| anonim_4396 a întrebat:

Deci,nu stiu cum sa incep. Imi place de o fata,de curand m-am imprietenit cu ea.Ea este prietena buna cu fosta mea iubita. Ne intelegem foarte bine acum, dar eu vreau ceva mai mult.Ce ma sfatuiti sa fac? Risc ceva daca incerc mai mult decat o prietenie? Cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Jacquelinor a răspuns:

E puțin riscant, din moment ce fosta ta prietenă s-ar putea să nu primească vestea foarte bine. Mai bine gândește-te dacă o placi într-adevăr pe fata aceasta, cât ar dura o anumită relație și dacă merită într-adevăr efortul. Dacă tu chiar o placi și ești sigur că vrei o relație, dă-i semne discrete. Salut-o tu primul, întreab-o mereu cum se simte, dacă e tristă nu ezita să o iei în brațe. Fetelor le place asta, dar nu sări direct pe ea, ia-o încetișorwinking invit-o la un suc, la film sau la o orice întâlnire fără să îți fie frică de reacția ei. "Ai chef să bem un suc, să zicem, mâine pe la 2?" dacă dă și ea semne bune (gen; flirtează cu tine, etc) atunci spune-i tot ce simți fără să te temi. Succes!

| lover123 a răspuns (pentru Jacquelinor):

Pot spune ca vb cu ea...chiar ea m-a invitat la un suchappy oricum multumesc...

4 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Fiind tu insati!

| Adrian_Grasuţu_1995 a răspuns:

Fii atent lover'e..pentru ca aci sunt mai multi 'stalpi' in cale..in primul rand daca fosta si fata de care iti place sunt prietene bune..imi este greu sa cred ca ar accepta sa stea cu tine.DAR, exista un mare dar..ai sanse daca o faci sa se indragosteasca de tine..si dupa ce vezi ca ii cam place de tine.fai TU primul pas si intreabo..asa sunt sigur ca vei reusii..mult noroc happy

| Stefanuccio a răspuns:

Pai fa si tu un moment mai romantic cand numai voi doi sunteti incearca sa vb cu ea si dupa o saruti o sa mearcga totul de la sine... ca in telenovele laughing