placut si el sigur facea ceva in privinta asta, sigur iti dadea asta de inteles. Nu iti mai face sperante pentru ca dupa aceea tot tu o sa te simiti rau. Stai calma, exista si alti baieti pe lumea asta :*