| Loredana96 a întrebat:

Degraba implinesc un an decind ma tot chinui cu un baiat.E mai mare ca mine 5 ani.Eu am 17, el 22.La inceput el imi oferea toata atentia posibila ca sa accept sa fiu impreuna cu el. Flori, cadouri, sunete, mesaje si chestii de genu.Eu ma comportam urit cu el, pentru ca imi era frica, credeam ca vrea sa fie cu mine doar pentru sex.Si plus la asta, el e genul de baiat de cartier, tipul ala dur.Iar eu fata cuminte, care invata la medicina si sta doar acasa, pina la urma m-am indragostit pina peste cap de el (situatie tipicia oricarei fete).Asa indragostita cum eram, totusi nu ma lasam batuta.Ii spuneam sa ma lese in pace ca nu am placerea sa vorbesc cu el si chestii de genu.El totusi s-a tinut de mine.A fost jumatate de an in Franta, si de acolo ma suna si imi dadea mesaje.In septembrie a venit acasa, a crezut ca eu ma voi comporta altfel.A stat 3 saptamini acasa dar eu doar de 2 ori am acceptat sa ies cu el, cu toate ca ma intreba in fiecare zi.La inceputul lui octombrie a plecat inapoi in Franta.In noiembrie mi-a spus ca el deja s-a saturat sa imble dupa mine, dar eu sa nu-i ofer atentie.Mie imi era dor de el, si nu voiam sa-l pierd asa ca am acceptat sa fim impreuna.Totul a fost bine. Pina acum o saptamana el a inceput sa vorbeasca despre sex.Nu mi-a propus sa avem relatii sexuale, doar facea glume pe tema asta si stia prea bine ca nu-mi place acest subiect.Eu am reactionat cam urit si i-am spus sa isi daie seama ce vorbeste.
El s-a invervat si mi-a spus ca intr-o relatie e normal sa vorbesti despre sex.Si a spus sa raminem prieteni, pentru ca eu timp de un an mi-am batut joc si l-am ignorat si ca asta e dovada ca nu-l iubesc.A zis ca s-a saturat, nu mai are puteri sa imi rabde caracterul si comportamentul.Ca timp de un an nu i-am permis sa puna macar un deget pe mine, sa ma cuprinda si chestii de genu.Lui i-a fost greu iar eu nu l-am inteles.
Si aici s-a terminat totul.L-am sters din prieteni.Si el a inceput sa-i scrie prietenei mele cele mai bune.Ii spune ca o place,si ca ar vrea sa o vada.
In acelasi timp imi scrie si mie:Salut,ce faci si dupa:bine, pa.
Imi viziteaza profilu in fiecare zi.
Ieri mi-a vizitat profilul, eu chiar imi adaugasem o poza in care paream foarte fericita, am postat doar citate pozitive ca sa dau impresia ca ma simt foarte bine.Si el indata dupa ce mi-a vizitat profilul i-a scris prietenei mele ca o place, si sa nu creada ca vrea sa ma faca geloasa, ca eu nu merit asta si ca el deja nu ma place.
Nu stiu ce sa fac, sa il vizitez si eu inapoi, sau sa ii arat doar indiferenta avind in vedere ca el m-a lasat in acel moment cind eu deja ii spuneam ca il iubesc, si stia ca sint a lui?
Adevarul e ca mi-e foarte greu fara el.Nu am vorbit normal deja de o saptamana si parca ceva nu-mi ajunge crying cind vad ca ii scrie prietenei mele mi se rupe inima in bucati, ma apuca plinsul.Acum as fi in stare sa vorbesc cu el despre orice, doar ca sa fie totul bine.Ma gindesc ca daca ii voi arata ca imi pare rau si ca sufar din cauza lui ii voi da satisfactie, si ma va rani in continuare.Am impresia ca cale de intoarcere nu-i si ca chiar in citeva zile el a reusit sa uite de mine si ca e fericit si nu vrea sa auda de mine.
Nu stiu ce comportamt ar trebui sa am acum. Poate dorinta lui cea mai mare e sa ma vada ca sufar...

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Cam multe greseli de ortografie pentru o fata care studiaza pentru medicina.
Asculta, baiatul asta vrea doar sex de la tine, iar daca pe tine te deranjeaza chiar si sa vorbesti despre acest lucru, clar ca nu aveti ce cauta impreuna. La 22 de ani crezi ca o sa te astepte pana iti faci curaj sa te culci cu el? Te asigur ca nu. In plus de asta nu ar merita sa te culci cu el doar ca sa fie bine, oricum o sa te paraseasca. Chiar crezi ca in timpul cand era plecat vorbea doar cu tine? Acum te-a lasat sa aflii ca ii scrie prietenei tale pentru ca l-ai refuzat din nou, dar sigur are o groaza de fete pe lista si tu ai fost una dintre ele.

In plus de ata, ce fel de prietena cretina ai? Daca ati fost o vreme impreuna, ea in mod sigur stia si acum ii accepta aluia minciunile?! Aia nu e prietena. Scoate-i pe amandoi din viata ta, nu ai nevoie de ipocriti.

6 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Draga mea, lasa-l, nu e de tine!

| grab a răspuns (pentru madyddd):

Scurt si decisiv: "lasa-l!" laughing nu vezi ca fata e moarta dupa el! nu prea are cum sa il lase, ca o cearta inima! happy
parerea mea e ca ar ajuta-o sa isi gaseasca alt barbat in paralel si pe asta sa il lase dupa ce se indragosteste de noul, incercand astfel sa rupa o relatie fara suferinta cand deja e prinsa de una noua! parerea mea! care este! happy

| neutrino a răspuns:

Iubirea fara sex nu are nicio noima. Asadar, accepti sau nu acest joc. Decizia iti apartine dar nu poti avea pretentie de la un baiat sa stea din alte motive cu tine. Adolescenta si tineretea sunt scurte, ele trebuie traite asa cum simtim. Nu stiu cum se face, dar sexul il simtim cel mai bine!

| LoveSleep a răspuns:

Nici n-ai vreo 200 de întrebări pe subiectul ăsta.

| Silvia93 a răspuns:

Tu copila, cresti.
Din moment ce se da la prietena ta si vorbeste despre sex ce crezi? Ca te vrea de nevasta?
Normal ca ti a dat atentie la inceput pentru ca abia te cunostea..in ziua de azi multi barbati incep cu "daca ma iubesti o facem" si eu era sa fiu pacalita insa nu am facut o.
Si m a lasat balta, normal. Era greu fara el.uff si ce greu dar am continuat asa trista cum eram si am gasit pe cineva care ma placea, ma iubea, 1 an m a asteptat sa facem ceva si niciodata nu vorbea de sex..eu uneori aduceam in vorba chestia asta si mereu imi spunea " e ok daca vb de asta? nu vreau sa te simti prost" si tot felul.
Tu dai block si nu mai vb cu el, nu ai nevoie de persoane de genul in viata ta.
Ai facut bine ca ai pus poze cu citate pozitive, arata-i ca poti sta si fara el.
Unii barbati la varsta aia sunt obisnuiti cu fete proaste care se lasa dintr un like pe facebook, fix in pat. El te a incercat sa vada ce si cum.a vazut ca nu a mers gata..alta: prietena ta.
Si nu cred ca este chiar asa de jegos incat sa te vrea suferind, e un tip prost si disperat dupa fete.
O seara buna si asculta ce iti spun inaitne sa te arzihappy

| grab a răspuns (pentru Silvia93):

Frumos raspuns, frumos avatar! happy