| Sttteffy a întrebat:

Deci...totul a inceput frumos,prieteni,o prietenie foarte frumoasa,ieseam impreuna,ne distram radeam, glume si multe nebunii.Era perfect pana cand el mi a spus ca tine mai mult ca la o prietena la mine L-am intrebat daca e sigur pe ceea ce spune si mi a zis ca daca nu ar fi forst asa nu mi ar fi spus nimic.L am intrebat ce o sa se intample cu prietenia noastra, daca merita sa riscam si sa trecem mai departe iar el mi-a spus ca da mi a promis multe amintiri frumoase A trecut o luna totul era perfect : vorbeam zi de zi dar dintr o data totul a inceput sa se raceasca.(...)Cand lucrurile s au racit un baiat care dorea ca eu sa ma imprietenesc cu un prieten dea lui si pe care l am refuzat s-a imprietenit brusc cu baiatul pe care il placeam. Este posibil ca el sa i fi spus chestii care sa il intoarca impotriva mea..trebuie sa mentionez ca la inceput si pretenul lui cel mai bun ma placea,si ma tem ca el sa nu fi luat totul ca pe o provocare,insa.nu stiu parca a decurs mult prea repede ajunsesem sa nu ne mai vorbim din orgoliu; nu se mai baga in seama si am decis,cand el a adus vorba ca vrea o schimbare, si ca era mai ok ca prieteni, am decis sa luam o pauza. Ceea ce vreau sa stiu este: Oare va mai fi al meu? Oare merita sa lupt in continuare? O sa mai fie ce a fost?

P.S Este serios pentru mine, deci va rog, fara raspunsuri jignitoarebig grin Funda :*! Multumesc >big grin

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca s-a lasat influentat de vorbe straine si rele,nu ti-era prieten de la inceput,era interesat in a te face iubita lui,nu prietena lui.
Daca ati ajuns sa va iubiti si pomenesti de "orgoliu",atunci nu va iubeati...
Of,daca ai sti ce greu imi e sa-ti scriu lucrurile astea aici!
Inteleg ca esti indragostita si ai picat intr-o plasa de barfe tesuta impotriva ta.
Lasa tot si vorbeste-i!
Si orgoliu si incapatanare si tot!
Gandeste-te ce ii vei spune,afla ce s-a vehiculat la adresa ta si sa nu te impotmolesti in argumente!
Sa fii sincera si sa-i ceri sa fie la fel!
Ati intrat intr-o mare neintelegere si intriga si,in loc s-o lamuriti intre voi,el a preferat sa se lase influentat, nu sa se increada in tine!
Acum, lamureste-l!
Si, daca chiar il pierzi, inseamna ca n-ai contat chiar niciodata pentru el.
Doare.
Afurisit de rau.
Dar macar stii!

2 răspunsuri:
| ChemoshRDB a răspuns:

Daca il iubesti, taraste-te si in noroi pentru el, dar fa asta numai daca esti convinsa ca este o iubire reciproca. Mai bine calca-ti pe orgoliu si spune-i ca vrei sa aflii cauzele despartirii voastre, cauzele reale. La sfarsitul discutiei ia-ti inima-n dinti si intreaba-l daca despartirea ramane permanenta, ma rog, intreab-al asta daca nu v-ati impacat deja

| FloreaVicentiu97 a răspuns:

Deasta nu e bine sa te,, combini'' cu cel/cea mai buna prieten/a pierdeti o prietenie adevarata si nu se stie daca se va mai reface... Dar mai dal in mm lui de orgoliu ~x( ce rezolvi in cazul asta cu el suferiti amandoi ca p****i. Si in caz ca nu mai vrea el sa fie cu tine... Ar trebui macar sa redeveniti prieteni