| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 ani cand m-am imprietenit cu niste fete de le bloc era o fata pe care nimeni nu o baga in seama si daca nu facea ce spuneau celelalte fete o alungau. Eu m-am imprietenit cu fata aia si de vara precuta pana acum cateva saptamani am fost cele mai bune prieteni, nu ieseam niciodata unu fara cealalta. Acum cateva saptamani ea mi-a spus ca mai cunoaste o fata care nu are cu cina sa se joace si eu am spus sa ne imprietenim si cu ea. Neam imprietenit si acum tot timpul ies ele 2 impreuna si pe mine ma suna doar daca cealalta fata nu iese. Nu mai am alti prieteni buni si nu stiu ce sa fac pentru ca nu am cu cine altcineva sa ies. Va rog dati-mi si mie o idee cum sa ma imprietenesc foarte bine cu ea sau cum sa ma imprietenesc cu altcineva. Multumesc

Răspuns Câştigător
| SMA a răspuns:

Buna! Asta mi se intampla si mie inainte de liceu. Am avut la fel ca tine la inceput o prietena foarte buna, iar dupa ce am incluso si pe alta fata totul s-a schimbat radical. Nu regret ca am devenit toate 3 prietene. Primul pas pe care trebuie sa il faci e sa le spui lor ce simti. Daca nu te simti pregatita sa le spui asta cand e si fata cu care nu prea ai legatura sufleteasca prea stransa, atunci spune-i celei mai bune prietene. Fa'o sa inteleaga ca tu nu esti doar fata de rezerva ci faceti toate parte dintr-un grup, iar prietenele se respecta si nu se lasa deoparte. Dupa ce iti dai acea piatra de pe umeri, e simplu, baga'te mai mult in seamna, socializeaza cu amandoua deodata sa va obisnuiti toate 3, nu doar 2 cum sunt ele mai nou obisnuite. Nu stiu sigur daca te'am zapacit sau nu, dar fac si eu ce pot laughing. Noroc mult!