| ingerassecret a întrebat:

Deci numai inteleg nimic si chiar am nevoie de niste sfaturi de la voi.
Fostul meu prieten care m-a lasat pentru alta fata(statea cu ea in timp ce statea si cu mine) tot incearca sa ma ia in brate afara, sa ma tina in brate, de mana, sa ma pupe pe obraz s-au pe gat.Binenteles ca eu nu il las si ii spun sa ma lase in pace.El nu intelege si tot la fel face.Astazi cand am iesit pe afara m-a intrebat"auzi am auzit ceva,dar sper sa nu fie adevarat",eu l-am intrebat ce, si el mi-a raspuns"ca ti-ai facut prieten".I-am raspuns ca nu, si daca ar fi sa imi fac care ar fi problema lui si el s-a uitat la mine si a inceput sa zambeasca.
Se baga in seama cu mine mereu cand ma vede, imi zambeste etc...
De ce credeti ca mai face aceste gesturi avand in vedere ca el are prietena acum?
Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa sunt relatiile la 14 ani. o sa iti fie dor de vremurile astea

| Danysan a răspuns:

Voi fetele sunteti tari naive-asa ajung unii sa va manipuleze o Viata.Trebuie sa te impui -adica daca odata a gresit si l-ai iertat si apoi iar a facut-o si tot asa -trebuie sa ai Curaj sa ai spui verde in fata ca ai pe altcineva -chiar daca ti la el sti bine ca e un mare nesimtit -asa ca nu conteaza cat o sa te doara -stai cu baitu cu care esti acum.

| Captoresque a răspuns:

... -_-
El doar face pe boul în preajma ta, nici nu știu de ce dracu toată lumea are tendința să păstreze legătura cu fostul/fosta.

Frate, s-a terminat? S-a terminat. La revedere și un praz verde, ura și la gară.

Dă-i trei șuturi în cur și mergi înainte cu viața.

| w0nderboy a răspuns (pentru Captoresque):

La revedere, si un praz verde, ura si la gara! laughing
Mi-ai facut seara, thx laughing

| oOoBrBoOo a răspuns:

Pentru ca vrea sa steie cu 2 fete deodata sa arete si el ca ii cineva dar arata doar ca ii un fraieroh go on o sasi deie el seama mai incolo.Dai pace si gasesteti pe alticineva.