| AnemonaP a întrebat:

Deci poate ma credeti mai nebuna dar ma plictisesc de toti iubitii mei, adica odata era un baiat in scoala, era intr-o saptamana imi doream atat de mult sa vina si sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el, si ma uitam la ceas daca mai sunt pauze sa ma vad cu el si pe mess cand ma intrebase straight face deja ma plictisisem, am fost cu multi si ma plictiseau, sunt cu unu acum de vreo saptamana, mor de plictiseala, oare voi gasi pe cineva vreodata sa nu ma plictiseasca sad? Funda+vot un sfat va rog P. S. Fara raspunsuri stupide

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Andra,tu iubesti "dragostea",nu omul.
Ti-ai facut o idee despre dragoste,esti romantica,visezi dragoste,vezi filme de dragoste,asculti muzica de dragoste,dar inca nu ai intalnit-o.
Si o cauti.
Incerci s-o gasesti cu unul,cu altul,cu destui,nu e si nu e!
Plictiseala ta e modul tau de a-ti manifesta dezamagirea,toti par sa-ti poata aduca acea dragoste,dar nici unul n-a reusit!
Nu-i nimic.
Pot sa-ti spun ca intr-o buna zi dorinta ta ascunsa,visele tale, se vor implini.
Vei cunoaste un baiat atat de diferit de TOTI ceilalti, atat de bine croit pe masura ta ca n-o sa-i mai dai drumul.
Si nici el tie!
Iti doresc doar sa nu ai mult de asteptat!

7 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Eeee, e tare faza sa stii! Inca nu a aparut baiatul care sa te farmece, sa te faca sa-l iubesti sa doresti sa fii cu el non stop! Ai gasit numai monotonie in jur, de asta sa stii! Dar nu-i nimic tu ramai aceeasi si e imposibil sa nu apara si cel just! Ca prin felul si modul lui de a fi, sa te scoata din monotonie! Multa bafta!

| CoquineNoire a răspuns:

Draga, asa sunt relatiile din scoala...plictisitoare.
la varsta asta, baietii nu au nimic in cap, sunt imaturi, neseriosi, si au "relatii" schimbatoare.(am pus in ghilimele pentru ca habar nu au cum se intretine o relatie)
deci, asteapta pana vei creste, si gaseste-ti un baiat matur, amuzant, sa aveti ce face, sa nu lasati sa intervina rutina.
ai inteles? deocamdata vezi-ti de scoala, si lasa spiritul asta de turma, ca daca au colegele tale iubiti, sa ai si tu.
o sa-ti vina si tie vremea.

| foxi a răspuns:

Dar tu nu crezi ca plictisesti pe altii?

| CoquineNoire a răspuns (pentru foxi):

Ahahah...ar trebui sa ia tipa in considerare rasp tau.

| zdrangoi a răspuns (pentru foxi):

Mi-ai "luat vorba din gura".
exact asta voiam sa scriu.

| IrimieRaluca a răspuns:

Pai mai este timp. Cand vei da peste cineva potrivit si o sa te indragostesti pana peste urechi, nu o sa mai ai "timp" sa te plictisesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca tocmai tu esti cea care nu are chef de o relatie acum. nu cred ca sunt de vina baietii din jurul tau, ei se comporta comform varstei lor.