| anonim_4396 a întrebat:

Deci un baiat cam place 2 fete. F, prima fata, este genul mai inabordabila. Pe ea a intrebat. o daca vrea sa fie cu el si acum 2 ani si anul trecut si acum. Ea l. a refuzat pana acum cateva luni, au avut o relatie, dar ft scurta deoarece nu aveau cand sa se vada, el era mai timid cu ea F spunandu. i ca nu. l lasa din prima sa o pupe. Totusi el a tinut la ea, s. a rugat ft mult sa se impace, dar ea nu a mai vrut. I. a spus ca nu a mai iubit pe nmn ca pe ea, la fel le. a spus si prietenilor. Dupa 4 luni in care F l. a refuzat, el s. a dus la B. Fata pe care o stia super indragostita de el cam de un an, care statea cu el oricand acum avea prieten de ceva timp. Ea este opusul lui F, daca F e cuminte ei bine B nuprea e asa. Acum el se ruga intr. una de B sa se impace cu el, sa. l uite pe actualul ei prieten, i. a juat ca o iubeste, o mai intreba pe bff ei ce mai face B. Cu toate astea, inca mai vorbea cu F si se mai dadea si la altele. Pe 5 oct B l. a refuzat complet, iar dupa 2 saptamana, a cam intrebat. o pe F daca vrea sa fie din nou impreuna, dar F l. a refuzat spunandu. i ca dupa ce s. a rugat atat de mine, B, vine la ea, iar el a cedat ft usor spunandu. i 'cum zici tu sad". Pana la urma cine e mai speciala pentru el, la cine tine? La B sau F?

6 răspunsuri:
| MarTZius a răspuns:

Cine fuge dupa 2 iepuri nu prinde nimic, asa ca parerea mea ar fi ca nici B si nici F nu ar trebui sa il mai bage in seama.acum fuge la una si-ii spune ca o iubeste iar imediat pleaca la cealalta si spune tot asa.n-are nici un sens.nu merita sa fie cu nici una.

| AndreiGabi a răspuns:

Eu cred ca tine la F, pe ea o place in mod special.B este o consolare, o varianta de urgenta.Te place (sper ca am inteles bine si esti B) dar...nu mai mult ca pe F.
Oana spune ca "dragoste e atunci cand nu mai vezi nimic decat pers iubita " doar ca atunci cand cu persoana iubita nu merge nimic trebuie sa treci la o urmatoare etapa.Nu a mentit neaparat cand a jurat ca te iubeste. Poate ca este mai confuz decat tine, poate nici el nu stie ce sa faca sau la cine tine cu adevarat.Asteapta,in timp o sa se linisteasca apele.

| anonim_4396 explică (pentru AndreiGabi):

Adica acum tine la mine, iar pe F a uitat-o.

| AmelyRain a răspuns:

La F

| oanaX a răspuns:

Tine la ele doar ca prietene. pe nici una nu o iubeste. dragoste e atunci cand nu mai vezi nimic decat pers iubita in tot universul. si dragostea nu dispare asa imediat. el doar isi doreste o gagica cu care sa se laude in fata baietilor si ar face orice sa aiba una. odata ce a vazut ca ia mers cu cele 2 fete prefera sa se roage de ele decat sa caute pe altele pentru ca e mai usor asa ca deja se cunosc destul de bine:*:*sfat pentru cel 2 fete. sa nul accepte

| I a răspuns:

Dupa parerea mea consider ca fata F deoarece el poate tine intr-adevar la ea iar fata B este ca un fel de jucarie pentru el si se jaoca doar cind are nevoie adica se foloseste de B