| anonim_4396 a întrebat:

Deci situația e următoarea:Băiatul a ejaculat pe abdomenul meu si pe partea de sus a lengerii intime. Observind chestia respectivă am plecat imediat în dus si am lasat lengeria.Anunț ca era destul de multă sperma.Chestia e ca e posibil ca rrapidd sperma in contact cu suvoiul de apă cald-fierbinte să fi ajuns în vaginul meu să mă fi lăsat însărcinată? Contact sexual nu am avut. Poate ar fi trebuit s-o șterg etc...nu cum am procedat eu eliminind-o imediat cu apaa în jos.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te asigur ca de pe vulva care in acel moment aproape sigur acoperea zona intrarii vaginale (aceasta este rostul celor 2 labii externe), probabilitatea ca sperma sa se "strecoare" printre labii, sa ajunga la intrarea vaginului si sa se si scurga inspre in sus este aproape imposibila. In concluzie teoretic nu poate exista nici o posibilitate sa ajunga sperma in vagin. Si se pare ca nici tu nu constientizezi faptul ca o sarcina se poate forma numai si numai in PERIOADA FERTILA. In restul zilelor dintr-un ciclu menstrual, chiar daca spermatozoizii ajung in uter in lipsa unui ovul viabil nu au ce fecunda si drept urmare a acestui fapt vor muri in 2-3 zile, deci nu pot sa produca in nici un caz o sarcina.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica sperma se scurgea in jos,odata cu apa, sa se scuture ca umbrela de ploaie, iar apoi trebuia sa urce in sus, sa bata la usa si sa intre inauntru. Daca se ramanea insarcinata din situatia expusa de tine, natura nu ar mai fi inventat penisul la barbati. Iti lasa sperma in cada iar tu stateai in apa si ea intra singura acolo. Doamne, ce specimene au aparut pe Pamant!

| RAY a răspuns:

Zeus fie cu tine, dar de ora de biologie ai auzit vreodata?

| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-ai imaginat cel putin cam in ce mod ar fi putut ajunge sperma in vaginul tau? Cum ti-ai putea imagina ca ar exista macar o infima posibilitate de ase produce asa ceva. Ar fi bine sa te informezi corect in ce mod se produce fecundarea ovulului. Sanatate!

| Anișoara963 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pai chestia e ca sperma a ajuns pe vulva mea, si cu apa am eliminat-o.

| Anișoara963 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Asta m-a înspăimântat ca sunt in perioada fertila.(

| Anișoara963 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mersi de informație.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anișoara963):

Te asigur ca de pe vulva care in acel moment aproape sigur acoperea zona intrarii vaginale (aceasta este rostul celor 2 labii externe), probabilitatea ca sperma sa se "strecoare" printre labii, sa ajunga la intrarea vaginului si sa se si scurga inspre in sus este aproape imposibila. In concluzie teoretic nu poate exista nici o posibilitate sa ajunga sperma in vagin. Si se pare ca nici tu nu constientizezi faptul ca o sarcina se poate forma numai si numai in PERIOADA FERTILA. In restul zilelor dintr-un ciclu menstrual, chiar daca spermatozoizii ajung in uter in lipsa unui ovul viabil nu au ce fecunda si drept urmare a acestui fapt vor muri in 2-3 zile, deci nu pot sa produca in nici un caz o sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

Sperma s-a scurs odata cu apa si nu avea cum sa ajunga in vagin. Deci nu este posibila o sarcina asa cum crezi tu.

| Oana92 a răspuns:

Evident ca esti gravida. Pentru ca spermatozoizii sunt ca niste masini cu gps si gasesc drumul spre vaginul tau indiferent de locul in care ei se afla...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bag ...in tara asta.

| WaterDrop a răspuns (pentru anonim_4396):

! laughing

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Si ce poza inocenta are la avatar laughing

| Steam321 a răspuns:

Nu

| AllahuSnackBar a răspuns:

Da, sperma poate ajunge în tine chiar dacă te-ai spălat cu apa. Încearcă niste acid data viitoare, să fii sigura.