| flaviutza a întrebat:

Deci ma aflu intr-o situatzie disperata si asta numai din cauza mea va rog nu ma judecatzi si raspundeti-mi. ultima menstruatie am avut-o pe 12 mai, contact neprotejat pe 7 iunie(nu a lasat nimic inauntru, doar lichid seminal probabil) dupa calculele mele 7 iunie era o perioada infertila.trebuia sa-mi vina pe 12.azi e 14 si ink nu mi-a venit. e posibil si din kuza stresului sa intarzie? va rog sa-mi raspundeti cat de mare e probabilitatea sa fiu insarcinata sunt ingrijorata mai ales ca nici nu pot face un test de sarcina pentru ca e prea devreme.multumesc

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu ar trebui sa fii insarcinata,dupa parerea mea.
Si,nu vreau sa te informez gresit,dar aici, in Grecia, exista teste de sarcina pe care le poti face din prima zi de intarziere a ciclului.Nu exista si in tara?
Oricum, cred ca de data asta ai scapat, nu vad sa fi fost in perioada fertila.
Ai grija de tine, protejeaza-te!

| Jony123 a răspuns:

Nu ai dc sa te temi acum. Daca esti foarte stresata sigur va intarzia, mai asteapta si va veni, daca nu atunci fa un test de sarcina dupa vreo saptamana doua!
Sper ca te-am ajutat! Funda? Plzzzz

| Girl a răspuns:

Sansele de a fi insarcinata exista, dar sunt foarte mici.Iar in legatura cu faptul ca poate intarzia din cauza stresului este adevarat, acelasi lucuru mi s `a intamplat si mie.Cel mai bun lucru e sa mergi la un medic ginecolog sa iti faca o radiografie sa vezi daca s`a intamplat ceva si sa iti prescrie si niste anticonceptionale.Asa te poti afla mai in siguranta.Multa bafta si ai grija pe viitor:*