| andreedeed5a a întrebat:

Deci. îmi place rău de un băiat. Da' rău! Cred că îl simpatizez de vreo 3 ani, însă abia acum 1 an am realizat că e ceva mult mai mult. Anul asta, prin martie, făcea glume cu mine, la olimpiada, se băga în seamă și cineva mi-a spus că îi părea că ne înțelegem foarte bine. Când am coborât din microbuzul cu care am fost era să alunec pe gheata si mi-a spus el ceva de genul "Hopaa!" iar eu i-am zis ca nu ma las până nu cad. În timpul olimpiadei m-am mutat cu el si eu mă văităm ca am scris mult iar el glumea cu mine si zicea "eu te-am pus să scrii atât?!". La alte concursuri făcea glume cu mine si am facut impreuna si o farsa cuiva. După el se baga in seama cu mine si m- întrebat ce nota am la chimie. Am început să îl salut, si mi-a raspuns de vreo 2 ori, odata mi-a răspuns cu "buna,buna",până când l-am salutat din nou dintr-o altă zi si nu mi-a mai răspuns. Vara asta îl vedeam în fiecare zi.
intr-o zi, o prietena de-a mea, de fapt nu sunt foarte sigura daca îmi e prietena, era la pod cu fratele ei, si vecinul meu și era si el cu ei. Mi se pare ciudat pentru că eu stăteam mereu,in fiecare zi în acel loc,si venise si el exact acolo,plus ca tipii respectivi nu erau ca cei cu care stătea el. Când am trecut pe lângă ei, ea mi-a povestit că el(băiatul de care îmi place) l-a întrebat pe vecinul meu "auzi georgica,tu stai cu ea?" la care vecinul a răspuns că nu prea, pentru că el stă mai mult cu altcineva. Dupa el a întrebat "dar ea ce are?" Am intrebat-o de mai multe ori pe fata aceea si după începea să se bâlbâie si sa se contrazică ajungând să îmi spună că a întrebat asa :"Ce are ma asta? E handicapata? Auzi georgica, tu stai cu ea?". Ciudat e ca atunci când a zis cuvântul handicapata a zis-o râzând. Daca imi era rietena nu reacționa Așa. Plus ca ea mi-a spus ca nu tine minte decat ce o interesează, si nu după mult timp, chiar ea ne-am povestit ceva ce făcuse el acum 3 ani.E u nu stiu daca ea a mințit sau nu, de ce faci o persoană handicapata s dupate interesezi cu cine stă?

Ieri am trecut pe lângă el, chiar ma gândeam înainte, ar fi culmea sa ma întâlnesc cu el, si eu m-am înroșit si mi-am întors privirea în altă parte, el a făcut același lucru și nici măcar nu m-am salutat. El e mai mare cu un an decât mine.Eu chiar l-am iubit si inca il iubesc mult, nu stiu de el. am crezut ca si el ma place catsi de prin, dar de la chestia cu jignirea si de ieri, acum nu stiu. sincer, mă gândesc mereu la el. el se da la toate fetele, el se tine după ele. Eu sunt cea mai deșteaptă din școală și sunt si genul de persoană care la prima vedere pare rea si nemiloasă. La biserică eu am luat în brațe o fata si după el a intrebat-o "te-a pupat vreodată?". De mică îmi aduc aminte că făcea glume cu mine, mă duceam la magazinul lui si aveam vreo 8-9 ani parcă, si el mi-a dat ce voiam, iar după fratele lui mai mare l-a întrebat dacă îi place de mine. După nu am mai auzit.
Dacă i-ar plăcea de mine, nu s-ar tine si după mine? Sau nu face asta pentru că eu sunt genul de persoană educata si deșteaptă, nu ca parașutele? Am observat că el e o persoană glumeață,perversa,insa are si o latură sensibila, si apreciază mult educatia.pe Facebook uk lui am văzut că a pus o poza "când îți dai seama ca îți place de cineva mai mult decât credeai" si când cineva a întrebat a zis că nu spun,nu spun, nu spun. A mai pus o poza "logica fetelor:te plac, dar nu vreau să îți dau de înțeles asta, aștept să citești în stele și sa faci tu primul pas". Care e treaba cu el?

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu as sta deoparte fata de un om care nu "stie" sa ma salute cand trece pe linga mine, si ma mai si jigneste prin ce zice. Daca de pe acum ai parte de chestii urite, cum va fi cand veti fi impreuna, nu te gindesti?

| Aaaaa1111bbbb2222 a răspuns:

Pot fi multe coincidente la mijloc. Si eu am patit.o, credeam ca ma place, ca i-mi da semnale si cand de fapt el se uita dupa alta. Ai mare grija cu el. Nu zicca nu sunt sanse sa nu te placa, dar nici sa suferi dupa...